Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠAJAI BIBLIOTEKAI ĮTEIKTA NOMINACIJA „KŪRYBIŠKIAUSIA BIBLIOTEKA“

2022-05-09 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

2022 m. gegužės 5 d. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje vyko Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos visuotinis narių susirinkimas, kurio metu buvo įteikti Metų nominacijų konkurso apdovanojimai. Viena iš laureačių – Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuriai įteikta nominacija „Kūrybiškiausia biblioteka 2021“.

Biblioteka apdovanota už inovatyvias skaitymo skatinimo iniciatyvas, netradicinių bei virtualių paslaugų plėtrą ir jų dermę su tradicinėmis paslaugomis. Apdovanojimų metu dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos viceministras Rimantas Mikaitis, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas ir UAB „Asseco Lietuva“ generalinis direktorius Albertas Šermokas. Atsiimti bibliotekai ypatingai reikšmingo apdovanojimo vyko Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė ir Aptarnavimo skyriaus vedėja Joneta Filinskė.

Bibliotekai kūrybiškų idėjų nestinga

Nuo 2020 m. biblioteka ypatingą dėmesį skiria etninės kultūros išsaugojimui ir puoselėjimui. Siekiama inovatyviai ir originaliai, atsižvelgiant į šių dienų realijas ir lūkesčius, supažindinti jaunimą su senosiomis krašto tradicijomis, baltų raštais. Organizuotos kūrybinės dirbtuvės pritraukė apie 150 jaunų dalyvių iš viso Šiaulių rajono, sukurta unikali baltų simboliais puoštų vėliavų alėja Kuršėnų miesto parke. Per dvejus metus surengta apie 250 įvairių renginių ir kūrybinių dirbtuvių, iš jų 50 skirti etninės kultūros populiarinimui, 45 renginiai skirti skaitymo skatinimui ir raštingumo ugdymui netradicinėmis formomis, surengta 20 sensorinių skaitymų mažiesiems, kiti skirti įvairaus amžiaus saviraiškai, kūrybiškumui bei žingeidumui.

Tęsiant kūrybiškos bibliotekos idėją 2021 m. atidaryta netradicinė Vasaros skaitykla. Šis kupolo formos skaidriomis sienomis medinis statinys labai greitai tapo patraukliu ir lankomu objektu. Ugdant kuršėniškių bendruomeniškumą, mažinant socialinę ir kultūrinę atskirtį rajone, į Vasaros skaityklos įveiklinimo procesą įtraukti senjorai, mokyklų mokiniai, dienos centrą lankantys vaikai ir paaugliai, kūrėjai. Apie 600 dalyvių dalyvavo skaitymo skatinimo iniciatyvose ar kituose renginiuose, kokių nėra buvę Kuršėnuose, o nuvykti į didesnį miestą dažnas neturi galimybės. Vasarą ne visi tėvai gali leisti vaikus į stovyklas, o Vasaros skaitykloje vykusiuose sensoriniuose skaitymuose ar žaidybiniuose renginiuose jie su seneliais leisdavo didžiumą laiko.

Biblioteka apdovanota jau ketvirtą kartą

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka Metų nominacijų konkurse laimi jau ketvirtą kartą. Kužių struktūriniam teritoriniam padaliniui įteikta nominacija „Netradicinė biblioteka 2018“, Gruzdžių Augustino Griciaus struktūrinis teritorinis padalinys pripažintas kūrybiškiausiu 2017 metais. 2014 m. paskelbtame konkurse Gilaičių struktūriniam teritoriniam padaliniui suteikta nominacija „Netradicinė biblioteka 2013“.

Taigi, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka yra bendruomenės susibūrimo ir nuolatinio mokymosi vieta, kuri nuolat ieško sprendimų ir būdų, kaip unikaliai, inovatyviai, nepamirštant tradicinių būdų, kurti paslaugas, atliepiančias vartotojų poreikius.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Aptarnavimo skyriaus vedėja

Joneta Filinskė

Informacija atnaujinta 2022-05-09 10:37

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}