Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

ŠIAULIŲ RAJONO MOKINIŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS „PASAKA. MIKALOJAUS KONSTANTINO ČIURLIONIO METAI“ – KURŠĖNŲ PĖSČIŲJŲ TILTO GALERIJOJE

2025-02-18 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyrius, plėtodamas Šiaulių rajono savivaldybės programą „Darni visuomenė ir įtrauki kultūra“, pakvietė Šiaulių rajono mokyklų mokinius dalyvauti dailės kūrinių konkurse „Pasaka. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio metai“.

Konkurso tikslas – įprasminti, aktualizuoti ir skatinti gilesnį lietuvių kompozitoriaus, dailininko, chorų dirigento, literato ir kultūros veikėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pažinimą, kurio kūrybos novatoriškumas ir aprėptis gali būti prilyginama renesanso menininkų universalumui,  kuris vos per šešerius metus nutapė daugiau negu tris šimtus paveikslų, sukūrė nemažai grafikos darbų, eksperimentavo meninėje fotografijoje. Per trumpą gyvenimo Vilniuje laikotarpį Mikalojus Konstantinas Čiurlionis vadovavo kuriant Lietuvos meno kūrėjų draugiją, prisidėjo rengiant tris pirmąsias lietuvių dailininkų parodas ir jose eksponavo daugelį savo paveikslų. Šiuo gyvenimo laikotarpiu susipažino su savo būsima žmona Sofija Kymantaite-Čiurlioniene, kuri turėjo didelės įtakos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio lietuviškosios savimonės formavimuisi.

Konkurso paskirtis – surengti dailės kūrinių parodą šviečiančioje lauko galerijoje ant Kuršėnų pėsčiųjų tilto, skirtą Lietuvos valstybinėms šventėms.

Komisija iš daugiau kaip 70 konkursui atsiųstų darbų atrinko 11, kurių autoriai ir jų mokytojai buvo pakviesti į parodos atidarymo iškilmes vasario 13 dieną ant Kuršėnų pėsčiųjų tilto.

Tarp 11 konkurso laureatų – penkios  Kuršėnų meno mokyklos dailės specialybės mokinės: pradinio ugdymo programos 3 klasės mokinės Auksė Laurinavičiūtė , iliustravusi lietuvių liaudies pasaką ,,Sigutė“ ir Eva Alejūnaitė,  interpretavusi  M. K. Čiurlionio ,,Karalių pasaką“ (mergaičių dailės mokytoja metodininkė Indira Zebčiukienė) bei  pagrindinio dailės ugdymo 1 klasės mokinė Austėja Gaidamavičiūtė, sukūrusi  darbą ,,Karališka šeima“,  Radvilė Petrauskaitė –  ,, Pasaką pagal Čiurlionį“  ir pagrindinio dailės ugdymo 2 klasės mokinė Milda Adomaitytė, pristačiusi  kūrinį ,,Karalius“ (dailės mokytoja metodininkė Dalia Jokubauskienė).

Kuršėnų L. Ivinskio gimnazistė Estera Morkūnaitė sukūrė paveikslą „Svajonių naktis“, mokytoja Žyginta Ivanavičienė, o kužiškė Austėja Pundziūtė – „Ramybės karalystė“, mokytoja Ala Akučkienė.

Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus auklėtinė Gabija Nickutė eksponuoja paveikslą „Močiute, papasakok“, mokytoja Inga Lingaitė, o Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos mokinė Gustė Valantinaitė – „Vištytė ir gaidelis“, mokytoja Romualda Katauskaitė.

Kitos ginkūniškės moksleivės – Kamilė Balčiūnaitė sukūrė paveikslą „Našlaitėlė Elenytė ir broliukas avinukas“, o Raminta Patai eksponuoja dailės kūrinį „Eglė žalčių karalienė“, mokytoja Romualda Katauskaitė.

Mokinės ir jų mokytojos konkurso organizatorių buvo apdovanotos atminimo dovanomis ir padėkos raštais. Paroda veiks iki gegužės 16 d.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Nuotraukos Zigmo Ripinskio ir konkurso dalyvių

,

Informacija atnaujinta 2025-02-18 10:15

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon