Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

PREZIDENTO DIENA ŠIAULIŲ RAJONE: DĖMESYS JAUNIMUI IR SENJORAMS, ŠVIETIMUI IR KELIAMS, SVEIKATOS PRIEŽIŪRAI, SAUGUMUI IR ISTORIJAI

2025-10-15 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda spalio 13 d., tęsdamas darbo dienų regionuose ciklą, su komanda dirbo Šiaulių rajone.

Apie aktualijas – su rajono meru Česlovu Greičiumi

Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nasėdienės diena Šiaulių rajone pradėjo nuo susitikimo su savivaldybės meru Česlovu Greičiumi ir ponia Diana Greiče, vicemeru Mindaugu Sadausku, mero patarėja Rita Žadeikyte, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininku Martynu Rusteika bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Raimondu Galkumi. Daugiausia dėmesio susitikime skirta švietimo sistemos, kelių remonto ir priežiūros finansavimo klausimams, viešųjų paslaugų gyventojams tiekimo problemoms bei kitiems savivaldai aktualiems klausimams.

Aptariant švietimo situaciją Šiaulių rajone, meras atkreipė dėmesį, kad dėl vidinės gyventojų migracijos žiedinėse savivaldybėse trūksta ugdymo infrastruktūros bei finansinės paramos jos plėtrai. Prezidentas pažymėjo, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su savivaldybėmis šiuo metu atlieka teritorinę analizę, siekiant tiksliau identifikuoti augančių priemiesčių poreikius ir parengti tikslines paramos priemones.

„Turime sukurti lankstesnę švietimo finansavimo sistemą, kuri leistų savivaldybėms greitai ir efektyviai reaguoti į gyventojų migracijos bei demografinės kaitos tendencijas, surasti optimalius sprendimus ir užtikrinti kokybišką švietimą kiekvienam vaikui“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas taip pat akcentavo, kad Lietuvoje trūkstant specialiųjų pedagogų ir pagalbos specialistų, 2025–2028 m. yra numatyta didinti finansavimą specialistų etatams, steigti regioninius švietimo pagalbos centrus, savivaldybėms suteikti papildomas dotacijas įtraukiojo ugdymo infrastruktūrai ir mokinių poreikiams užtikrinti. „Specialistų trūkumo problema – visos šalies iššūkis, kurį turime spręsti sistemiškai: plečiant rengimo ir perkvalifikavimo galimybes bei stiprinant finansinę paskatą savivaldybėms“, – sakė Prezidentas.

Susitikime taip pat aptarta regioninių kelių būklė. Šalies vadovas akcentavo, kad būtina surasti papildomus finansavimo šaltinius sukurtam Valstybiniam kelių fondui bei išlaikyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lygį, nes nuo jo dydžio priklauso ir savivaldybių keliams skiriamos lėšos. 2025 m. biudžete Šiaulių rajono savivaldybei, dėl Prezidento inicijuotų sprendimų, skirta 325 tūkst. eurų daugiau nei 2024 m., o tai sudaro 11,8 proc. padidėjimą. Toks pat padidėjimas, jei KPPP finansavimas išliks toks pat, numatomas ir 2026 metais.

Po susitikimo šalies vadovas kartu su pirmąja ponia Kuršėnuose padėjo gėlių prie paminklo rezistentams atminti.

Susitikimas su gimnazistais ir TAU bendruomene

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas darbo dieną Šiaulių rajone, dalyvavo pilietiškumo pamokoje „Stipri valstybė – saugi ateitis: pilietiškumas Lietuvoje“ su Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniais bei susitiko su Šiaulių rajono trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomene.

Prezidentas kvietė Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinius ir mokytojus į atvirą pokalbį apie tai, ką reiškia būti piliečiu šiandieninėje Lietuvoje, ir ką galime padaryti, kad mūsų valstybė būtų stipri, o jos ateitis – saugi.

