Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

ĮSIBĖGĖJA PROJEKTAS „KURŠĖNŲ GIMTADIENIS kiTAIP!“

2023-10-09 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Rugsėjo 15-ąją startavęs Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos orientacinis žaidimas „Kuršėnų gimtadienis kiTAIP!“, skirtas paminėti Kuršėnų miesto 460-ąjį gimtadienį, įsibėgėja ir į jį įsitraukia bei išbando vis daugiau žmonių.

Šis žaidimas sukurtas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą to paties pavadinimo projektą, kurio metu buvo sukurta interaktyvi programėlė „paKURŠĖNauk!“. Jos tikslas – skatinti gyventojų ir miesto svečių susidomėjimą Kuršėnų miestu aplankant ir interaktyviai susipažįstant su 7 Kuršėnų miesto objektais.

Yra dvi žaidimo versijos: turistinė ir žaidimo. Turistinė versija pakvies Jus aplankyti 7 Kuršėnų miesto objektus, prie kurių „pasirodys“ animuoti personažai ir papasakos apie kiekvieną objektą išsamiau. Žaidimo versijoje viskas taip pat, tik reikės patikrinti žinias ir prie kiekvieno objekto atsakyti į klausimus. Norint pradėti žaisti, reikia turėti išmanų telefoną ar planšetinį kompiuterį su GPS funkcija, interneto ryšiu ir kamera. Naudojantis programėle būtina įsijungti garsą.

Programėlė „paKURŠĖNauk!“ laisvai prieinama „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėse.

Įgyvendinant projektą, vyksta orientaciniai žaidimai, kuriuose varžosi mokiniai iš skirtingų mokyklų. Būtent rugsėjo 15 d. pirmieji žaidimo versiją išbandė Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos vienuoliktokai. Pasiskirstę komandomis po 4–5 žaidėjus, vienuoliktokai aplankė 7 interaktyviame žemėlapyje nurodytus objektus, atsakė į klausimus apie juos bei išklausė trumpą objekto istoriją, kurią papasakojo animuotas personažas. Pirmoji maršrutą įveikusi gimnazistų komanda „Kuršėnistai“ buvo apdovanota bibliotekos įsteigtais prizais. Pasibaigus interaktyvioms orientacinėms varžyboms, mokiniai buvo pakviesti į Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Renginių salę, kurioje vyko istoriko Jono Kiriliausko paskaita apie žaidimo metu aplankytus Kuršėnų miesto objektus.

Na, o jau spalio 3 dieną orientacinėse varžybose dalyvavo Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 7c klasės mokiniai ir šventė „Kuršėnų gimtadienį kiTAIP“. Greičiausiai žaidimą įveikusi komanda apdovanota prizais. Neliko nuskriausti ir likusieji žaidimo dalyviai. Po žaidynių dalyvių laukė istoriko Jono Kiriliausko paskaita. Vaikai praturtino savo žinias apie Kuršėnus ir visa tai darė ne mokyklos suole, o taip, kaip jiems labiausiai patinka – žaisdami.

Spalio mėnesį numatoma surengti dar tris interaktyvias orientacines varžybas, pakviečiant sudalyvauti visas Kuršėnų miesto mokyklas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto partneris – Šiaulių rajono savivaldybė.

Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko bibliotekos

Informacijos ir vadybos skyriaus vyresn. bibliografas Laurynas Švambaris

Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė Asta Gasiūnienė

Nuotraukos Astos Gasiūnienės

Informacija atnaujinta 2023-10-09 09:49

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon