NAUJIENOS
ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ EFEKTYVINA TURTO VALDYMĄ: DAUGIAU PASLAUGŲ VIENOJE VIETOJE – MAŽESNĖMIS SĄNAUDOMIS
Šiaulių rajono savivaldybė kryptingai optimizuoja savivaldybei priklausančio turto valdymą, siekdama sumažinti išlaidas, racionaliai naudoti pastatus ir užtikrinti patogesnes paslaugas gyventojams. Vienas pagrindinių sprendimų – savivaldybei pavaldžių įstaigų telkimas po vienu stogu, atsisakant nenaudojamų ar neefektyviai eksploatuojamų patalpų.
Dirvonėnuose atsilaisvinus patalpoms jos bus atnaujintos ir pritaikytos bibliotekos, bendruomenės bei kultūros veikloms – viskas veiks viename pastate. Tokiu būdu vienoje vietoje bus sutelktos kelios viešosios paslaugos, o gyventojams jos taps lengviau prieinamos. Tuo pačiu atsilaisvinęs buvęs darželio pastatas galbūt galėtų būti parduodamas, tačiau tai spręstų Šiaulių rajono savivaldybės taryba.
Šakynoje savivaldybei priklausantis buvusios mokyklos pastatas šiuo metu yra tik iš dalies naudojamas – jame veikia tik vaikų darželio grupės, likusios patalpos stovi tuščios, tačiau vis tiek jas reikia šildyti, prižiūrėti. Priimtas sprendimas į šį pastatą perkelti Šakynos kultūros centrą ir biblioteką – tai leis pilnai įveiklinti visą pastatą. Buvęs kultūros centro pastatas bus privatizuojamas, taip mažinant savivaldybės nekilnojamojo turto naštą.
Panašus sprendimas numatytas ir Raudėnuose – seniūnija ir biblioteka bus perkeltos į mokyklos pastatą, kuriame jau veikia vaikų dienos centras ir Raudėnų kultūros centras. Tai leis sutelkti viešąsias paslaugas vienoje vietoje, sumažinti pastatų išlaikymo kaštus ir užtikrinti efektyvesnį savivaldybės turto panaudojimą.
Minėtuose pastatuose su vietos įstaigų darbuotojais susitikę Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus specialistai apžiūrėjo visas patalpas, įvertino jų poreikį, galimybes ir prioritetus veikti po vienu stogu.
Tokie sprendimai leidžia savivaldybei ne tik taupyti šildymo, priežiūros ir administravimo lėšas, bet ir atsisakyti tuščių, ekonomiškai nepagrįstai išlaikomų pastatų. Optimizuojant turto valdymą, sutaupytos lėšos gali būti nukreiptos į paslaugų kokybės gerinimą, infrastruktūros atnaujinimą ir bendruomenių stiprinimą.
Šiaulių rajono savivaldybė siekia, kad kiekvienas pastatas tarnautų žmonėms, o savivaldybės turtas būtų valdomas atsakingai, skaidriai ir ekonomiškai pagrįstai.
Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos
Informacija atnaujinta 2026-02-04 09:17


Komentarai
{{msg}}