„Šiandien šis apibrėžimas neprarado aktualumo. Pilietiškas žmogus – tai laisvai ir kritiškai mąstantis žmogus. Laisvė mąstyti, klausti, siūlyti ir net ginčytis – tai brandžios visuomenės požymis. Tačiau tikroji pilietinė branda prasideda tada, kai laisvė eina išvien su atsakomybe“, – kalbėjo Prezidentas.

Vėliau Prezidentas su pirmąja ponia Diana Nausėdiene lankėsi Kuršėnų dvare vykusiame Šiaulių rajono trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų atidarymo renginyje. Sveikindamas TAU bendruomenę, Prezidentas padėkojo senjorams už jų aktyvumą, žinių troškimą ir ryžtą toliau augti bei dalintis savo sukaupta patirtimi.

„Jūs esate mūsų valstybės atmintis, moralinis stuburas ir vertybių saugotojai. Tik jūs, būdami aktyvūs, galite perduoti metais puoselėtas vertybes jaunajai kartai“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidento teigimu, trečiojo amžiaus universitetai tapo ne tik žinių erdve, bet ir gyvybingais bendruomenių centrais – jie stiprina socialinius ryšius, skatina kartų dialogą ir prisideda prie aktyvaus, oraus bei sveiko amžėjimo.

Pirmoji ponia pabrėžė bendruomeniškumo svarbą ir linkėjo, kad TAU išliktų ta vieta, kur kiekvienas atranda žinias, draugystę, prasmę ir įkvėpimą gyventi visavertį gyvenimą.

Prezidentas paragino TAU bendruomenę prisijungti prie „Lietuvos galios“ iniciatyvos, telkiančios aktyvias pilietines organizacijas visoje šalyje, bei dalyvauti jo globojamame Ryšių reguliavimo tarnybos projekte „Nė vienas nėra pamirštas“, skirtame vyresnio amžiaus žmonių skaitmeniniams įgūdžiams stiprinti.

Su rajono pedagogais – apie ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė pirmadienį lankėsi Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“, kur dalyvavo diskusijoje su Šiaulių rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vadovais, pedagogais, taip pat Šiaulių rajono savivaldybės atstovais.

Diskusijos tema – ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo problematika, ikimokyklinio ugdymo programų įgyvendinimas ir dermė su kitomis ugdymo pakopomis.

Diskusijoje aptartas savivaldybės ir ugdymo institucijų bendradarbiavimas užtikrinant vaikų gerovę, iššūkiai, su kuriais susiduriama įgyvendinant įtraukųjį ugdymą. Diskutuota apie tėvų ir mokytojų bendradarbiavimo gerinimo galimybes stiprinant pedagogų ekspertinį balsą, rekomenduojant tėvams kreiptis į pedagoginę psichologinę tarnybą vaiko ugdymosi poreikiams įvertinti. Aptarti darbo su elgesio ir emocinių sunkumų turinčiais vaikais klausimai, taip pat vaikų, turinčių fizinių ir sveikatos sutrikimų, ugdymas.

Kalbėta apie psichologinės pagalbos teikimą pedagogams, tėvų konsultacijas, aptarti vaikų sveikatinimo, fizinio aktyvumo skatinimo klausimai, diskutuota apie vietų ugdymo institucijose paklausą, priėmimo sistemos tobulinimą, ugdymo kokybės užtikrinimą, nuo šių metų rugsėjo pirmos įsigalėjusį visuotinį ikimokyklinį ugdymą vaikams nuo dvejų metų.

„Esu aplankiusi tikrai daug ugdymo įstaigų regionuose ir kaskart džiaugiuosi matydama, jog jose dirba išties kompetentingi žmonės, profesionalai, kurie dėl vaikų gerovės pasirengę atiduoti visas jėgas. Todėl sakau, jog esate mūsų valstybės atrama, neleidžianti jai susvyruoti ir sugriūti“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų pedagogus drąsiai galima vadinti pedagoginiu ir kultūriniu elitu, kuris eina koja kojon su laiku, atliepia besikeičiančias aktualijas, o bene svarbiausia – geba planuoti, žiūrėti į ateitį ir ruoštis dar tik laukiantiems iššūkiams.

