NAUJIENOS
KURŠĖNUOSE VYKO KONFERENCIJA ,,KOKIA PAGALBĄ TEIKIANČIŲ INSTITUCIJŲ IR ŠEIMOS BENDRADARBIAVIMO KALBA GALĖTŲ PADĖTI ATLIEPTI ŠEIMOS POREIKIUS?“
Konferencija Kuršėnų kultūros centre sukvietė pagalbą šeimoms ir vaikams teikiančius specialistus, visuomenės įvairių ugdymo, globos įstaigų atstovus ne tik iš Šiaulių rajono, bet iš Lietuvos.
Gausius konferencijos dalyvius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eimantas Kirkutis, kuris linkėjo ir toliau bendrauti ir bendradarbiauti dėl visų mūsų tikslo vaikų ateities.
Pasak vienos iš konferencijos organizatorių, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Loretos Matolienės, esminis konferencijos tikslas – pasiekti pagalbą teikiančių institucijų ir specialistų bendradarbiavimo.
„Įstaigos neturi viena kitos laikyti konkurentais arba galvoti, kad kuri nors tikrina kurios nors darbą. Čia ne varžybos ir ne lenktynės, čia žmonių gyvenimai. Šeima ir vaikas neturi patirti nepatogumų dėl įstaigų nesusikalbėjimo. Jų poreikiai turi būti svarbiausi. Žmonės neturi girdėti ir jaustis kalti, kad specialistas labai apkrautas ir jam ,,būtinai reikės užpildyti daugybę popierių“ .Mūsų darbo ,,virtuvė“ žmogui yra nereikšminga. Pagalbos gavėjas turi jaustis išgirstas ir suprastas,“ kalbėjo Loreta Matolienė.
Ji apžvelgė Vaiko gerovės sistemos visą eigą Lietuvoje, kad po Nepriklausomybės atkūrimo reikšmingas žingsnis buvo, jog Lietuva 1995 metais ratifikavo vaiko teisių konvenciją, o 2003 metais Lietuvos Seimas patvirtino Vaiko gerovės koncepciją. Pagal šį įstatymą buvo įsivertinta visa sistema, visi trūkumai paslaugų tėvams, vaikams ir kasmet vis buvo priimami teisės aktai, kurie stipriai pagerino tiek vaiko teises, tiek paslaugas tėvams.
Pagrindinius konferencijos pranešimus skaitė ir konferenciją moderavo Valiją Šap, Europos sertifikuota psichologė Lietuvoje klinikinėje ir sveikatos srityje. Pranešimus taip pat skaitė Šiaulių rajono specialistės: Rosita Veikalienė, Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos socialinė pedagogė, ekspertė; Vilma Bagdonienė, Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotoja, Sonata Daukintienė, Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė, Loreta Matolienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Kristina Pinskienė, Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro direktorė ir Vilgailė Vaičjurgė, Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro jaunimo darbuotoja bei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Edita Kučinskienė.
Džiugu, jog konferencijoje dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato atstovai, bendruomenės pareigūnai, probacijos skyriaus specialistai. Rajono specialistai, įstaigos, bendruomenė jungiasi, siekdama kuo geriau atliepti šeimos poreikius, pasistengti suprasti jų lūkesčius pagalbos teikėjams.
Šiaulių rajono savivaldybės medžiaga
Nuotraukos Zigmo Ripinskio
Informacija atnaujinta 2023-10-20 14:48


Komentarai
{{msg}}