NAUJIENOS
KURŠĖNŲ GIMNAZISTAI – NACIONALINIO MOKINIŲ KONKURSO „LIETUVOS KOVŲ UŽ LAISVĘ IR NETEKČIŲ ISTORIJA“ LAUREATAI
Gegužės 19 dieną Vilniuje, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso konferencijų salėje, vyko nacionalinio mokinių kūrybos darbų konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” baigiamasis renginys. Į laureatų apdovanojimo šventę buvo pakviesti net šeši Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai – Rasa Griciūtė (IIIGA klasė), Pijus Milašius (IVGB klasė), Mintė Navickaitė (IGC klasė), Jonas Benediktas Šličius (IIGD klasė), Erilė Šliupaitė (IGD klasė), Erikas Žilvytis (IGD klasė) ir jų mokytojos – Žyginta Ivanavičienė, Violeta Laurutienė, Asta Mazūraitė ir Raimonda Rumbinaitė.
Nacionalinis mokinių kūrybos darbų konkursas šiemet buvo organizuojamas jau 22 kartą. Vertinimo komisijai savo darbus pateikė ne tik 5–12 klasių mokiniai iš Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, bet ir lietuviškų mokyklų užsienyje. Konkurso tikslas – ugdyti jaunimo pilietiškumą, skatinti jų įsitraukimą į istorinės atminties puoselėjimo bei jos įprasminimo veiklas. Konkurso tematika apima sudėtingą XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istorijos laikotarpį ir skatina jaunimą, pasitelkus įvairias meninės raiškos formas permąstyti Lietuvos gyventojų patirtis, tremtį, įkalinimą, kovą už laisvę, pasiaukojimą už Tėvynę susieti su šimtmečiais puoselėta Lietuvos valstybingumo tradicija, kas šiandien yra labai svarbu plėtojant kultūrinį tapatumą, pilietiškumą ir solidarumą saugant ir ginant Lietuvos nepriklausomybę.
Šiais metais konkurse dalyvavo 910 mokinių iš Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų ir lietuviškų mokyklų užsienyje. 5–12 klasių mokinių kūryboje įprasminta dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 m. sausio įvykiai, Romo Kalantos žūties metinės. Iš viso sukurti 753 darbai: piešiniai (553), maketai (44), rašiniai ir eilėraščiai (73), filmai (31), fotografijos ir prezentacijos (24), dainos (28).
Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai konkurso komisijos vertinimui pristatė filmą ir rašinius. Filmų grupėje gimnazistų Eriko Žilvyčio (IGD klasė), Erilės Šliupaitės (IGD klasė) ir Mintės Navickaitės (IGC klasė) filmui „Sušalusi ašara“ apie Kuršėnų krašto tremtinius paskirta pirma vieta. Mokinius konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta Mazūraitė ir dailės mokytoja Žyginta Ivanavičienė.
Puikiai mokiniams sekėsi ir rašinių grupėje. Rasa Griciūtė (IIIGA klasė) konkursui pristatė memuarus „Angaros upė ir pulkas avių“ apie savo močiutę – tautodailininkę Juzę Kvedaraitę-Švambarienę. Rasos mokytoja Asta Mazūraitė. Mokinei už šį darbą paskirta antra vieta. Jono Benedikto Šličiaus (IIGD klasė) darbui „Po artimųjų skausmo ir tremties vietas, arba lietuvių likimas Sibire“ taip pat paskirta antra vieta (konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Raimonda Rumbinaitė ir istorijos mokytoja Violeta Laurutienė). Pijui Milašiui (IVGB klasė) už darbą „Basomis per likimo skaudulius – dvi apybraižos apie tremtinius, gyvenusius Kuršėnuose“ paskirta trečia vieta (konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Raimonda Rumbinaitė).
Visą nugalėtojų sąrašą galima peržiūrėti paspaudus šią nuorodą https://bit.ly/3WiApE9
Nacionalinio mokinių kūrybos darbų konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų ir jų mokytojų apdovanojimų renginį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras organizavo kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija.
Konkurso rėmėjai: Lietuvos Respublikos Seimas, Europos Parlamento nario profesoriaus Liudo Mažylio biuras, Europos Parlamento narių Rasas Juknevičienės ir Andriaus Kubiliaus biuras, Telecentras, leidykla „Briedis“.
Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta Mazūraitė
Organizatorių nuotraukos
Informacija atnaujinta 2023-05-22 10:00


Komentarai
{{msg}}