„Džiaugiuosi, jog esate iniciatyvūs, turite begalę idėjų ir drąsiai jas įgyvendinate. Visuomet likite stiprūs, tikėkite tuo, ką darote, nes jūsų darbai yra nepamainomi ir reikalingi visiems: vaikams, tėvams, bendruomenei ir valstybei“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“ yra aktyvus Lietuvos mažųjų žaidynių – nacionalinio fizinio aktyvumo projekto vaikams nuo 3 iki 7 metų, kuriame dalyvauja visos šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigos, dalyvis. Šį projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kartu su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, jį globoja pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė.

Prezidento patarėjos – Šiaulių rajono sveikatos centre

VšĮ Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centre apsilankė  Prezidento patarėjos – Sonata Jarmalaitė ir Inga Grigienė, Ekonominės ir socialinės politikos grupės atstovės.

Viešnes pasitiko Zita Jablonskienė, sveikatos centro direktorė, šeimos gydytoja Eglė Kirielienė, pirminės sveikatos priežiūros gydymo reikalų administratorė, Roberta Vargalytė, audito ir kokybės sistemos skyriaus vadovė, Donata Grakauskaitė Šličienė, direktorės pavaduotoja medicinai.

Emilija Liorentaitė, antrinio lygio sveikatos priežiūros slaugos administratorė, Inga Rimgailienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos sveikatos reikalų koordinatorė (patarėja), o taip pat susitikime dalyvavo Savivaldybės tarybos narės – gydytoja Vaida Gricienė ir Rasa Salygienė.

Sveikatos centro direktorė Zita Jablonskienė susitikimo pradžioje pažymėjo, kad Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centras yra viešoji įstaiga, įkurta vadovaujantis Šiaulių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, siekiant sujungti tris ankstesnes sveikatos priežiūros įstaigas – Kuršėnų ligoninę, Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą ir Šiaulių rajono Gruzdžių ambulatoriją.

Pritarus Šiaulių rajono savivaldybės administracijai buvo pradėti atnaujinti centro padaliniai - medicinos punktai. Pernai buvo renovuoti Bridų ir Pakapės medicinos punktai, o 2025 metais duris atvėrė atnaujinti medicinos punktai Žarėnuose ir Kurtuvėnuose. Vidaus remonto ir pertvarkos darbai vyko ir kituose centrui priklausančiuose padaliniuose – Kuršėnų ligoninėje, Meškuičių socialinės globos įstaigoje.

Prezidentūros atstovėms buvo suorganizuota galimybė pamatyti Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro sveikatos priežiūros skyrius:

Viešnios aplankė Slaugos ir palaikomojo gydymo, Konsultacinę polikliniką, Priėmimo ir skubios pagalbos, Odontologijos ir Šeimos medicinos skyrius.

Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro direktorė Zita Jablonskienė akcentavo, jog šiuo metu centrui netrūksta nei šeimos gydytojų, nei slaugytojų, nei antrinio lygio gydytojų-specialistų.

„Visų profesinių krypčių gydytojai dirba pas mus ir teikia paslaugas, tik nėra endoskopuotojo, nes dar neturime įrangos ir neparuoštas kabinetas, kur būtų teikiamos šios paslaugos. Odontologijos ir burnos higienisto paslaugos  teikiamos visose ambulatorijose, o dantų protezavimo paslaugos teikiamos dviejose – Gruzdžių ir Kairių ambulatorijose ir Kuršėnų odontologijos skyriuje“ – pažymėjo Zita Jablonskienė.

„Galima pasidžiaugti, jog Šiaulių rajono savivaldybė finansuoja padalinių infrastruktūros atnaujinimą, o darbuotojų atlyginimai, medicininės įrangos atnaujinimas, darbuotojų profesinis tobulinimas ir kitos reikalingos įstaigos veiklai lėšas – užsidirbamos teikiant paslaugas, finansuojamas PSDF lėšomis“ – kalbėjo Zita Jablonskienė.

Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro direktorė Zita Jablonskienė pažymėjo kelias problemines vietas – paslaugų teikimo įkainiai nepadengia paslaugų teikimo sąnaudų. Palaikomojo gydymo ir slaugos stacionaro išlaikymas, pacientų maitinimas, skalbimo paslaugos, darbuotojų atlyginimai ir bet kokios kitos paslaugos reikalauja daugiau lėšų. Centras patiria sunkumų su Valstybine ligonių kasa, nes, pradėjus teikti naujas paslaugas, nesudaroma sutartis, todėl reikia paslaugų teikimui naudoti įstaigos lėšas ir jų nefinansuoja ligonių kasos iš PSDF lėšų. Kartais, pradėjus teikti naujas paslaugas, jų apmokėjimas pradedamas tik sekančiais metais.

Prezidento patarėja sveikatos priežiūrai Sonata Jarmalaitė pažymėjo, jog Prezidento komanda praktiškai kiekvieną mėnesį vyksta į regionus ir aplanko svarbias įstaigas regione, susitinka su rajonų ir miestų savivaldybių merais.
„Pirmiausia pastebime puikiai sutvarkytą aplinką, viskas naujai remontuota ir, kaip suprantu, – Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centras gražiai dirba, turi pirminio lygio polikliniką, yra specialistų ir konsultantų, tad ir laukimo eilės pas specialistus nėra ilgos“, – kalbėjo Sonata Jarmalaitė, Prezidento patarėja pažymėjo, jog  stebina ir Odontologijos skyrius, kuris yra puikiai veikiantis. Šiaulių rajonas iš esmės nestokoja sveikatos priežiūros specialistų trūkumo.

„Galbūt dėl sudėtingesnių antrinio ir tretinio lygio paslaugų vykimas į Šiaulius kelia kai kurias problemas, bet vietoje ir vaikučiai, ir senjorai, ir darbingo amžiaus žmonės reikalingiausias paslaugas gauna“, – pažymėjo Sonata Jarmalaitė. Be to ji akcentavo:

„Visos šalies mastu yra problemų dėl eilių, dėl įkainių, tad mes įsiklausėme, o visi direktorės pastebėjimai yra teisingi. Čia matome labai racionalų paslaugų krepšelio pasirinkimą. Nėra taip labai sunku nuvykus į Šiaulius ar į kitą didesnį miestą gauti antrinio ar kito lygio paslaugas, bet, kas svarbiausia, kad po to, po sudėtingesnių operacijų visa priežiūra atliekama čia vietoje – Kuršėnuose“, – akcentavo Sonata Jarmalaitė, Prezidento patarėja sveikatai.

Inga Grigienė, Prezidento patarėja teisės klausimais, džiaugėsi Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro direktorės Zitos Jablonskienės darbu, sveikatos priežiūros įstaigomis, kurios yra renovuotos, gydytojų ir personalo sutelktu darbu.

„Pagrindinis šios vyriausybės užmojis, kad vis tik stiprinti viešąjį sektorių dėl priemokų. Mes tikrai palaikome politinę kryptį, manome, kad viešasis sektorius turi būti, turi klestėti, o galų gale Konstitucijoje yra aiškiai numatyta, jog Valstybė laiduoja nemokamą sveikatos priežiūrą piliečiams. Aišku, palaikome ir privačios medicinos plėtrą, tačiau prioritetas turi būti valstybinis, nes jis užtikrina nemokamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą“, – pažymėjo Inga Grigienė, Prezidento patarėja teisės klausimais.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis/Robertas Dačkus, Robertos Griciūtės, Zigmo Ripinskio, Ritos Žadeikytės nuotraukos (daugiau nuotraukų - socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Informacija atnaujinta 2025-10-15 16:21

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon