Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

NUSIPELNIUSIO LIETUVOS SLAUGYTOJO VARDAS – DRĄSUČIŲ MEDICINOS PUNKTO SLAUGYTOJUI RIMANTUI GRICIUI

2026-04-29 Komentarai (1) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Balandžio 24 d. vykusioje iškilmingoje Lietuvos medicinos darbuotojų šventėje Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas suteiktas ilgamečiam Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro Drąsučių medicinos punkto bendrosios praktikos slaugytojui Rimantui Griciui. Į iškilmes, kurios vyko Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, Rimantą Gricių lydėjo Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro direktorė Zita Jablonskienė ir Ūkio skyriaus vedėjas Evaldas Ručinskas.

Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė garbės ženklais už nuopelnus sveikatos sistemai apdovanojo 47 šalies gydytojus, slaugytojus ir darbuotojus. Dar 11 medicinos bendruomenės narių pagerbti Seimo Pirmininko Juozo Oleko, Ministrės Pirmininkės Ingos Ruginienės ir sveikatos apsaugos ministrės padėkomis.

Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardu ir medaliu apdovanotas Rimantas Gricius beveik pusę amžiaus su me­di­ka­men­tų krep­šiu ke­liau­ja pas Šiau­lių ra­jo­no Drą­su­čių kai­mo ir jo apy­lin­kių gyventojus. Rimantas Gricius – puikiai vertinamas savo pacientų, atsakingas, nuoširdus ir profesionalus medikas, kuris prieš 47-erius metus, baigęs tuometę Šiau­lių me­di­ci­nos mo­kyk­lą ir įgijęs fel­če­rio specialybę, atvyko dirbti į Drą­su­čių me­di­ci­nos punk­tą. Kuršėnuose gyvenantis medikas Drąsučių medicinos punktą ir savo pacientus kasdien pasiekia dviračiu. Rimantas Gricius – visada geros nuotaikos, paslaugus ir nuoširdus sveikatos priežiūros specialistas, išgelbėjęs ne vieną gyvybę. Medikas yra gerbiamas Drąsučių bendruomenėje – itin di­džiuo­ja­si Drą­su­čių bend­ruo­me­nės pa­dė­ka ir nominacija, ku­rią ga­vo 2015 me­tais, kaip la­biau­siai kai­mo bend­ruo­me­nei nu­si­pel­nęs žmo­gus.

Rengiant apdovanojimus, šiais metais ministerija sulaukė beveik 200 paraiškų iš visų Lietuvos regionų, siūlančių garbingu apdovanojimu įvertinti gydytojus, slaugytojus ir kitus sveikatos apsaugos sistemos darbuotojus. Kandidatai buvo vertinami už išskirtinius profesinius pasiekimus, ilgametį darbą, inovacijų diegimą, reikšmingus projektus bei iniciatyvas, kuriomis prisidėta prie sveikatos apsaugos sistemos stiprinimo.

Paraiškas vertinusi komisija nominantus atrinko atsižvelgdama į jų profesionalumą, atsidavimą gelbstint žmonių gyvybes ir stiprinant pacientų sveikatą, taip pat į jų indėlį skatinant sveiką gyvenseną, ugdant jaunuosius medicinos specialistus, rengiant aukštos kvalifikacijos profesionalus. Vertinant kandidatus buvo atsižvelgta ir į reikšmingą farmacijos srities darbuotojų indėlį. 

Iškilminga Lietuvos medicinos darbuotojų apdovanojimo šventė, organizuojama Sveikatos apsaugos ministerijos, vyksta jau 22-ąjį kartą, renginys jau tapo gražia tradicija, kuri kasmet vyksta pavasarį, minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną bei Tarptautinę slaugytojų dieną. Sveikindama sveikatos bendruomenę, ministrė M. Jakubauskienė pabrėžė, kad medicinos darbuotojo profesijos liudija ypatingą padorumą ir drąsą, lydint pacientus svarbiausiais gyvenimo etapais.

„Šiandien, gyvendami finansinės dietos metu, sveikatos sistemoje esame visi susitelkę. Iššūkių sveikatos sistemoje yra daug – tad atvirai ir drąsiai tai sakau, nes šioje salėje šiandien yra drąsiausi iš drąsiausių, geriausi iš geriausių, todėl sveikatos sistema remiasi į jus. Mes prašome jūsų patarimų, pagalbos ir jūs ją suteikiate. Jūs suteikiate ją Lietuvos žmonėms, suteikiate Lietuvai. Jūsų vardai daugelio jūsų pacientų gyvenimuose ir likimuose įrašyti aukso raidėmis. Tegu jūsų darbai liudija apie jūsų profesijos stiprybę, atsidavimą, jūsų meistrystę, išmintį ir jūsų sėkmę“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė.

Renginyje dalyvavęs Seimo pirmininkas J. Olekas taip pat akcentavo mediko profesijos prasmę padedant žmogui sunkiausiomis akimirkomis. Už išskirtinį indėlį į Lietuvos sveikatos apsaugą jis įteikė padėkas ir atminimo dovanas 6 bendruomenės nariams. 

Ministrė Pirmininkė I. Ruginienė vaizdo sveikinime pabrėžė, kad medikų rankose kasdien atsiduria brangiausias turtas – gyvybė. Jos padėkas 4 šalies medikams už profesinės sveikatos apsaugos darbuotojų veiklos stiprinimą įteikė premjerės patarėja sveikatos klausimais Viktorija Buzytė. 

Nusipelniusių gydytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų vardai suteikiami nuo 2004 metų, nusipelniusių Lietuvos slaugytojų vardai – nuo 2015-ųjų.

Parengta pagal SAM informaciją

 (foto BNS/T. Biliūno) 

Informacija atnaujinta 2026-04-29 15:15

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon