NAUJIENOS
ŠIAULIŲ RAJONO KULTŪROS DARBUOTOJŲ ŠVENTĖJE METŲ KULTŪROS DARBUOTOJOS TITULAS – BAZILIONIŠKEI BIRUTEI SINKEVIČIENEI
Tradicinis Metų kultūros darbuotojo premijos įteikimo renginys šiemet Šiaulių rajono kultūros darbuotojus sukvietė į Kintus Šilutės rajone.
Per septyniasdešimt Šiaulių rajono kultūros darbuotojų iš Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro, Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos bei Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro apsilankė Kintų Vydūno kultūros centre, kur visus svetingai sutiko šio centro darbuotojos. Jos papasakojo šio kultūros centro atsiradimo istoriją, supažindino su išlikusiu paveldu, tradicijomis ir šio krašto papročiais. Atsidėkodami už svetingą priėmimą centro darbuotojoms Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis ir Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus įteikė legendinį Kuršėnų miestą ir Šiaulių rajoną garsinantį skanėstą – Kuršėnų vyniotinį ir puikų Šiaulių krašto legendų ir padavimų albumą.
Kultūrinė erdvė, kuri sutvarkyta įvykdžius ES lėšomis finansuotą projektą, Vydūno vardu pavadinta todėl, kad čia ilgą laiką gyveno ir mokytojavo Vilhelmas Storostas – Vydūnas (1868-1953), žymus lietuvių rašytojas, filosofas, švietėjas, muzikas, kultūros veikėjas. Centro darbuotojai aprodė Vydūno muziejų, papasakojo apie čia surinktus eksponatus.
Vydūno kultūros centre įrengta ir Kuršmarių vėtrungių ekspozicija, kurioje galima susipažinti su Kuršmarių vėtrungių atsiradimo istorija, pamatyti vyriausiąjį žvejybos inspektorių Ernstą Vilhelmą Berbomą, sužinoti apie Kuršių marių laivų ženklinimo sistemą. Edukacijos metu mūsų rajono kultūros darbuotojai buvo mokinami pasidaryti savąsias vėtrunges.
Rajono kultūros darbuotojams labai patiko ekskursija Emalio meno galerijoje ir galimybė išbandyti patiems susikuri ir pasidaryti meno dirbinius iš emalio.
Pagrindinis Metų kultūros darbuotojo premijos įteikimo renginys vyko turizmo komplekse „Mėlynasis karpis“. Čia trankia muzika visus sutiko Šilutės grupė „Karčema“ – kultūros darbuotojai kartu lingavo, dainavo.
Renginio vedėjas Tomas Vaitkus pasveikino visus susirinkusius su Kultūros darbuotojų diena ir pagarsino, jog šį kartą bus įteikta jubiliejinė – 10-oji Metų kultūros darbuotojo premija. Buvo perskaitytos visų nominuotų ir Metų kultūros darbuotojo titulą pelniusiųjų pavardės.
Šiemet į Metų kultūros darbuotojo premiją pretendavo trys puikios, gerai kultūros srityje žinomos profesionalės: Marytė Janulienė – Šiaulių rajono savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro veiklų organizatorė, Rimvyda Linauskienė – Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Ginkūnų vyr. bibliotekininkė ir Birutė Sinkevičienė – ŠRSKC Bazilionų filialo meno vadovė.
Sveikindamas visus kultūros darbuotojus ir pretendentes į Metų kultūros darbuotojo premiją Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis iškilmingai paskelbė, jog dešimtąja Šiaulių rajono savivaldybės Metų kultūros darbuotoja tapo Birutė Sinkevičienė, Bazilionų filialo meno vadovė. Jai buvo įteiktas premijos sertifikatas, gėlės ir vieno tūkstančio eurų premija.
Metų kultūros darbuotoja tapusią Birutę Sinkevičienę sveikino Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai, seniūnų atstovė, kultūros įstaigų atstovai, kolegos.
Birutė Sinkevičienė padėkojo už garbingą apdovanojimą ir prisiminė savo kredo: „Ne šventieji puodus lipdo...“.
