Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

SUSITIKIMAS SU AKTORIUMI IR KNYGOS "DIEVAS SU ŠLEPETĖMIS" ATORIUMI JUOZU GAIŽAUSKU – VASAROS LAUKO SKAITYKLOS PIRMASIS ŽINGSNIS

2021-06-10 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Liepos pradžioje Kuršėnų miesto parke biblioteka įkurs lauko skaityklą. Kol dar skaitykla projektuojama renginius jau organizuojame. Birželio 17 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro amfiteatre (Ventos g. 11A, Kuršėnai) viešės žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius, įvairių TV projektų dalyvis ir TV laidų vedėjas Juozas Gaižauskas. Pastaraisiais metais J. Gaižauskas dažnai pavadinamas piligrimu, dienos šviesoje pasirodžius knygai „Dievas su šlepetėmis“ – dar ir rašytoju. Nurodytos dienos 17 val. įvyksiančio susitikimo metu bus pristatyta ši knyga, gimusi po žygio Šv. Jokūbo keliu.  Kartu su knygos autoriumi atvyks aktorė Emilija Latėnaitė.

„Dievas su šlepetėmis“ – pirmoji aktoriaus Juozo Gaižausko knyga. Pavadinimas, kaip viename interviu sakė Juozas, nėra atsitiktinis. Knygoje Dievas iš tiesų mūvi šlepetes, kiekvienas skaitysiantis tai pamatys.

Dievas su šlepetėmis traukia lyg magnetas. Dar labiau negu pati kelionė užburia dvasinio prabudimo kelias, begalinis tikėjimas stebuklu, priversiantis ne kartą nusibraukti spindinčią gerumo ašarą... Jis nenumaldomai atveda į akistatą su slapčiausia svajone... Tačiau apie viską nuo pradžių.

Pirmą kartą išsiruošęs į piligriminį žygį iš Lisabonos į Santjago de Kompostelą, nepatyręs, šmaikštus keliautojas nė nenumano, kokių „dovanų“ jam paruošė Kelias. Kasdien po pusšimtį kilometrų nužygiuojantis ką tik iškeptas piligrimas dar nesuvokia, jog kelionės pradžia netrukus gali virsti pabaiga.

Už kiekvieno posūkio laukiantys nuotykiai, žmonės, susidūrimas su mirtinai nuodinga gyvate, linksmybės ir nuolat aplinkui tvyrantis mistinio pasaulio dvelksmas prikausto skaitytojo dėmesį ir nepaleidžia, o tada skausmingas tarsi kalavijo kirtis dūris staiga pargriauna piligrimą...

Jis lieka vienas kalnuose „viduryje niekur“, kai rodėsi – viskas tik prasideda... Kuprinėje vien kojų pūslės, skausmas, apmaudas, saviironija, prabundantis tikėjimas, menkutė šypsena ir blėstantis ryžtas. Kelionė baigta, o iki Santjago – dar daugiau kaip du trečdaliai kelio...

Ar piligrimas ryšis eiti toliau? Juk tai nebeįmanoma! Kokią nuovargio ribą gali peržengti žmogus dėl savo svajonės? Apie ką mąsto einantysis be jokios tikimybės nueiti? Ar geležinė valia atves į Santjagą, o gal tam reikės dieviškųjų jėgų įsikišimo? Ir kaip Kelias gali apdovanoti nepalūžusį keliautoją, jei jo svajonė – aukštesnė už Dangų?

„Dievas su šlepetėmis“ nėra vien autentiškas piligrimo dienoraštis. Tikrų pasakojimų ir išgyvenimų sudėta nemažai, – be jų juk ir nebūtų buvę knygos, tačiau nemažai nuotykių ir įvykių yra išgalvota, o pagrindinis knygos veikėjas neturi nei vardo, nei pavardės, nei tautybės, nei profesijos. Juozas sako sąmoningai pasirinkęs tokį pasakojimo būdą, kad kiekvienas, paėmęs knygą skaityti, galėtų susitapatinti su personažu.

„Ši knyga – mažytis gerumo himnas. Jis tylus, skaudus, jautrus, gal ir juokingas, bet be jokios abejonės – tikras iki pačių širdies gelmių. Tai pasakojimas apie mažuosius, kurie neretai būna patys didžiausi. Ir jei tada, kai žmonės knygą perskaitys, sušvis bent kruopelytė vilties, gerumas bus laimėjęs, o aš – labai laimingas“, – sako knygos autorius.

Paklaustas, ar Camino jis rado, ko ieškojęs, aktorius dažnai šypteli: „Aš tik ėjau nusilenkti Šv. Jokūbui, kurio palaikai ilsisi Santjago de Kompostelos katedroje. Klausiate, ar radau? Neabejoju, jog atsakymą patys surasite knygoje“. O gal ir gyvo susitikimo, po ilgų karantino mėnesių, metu.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos informacija

Informacija atnaujinta 2021-06-10 12:10

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}