Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠIAULIŲ RAJONO ŽMONĖS MINI LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ. „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ (nuolat pildoma)

2021-01-12 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro ir jo filialų darbuotojai mini Sausio 13-osios 30-metį.

KUŽIAI. Sausio 13-oji – vienijanti jėga, išsaugojusi laisvę, akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Šie metai Lietuvai, jos istorijai ypatingi – sukako 30 metų nuo tos dienos, kai buvo apginta mūsų visų laisvė. Įvykiai prie televizijos bokšto – tai ilgo kelio į laisvę paskutinė stotelė, pati svarbiausia, turinti didžiausią prasmę. Žinodami, kas jiems gresia, kokia gali būti baigtis, žmonės ėjo, rinkosi prie LR Seimo, televizijos bokšto. Laisvės kaina – 14 žuvusių, per 600 sužeistų. Norisi paklausti, ar išliks Sausio 13-osios įvykių atminimas nepavaldus laikui? To galima išvengti nuolat prisimenant, išsaugojant istorinę atmintį, kurią turime perduoti mes, tų laikų liudininkai.

Sausio 13-osios jubiliejinis paminėjimas vyko ir Kužiuose. Gimnazijos mokinių taryba norėjo, kad kuo daugiau miestelio gyventojų prisidėtų prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ – kad kuo daugiau langų būtų įžiebtas atminties ir bendrumo žiburėlis. Akcijai pritarė ir Kužių miestelio, Gilaičių bibliotekos, seniūnija. Mokiniai iliustravo ir gamino skrajutes, kurias dalijo miestelio gyventojams, įdėdami į pašto dėžutes, primindami, kad gyventojai sausio 13-ąją 8.00 val. nepamirštų uždegti žvakutę (-es), kad jaustųsi ta bendrystė, kuri vyravo tomis atmintinomis dienomis prieš 30 metų. Mokiniai fiksavo nuotraukose, džiaugėsi, kad gyventojų languose matėsi degančios žvakelės. O prie daugiaaukščio namo padaryta nuostabi instaliacija. Kužių bibliotekoje surengta paroda, skirta Sausio 13-osios jubiliejui, tik apžiūrėti ją galima socialiniuose tinkluose.

8.15 val. gimnazijoje prasidėjo nuotolinė integruota pamoka 5–10 kl. mokiniams ir mokytojams, kurią stebėjo 97 dalyviai.  Pamoką vedė istorijos mokytoja ekspertė Violeta Laurutienė. Mokiniai prisiminė tuos kraupius įvykius, tylos minute pagerbė žuvusiuosius.

Mokinės Kamilė Paštuolytė (6 kl.), Ugnė Jokubauskaitė (5  kl.) perskaitė Kamilės konkursinį rašinį „Išsaugoti vertybes ir tautos istorijos pamokas“, pasidalijo mintimis ir pasiūlymais jaunimui –ką reikia daryti, kad išsaugotų ir apgintų laisvę.

Su šiuo rašiniu ir jo iliustracija Kamilė Paštuolytė  dalyvavo Valstybės pažinimo centro organizuotame konkurse  ,,Aš saugosiu laisvę“. Iš viso konkurse dalyvavo 117 mokinių. Dėmesio sulaukė Kamilės piešinys, kuris bus viešinamas. Idėja – kurti atviruką ar plakatą.

Pamokos pabaigoje mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus, kalbėjo apie 1991 m. sausio įvykių reikšmę, diskutavo, ką reiškia laisvė.

Pradinių klasių moksleiviai nuotolinėje integruotoje pamokoje kalbėjo su mokytojais apie Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Įspūdžius jie pavaizdavo piešiniuose.

Kužių gimnazijos mokytojos Violeta Laurutienė ir Laima Malakauskienė

ŠRSKC Drąsučių filialas pakvietė prie pilietinės iniciatyvos prisijungti ir kaimo žmones: https://youtu.be/egH6tGqxiJo 

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“  Šiaulių rajono DRĄSUČIŲ MOKYKLOJE: Laikas į šiandieną atiteka iš nematomų tolių. Galima gyventi ir nejausti jo tekėjimo. Galima manyti, kad viskas prasidėjo mumis ir viskas su mumis baigsis. Tačiau kiekviena diena bus žymiai spalvingesnė, gilesnė, jei žinosime, kas į ją atiteka, kokios nematomos požeminės upės atplukdo praeitin nugramzdinusius įvykius, sukaktis, faktus ir žmones... Iš 1991 metų sausio 13 –osios atiteka laiko upė į šiandien dieną... Dabar... Kiekvienas pagalvokim mintyse, Ar mes verti aukos, vardu gyvybė, kurią sudėjo Lietuvos gynėjai. Ant Laisvės aukuro, tą baisią sausio 13 – osios naktį. Prieš tankus rankom tuščiomis stovėję, Mirties, kančios ir skausmo nepabūgę?