Birutė Sinkevičienė Šiaulių rajono Bazilionų kultūros namuose direktorės pareigose pradėjo dirbti 1982 m. Per ilgus darbo metus keletą kartų keitėsi užimamos pareigos. Šiuo metu ji dirba ŠRSKC Bazilionų filialo meno vadovės pareigose. Bazilionų filialo aptarnaujama teritorija yra viena didžiausių rajone, todėl B. Sinkevičienės kultūrinė veikla – režisūriniai sprendimai, scenarijai, renginių vedimas, dalyvavimas su savo vadovaujamu kolektyvu renginiuose vyksta beveik visoje Bubių seniūnijos teritorijoje vykstančiuose renginiuose.
Visą savo darbo Bazilionų kultūros įstaigoje laiką Birutė vadovavo įvairiems kolektyvams - lėlių teatrui, vaikų teatriukui, skaitovams, o nuo 1993 metų pradėjo vadovauti Bazilionų mėgėjų teatrui (I kategorija).
Žymiausi B. Sinkevičienės spektakliai ir literatūrinės kompozicijos:
- M. Martinez De Sierra pjesė „Lopšinė vienuolyne“, V. Bladykaitė „Ženteliai“, V. Kozobrodskio „Dėdė atvažiavo“, Žemaitės „Stebuklingas daktaras“, „Trys mylimos“, Marijos Alytienės išversta iš prancūzų kalbos pjesė „Kurčias žentas‘;
Literatūrinė kompozicija pagal Kristijoną Donelaitį „Žiema“ dalyvavo Regioninėje dainų ir šokių šventėje „Čia mūsų namai“ Kuršėnuose bei Lietuvos dainų šventės „Čia mano namai“, teatro dienoje „Dyvų dyvai“ Vilniuje. (Scenarijaus autorė B. Sinkevičienė);
Literatūrinė-muzikinė programa, skirta filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos-Vydūno 150-osioms gimimo metinėms „Te niekad saulė nenusileidžia“ rodyta 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ teatro dienos programoje Vilniuje. (Scenarijaus autorė B. Sinkevičienė);
Literatūrinė-muzikinė kompozicija „Ieškodami žmogaus“, skirta tėvo Stanislovo metams paminėti. Scenarijų programai parašė B. Sinkevičienė ir E. Jurkuvienė.
Kompozicija Respublikiniame mėgėjų teatrų festivalyje-konkurse „Kazimiera Kymantaitė - nacionalinės dramaturgijos puoselėtoja“, skirtame režisierės Kazimieros Kymantaitės 110-osioms gimimo metinėms paminėti, buvo įvertinta nominacija „Geriausia literatūrinė-muzikinė kompozicija“;
Literatūrinė-muzikinė kompozicija „Saulėlydžio krislai“, skirta kraštiečio, filosofo, politiko, visuomenės veikėjo, Kovo 11-osios Akto signataro Romualdo Ozolo 80-mečiui paminėti. (Scenarijaus autorė ir režisierė B. Sinkevičienė).
XXIII Respublikiniame teatrų festivalyje-konkurse „Kartu“ kolektyvas tapo laureatu ir laimėjo pagrindinį prizą (2023 m.);
XIX Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ Kazimieros Kymantaitės vardo prizas už aktyvią, ilgametę kūrybinę veiklą, už nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą
skirtas Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo mėgėjų teatro režisierei Birutei Sinkevičienei.
Renginio metu pagerbti kultūros darbuotojai, švenčiantys veiklos kultūros srityje jubiliejus: Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė – 45 metai darbo rajono bibliotekoje; Gruzdžių Augustino Griciaus vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė – 35 metai; Paslaugų poskyrio vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė – 15 metų, o Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė – 10 metų.
Tradicinėje Šiaulių rajono kultūros darbuotojų šventėje, skirtoje Pasaulinei kultūros dienai, netrūko geros nuotaikos, prasmingų palinkėjimų ir džiaugsmo nuveiktais darbais, kurie praturtino Šiaulių rajoną gražiais darbais ir pasiekimais, būrė žmones ir kūrė grožį.
Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis
Nuotraukos autoriaus
Informacija atnaujinta 2024-04-18 19:01


Komentarai
{{msg}}