Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠVENTĖ KURŠĖNUOSE: PIRMIEJI LIETUVOJE, BEVEIK 3000 DALYVIŲ, NEMOKAMAS PAVĖŽĖJIMAS MIESTE!

2022-05-27 Komentarai (1) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Gegužės 27-28 dienomis visi keliai veda į Kuršėnus, į Šiaulių regiono dainų ir šokių šventę „Skambantis gyvybės medis“. Džiaugiamės, kad pirmieji Lietuvoje po pandemijos  atgaiviname regiono dainų ir šokių šventę būtent Šiaulių rajone, Kuršėnuose! Šventės proga visą šeštadienį Kuršėnų mieste kelionė maršrutiniais autobusais ne tik visiems nemokama, autobusai važiuos darbo dienos grafiku, bet numastyti ir keli papildomi reisai, kad gyventojai, miesto svečiai ir atlikėjai galėtų saugiai ir patogiai pasiekti šventės vietą ir parvykti iš jos.

Dvi šventės dienos!

Jau šiandien, gegužės 27-ąją, 19 valandą, visus kviečiame Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kuršėnuose didžiąją koncertų salę, kur vyks iškilmingas Šiaulių regiono dainų ir šokių šventės "Skambantis gyvybės medis" atidarymo vakaras. Jame koncertuos Lietuvos kultūros centrų vadovų choras (vadovas Saulius Liausa), pristatantis 2024 m. Lietuvos dainų šventę "Kad giria žaliuotų" ir unikalią LNKC tautinių kostiumų. Atidarymo vakare dalyvaus Šiaulių apskrities savivaldybių merai ir kultūros, švietimo, nevyriausybinių organizacijų, asociacijų, meno mėgėjų kolektyvų vadovai, svečių, atstovų delegacijos bei žiūrovai.

O didysis ansamblių, chorų ir muzikos vakaras vyks Daugėlių pušyno estradoje šeštadienį, gegužės 28 d. 20 – 24 val. Programoje dalyvaus liaudiškų ir šiuolaikinių šokių grupės, chorai, folkloro ansambliai, kapelos, dainų ir šokių ansambliai, Lietuvos kariuomenės orkestras, grupė „Vairas“, atlikėja Laura Remeikienė, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ solistė Aistė Benkauskaitė, valstybinis choras „Vilnius“. O šių metų renginio kulminacinis kūrinys, atliekamas visų šventės mėgėjų meno ir profesionalių atlikėjų kartu su legendiniais populiarios muzikos atlikėjais – Kipro Mašanausko daina „Lietuva“, kurią atliks jungtinis šventės choras kartu su grupe „Vairas“ ir atlikėja Laura Remeikiene.

„Mūsų šventė – tai kvietimas į 2024 m. šimtmetį mininčią Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“. Toje girioje tūkstančius metų auga ir Gyvybės medis – pasaulio stulpas, simbolinė ašis, jungianti dangų ir žemę, praeitį ir ateitį, lietuvio pasaulėjautą ir pasaulėvoką. Mes – dainų ir šokių šventės organizatoriai ir puoselėtojai – žinome ir liudijame: „Kad giria žaliuotų“, turi augti, klestėti dainomis, šokiais, melodijomis, kūrybiškumu, tikėjimu, tvarumu ir bičiulyste „Skambantis gyvybės medis“, – sako Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė.

Šiaulių regiono dainų ir šokių šventę „Skambantis gyvybės medis“ rengia Šiaulių rajono savivaldybė kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru bei Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybėmis.

Mieste visą šeštadienį – nemokamos kelionės maršrutiniais autobusais!

Šiaulių rajono savivaldybės administracija priėmė sprendimą ir surado galimybę, kad gegužės 28 dieną, šeštadienį, Kuršėnų mieste maršrutiniai autobusai visus keleivius vežtų nemokamai, autobusai važiuotų darbo dienų grafiku pridedant dar papildomų reisų. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad gyventojams, šventės dalyviams būtų sudaryta galimybė atvykti į šventę patogiau, tausojant aplinką ir taupant laiką.

Priimtas sprendimas ir dėl papildomų reisų: iš Pavenčių į Daugėlius numatyti tokie papildomi reisai: 21.00, 22.00 ir 23.00 valandomis, o iš Daugėlių į Pavenčius 21.30, 22.30 ir 23.30 valandomis.

Gyventojai ir miesto svečiai kviečiami naudotis viešuoju transportu, nes miestas bus pripildytas transporto, atvežusio kolektyvus iš visos Lietuvos į šventę Kuršėnuose! Atkreipiame Dėmesį, kad kai kuriose miesto vietose bus pastatyti nauji ženklai, draudžiantys stovėti.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Informacija atnaujinta 2022-05-27 15:23

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}