Drąsučių mokyklos video: https://youtu.be/XQoUs6vcF8U

2021 m. sausio 13 – oji Šiaulių rajono Drąsučių mokykloje buvo kitoje: tylūs koridoriai, nesigirdėjo vaikų klegesio, tik languose matėsi žvakių liepsnelės. Šiais metais negalėjome visi vieningai šios datos paminėti mokykloje. Pailgintos ugdymo grupės mokytoja Inga Jonuškienė pakvietė visus prisijungti į pilietinę akcija nuotoliniu būdu.

Dalinamės mokinių mintimis apie Sausio 13 – ąją:

Sausio 13-oji, man reiškia Laisvės gynėjų dieną, per šią dieną pagerbiame tuos kurie gynė Lietuvą, man tai daug ką reiškia, nebuvau gimęs kai jie gynė Lietuvą, nežinau kaip viskas vyko, bet žinau kad žmonės atidavė savo gyvybę už laisvę.    *Nedas*

Sausio 13-oji. Man, tai istorinė diena. Priklausau tai kartai, kuriai neteko dalyvauti tuose baisiuose įvykiuose, kai žmonėms savo krauju ir ašaromis teko kovoti už vieningą ir nepriklausomą šalį – Lietuvą. Tariant šį žodį nejučia atsiranda gumulas gerklėje ir mintis, kiek daug man, mums visiems reiškia mūsų valstybė. Nenoriu tikėti piktais žmonėmis, jų nusivylimu ir agresija, kai apie Lietuvą kalbami blogi dalykai. Taip, jų yra, taip – jų bus, tačiau MES tie, kurie turime problemas spręsti.  *Rokas*

Sausio 13, yra Laisvės gynėjų diena. Mes minime 14 žuvusius žmonės. Bet aš asmeniškai galvoju, kad aukų buvo ir daugiau, tik ne prie televizijos bokšto.  *Titas*

Sausio 13-oji man tai istorinė diena. Priklausau tai kartai kuriai neteko dalyvauti tuose baisiuose įvykiuose, bet jaučiu didelę pagarbą tiems žmonės kurie tą dieną paaukojo savo gyvybę.   *Augustė*

Sausio 13-oji. Man, tai istorinė diena. Priklausau tai kartai, kuriai neteko dalyvauti tuose baisiuose įvykiuose, kai žmonėms savo krauju ir ašaromis teko kovoti už vieningą ir nepriklausomą šalį – Lietuvą. *Gustas*

Aš jaučiu pagarbą tiems kurie dėl Lietuvos mirė sausio 13-osios dieną. Manau, kad turėtumėme būti dėkingi Jiems. Jaučiu didelę laimę, kad dėl JŲ mūsų̨ tėvynė̇ Lietuva iki šiol laisva.  Emilis Žemeckis

Nuoširdžiai dėkoju visiems kartu ir kiekvienai atskirai prisidėjusiam prie šios pilietinės iniciatyvos. Mes įrodėme, kad esant bet kokiai situacijai, galime būti vieningi.

Pailgintos grupės mokytoja Inga Jonuškienė

GINKŪNŲ kultūros centro virtuali fotografijų paroda "Laisvei 30": https://youtu.be/9ReKYUgaZaQ 

GRUZDŽIŲ dalyvavimas akcijoje "Atmintis gyva, nes liudija": https://www.youtube.com/watch?v=ZuIwhlHK_Uo&feature=youtu.be

GILAIČIAI IR MEŠKUIČIAI: „Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kai prieš 30 metų vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę. Kviečiame prisijungti prie pilietinės iniciatyvos visoje Lietuvoje ir Sausio 13 d. 8 val. ryte savo languose dešimčiai minučių uždegti atminties žvakutes“.

ŠRSKC Gilaičių/Meškuičių  filialo meno vadovė Kristina Lučinskaitė ir jos atliekama daina: https://www.youtube.com/watch?v=rwm4X1bQyIo

PAKAPĖ. „Kai norime kalbėti apie TĖVYNĘ,/ pirmiausia žodį žuvusiems suteikim./Tai jų alsavimas kaip vėjo gūsis, išskleidžia mūsų vėliavas./Jų rankos... palaimina ir duona, ir svajone. (Just.Marcinkevičius) Sausio 13-oji, diena, kai 1991m. vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos žmonės pasiekė istorinę  pergalę. Mūsų tauta apgynė atkurtos Valstybės nepriklausomybę prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją“.

ŠRSKC Bridų filialo meno vadovas Julius Muliarčikas ir filialo ansamblio atliekama daina: https://youtu.be/1GCZJFVC1kQ

VERBŪNAI. “Jeigu šitaip reikėjo, Tėvyne,/ Nuplauti krauju tavo kojas,/Eik į ateitį – taką pramynėm,/Kad surastum šviesesnį rytojų... (Pranciška Regina Liubertaitė)

Tegu pasididžiavimas iškovota laisve  ir žuvusių už ją atminimas gyvena visų  mūsų širdyse.”

ŠRSKC Verbūnų filialo darbuotojai ir jų sukurtas video: https://www.youtube.com/watch?v=46SMSuTN_jQ&feature=youtu.be 

BAZILIONAI. Švieselės languose kviečia prisiminti.

 Laisvės gynėjų diena Šakynos seniūnijoje:Informacija atnaujinta 2021-01-15 09:18

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}