NAUJIENOS
NUO VASARIO 1 D. VEIKLĄ PRADĖJO VŠĮ ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS SVEIKATOS CENTRAS, PASKIRTA LAIKINOJI VADOVĖ
Įgyvendinant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vykdomą sveikatos priežiūros reformą, Šiaulių rajono savivaldybės taryba 2023 m. spalio 10 d. priėmė sprendimą reorganizuoti viešąją įstaigą Kuršėnų ligoninę, viešąją įstaigą Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą ir viešąją įstaigą Šiaulių rajono Gruzdžių ambulatoriją nuo 2024 m. vasario 1 dienos yra įsteigtas ir pradėjo savo veiklą Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centras.
Nepaisant pasikeitimų, po reorganizacijos teikiamų paslaugų skaičius gyventojams nesumažės, jų atsiras dar daugiau ir kokybiškesnių, nes tam numatyta pritraukti daugiau ES ir kitų fondų lėšų, skirtų atnaujinti materialinę bazę, infrastruktūrą ir investuoti į žmogiškuosius išteklius asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Investicijų pritraukimas infrastruktūrai, materialinei bazei ir žmogiškiesiems ištekliams leistų užtikrinti priminės priežiūros paslaugų (ambulatorinių ir mobilių paslaugų šeimos gydytojų komandų), priėmimo/skubios pagalbos, dienos stacionaro, antrinių paslaugų (gydytojų specialistų konsultacijų, suaugusiųjų ir vaikų reabilitacijos, vaikų ankstyvosios raidos sutrikimų reabilitacijos) plėtrą Šiaulių rajono savivaldybėje.
Svarbiausia naujajame centre – nauda pacientui. Pacientui bus aišku, kur kreiptis, esant poreikiui gauti visą bazinį sveikatos paslaugų paketą arčiau namų. Pacientams, sergantiems keliomis ir daugiau ligų, galimybė gauti specialistų konsultacijas ir priežiūrą vienoje įstaigoje (žaliasis koridorius), įkurta atvejo vadybininko funkcija taupys laiką, pacientui bus aiškiau, kaip elgtis iškilus klausimų dėl jo sveikatos būklės. Pacientu rūpinsis specialistų komanda (esant specialiems paciento poreikiams, pasirūpinama registracija pas gydytoją, siuntimais, paraginama dalyvauti prevencinėse programose ir profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, mokytis savirūpos).
Siekiant užtikrinti visą bazinį sveikatos priežiūros paslaugų paketą Šiaulių rajono gyventojams artimiausiu metu planuojamas funkcinis bendradarbiavimas su Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, UAB ,,Jūsų medicinos namai“, VšĮ Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centru ,,Prasmė“, UAB ,,Paliatyvios medicinos klinika“, VšĮ Globos ir slaugos centru "Sidabražolė", VšĮ Kelmės ligonine.
Pokyčiai dideli, bet džiaugiamės, kad visų reorganizuojamų asmens sveikatos priežiūros įstaigų didžioji dalis darbuotojai teigiamai sutiko struktūrines permainas ir darbus tęsia naujoje įstaigoje. Reiškiame padėką laikinai buvusiai Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigai vadovavusiai Giedrei Budinienei už trumpą bet labai reikšmingą indėlį įstaigos ir jos darbuotojų mikroklimatui ir gerovei bei buvusios VšĮ Kuršėnų ligoninės laikinajai vadovei VšĮ Šiaulių rajono Gruzdžių ambulatorijai vadovavusiai Zitai Jablonskienei, kurios sukaupta ilgalaikė profesionali patirtis labai reikalinga vadovaujant naujajai įstaigai.
Zita Jablonskienė paskirta naujosios įstaigos vadove pagal terminuotą sutartį – iki kol konkurso būdu bus išrinktas naujas vadovas, bet neilgiau, nei iki 2025 sausio 31 d.
Kiekvieno darbuotojo indėlis svarbus ir vertinamas, siekiant bendrų tikslų!
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Savivaldybės gydytoja Inga Rimgailienė
Informacija atnaujinta 2024-02-02 14:16


Komentarai
{{msg}}