Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

SIDABRINĮ VYSKUPIJOS JUBILIEJŲ ŠVENTĖ IR ŠIAULIŲ RAJONO ŽMONĖS

2022-05-31 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Gegužės 29 dieną Šiaulių šv. Petro ir Pauliaus katedroje iškilmingai paminėtas Šiaulių vyskupijos įkūrimo ir JE Eugenijaus Bartulio paskyrimo pirmuoju Šiaulių vyskupu 25-erių metų jubiliejus. Atvykstančius į šventę katedros šventoriuje pasitiko Šiaulių pučiamųjų orkestras, iškilmingose jubiliejinėse šv. Mišiose dalyvavo kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ, Lietuvos vyskupai, kunigai, Seimo nariai, regiono savivaldybių merai, vyskupijos kurijos darbuotojai, tikintieji iš visos vyskupijos, taip pat ir iš Šiaulių rajono.

1997 metų gegužės 28 dieną šventasis Tėvas Jonas Paulius II įsteigė Šiaulių vyskupiją. 1997 m. birželio 29 d. Kauno arkikatedroje bazilikoje 48-erių metų kun. Eugenijus Bartulis buvo konsekruotas vyskupu, o liepos 13 d. įvyko iškilmingas pirmojo Šiaulių vyskupo įžengimas į Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Į Šiaulius vykstantis ganytojas buvo iškilmingai sutiktas ties Šiaulių vyskupijos riba, Skėmiuose, vėliau sveikintas vyskupijos miesteliuose: Baisogaloje, Šeduvoje, Radviliškyje, Kairiuose. Šiauliuose, P. Višinskio aikštėje.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, visų Šiaulių rajono žmonių vardu pasveikinęs JE Šiaulių vyskupą Eugenijų Bartulį, įteikė jam nuotrauką iš to meto.

Sidabrinio jubiliejaus proga aukotose šv. Mišiose buvo prisiminta, kad atvykęs į Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis nelabai turėjo ir kur galvos priglausti, o sulaukus sidabrinio jubiliejaus, Šiaulių vyskupijos Ganytojo didžių darbų ir veiklų kraitis itin įspūdingas – nuo Kryžių kalno atlaidų atgaivinimo iki naujos bažnyčios, pastoracinio centro statybų.

Šiuo metu Šiaulių vyskupijoje yra 68 parapijos ir darbuojasi 53 dieceziniai kunigai. Po šv. Mišių katedroje vyko nuostabus, dvasingas, iškilmingas solistų Onos Kolobovaitės, Liudo Mikalausko ir Egidijaus Bavikino  ir Šiaulių pučiamųjų orkestro koncertas. Po jo – agapė katedros, sveikinimai mylimam Šiaulių vyskupijos ganytojui Eugenijui Bartuliui.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-05-31 09:40

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}