NAUJIENOS
ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE SIŪLOMA MAŽINTI MOKESTINĘ NAŠTĄ – MAŽINANT NEKILNOJAMOJO TURTO MOKESČIO TARIFUS
Šiaulių rajono savivaldybėje siūloma nekilnojamojo turto mokesčio tarifus naujam mokestiniam laikotarpiui sumažinti nuo 0,65 iki 0,5 proc. Šį siūlymą priėmusi darbo grupė mano, kad Savivaldybė taip palengvintų mokestinę naštą verslui dėl valstybės mastu išaugusių mokestinių verčių. Galutinį sprendimą, ar sumažinti nekilnojamojo mokesčio tarifus, priims Šiaulių rajono savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje.
Lapkričio 3 d. Savivaldybėje vykusio darbo grupės dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifų nustatymo naujam mokestiniam laikotarpiui pateikti posėdžio metu konstatuota, kad Savivaldybės nekilnojamojo turto objektų (butų, gyv. namų, garažų, daržinių ir pan.), kuriuose deklaruota gyvenamoji vieta, mokestinė vertė padidėjo apie 90 proc., o komercinio nekilnojamojo turto (maitinimo, paslaugų, prekybos, viešbučių) mokestinė vertė bendrai didėjo apie 63 proc.
Todėl pasiūlyta teikti Savivaldybės tarybos 2025 m. lapkričio 18 d. posėdžiui siūlymą sumažinti dabar galiojantį Savivaldybės tarybos 2020 m. nustatytą nekilnojamojo turto mokesčio tarifą nuo 0,65 iki 0,5 proc.
Kadangi nenustatyta nei vieno fizinio asmens nekilnojamojo turto objekto, kurio mokestinė vertė nuo 2026 m. sausio 1 d. siektų ar viršytų 450 000 Eur, todėl nauji tarifai valstybės mastu liečia iš esmės tik rajono verslo objektus.
Taigi, nuo 2026 metų nekilnojamojo turto mokestinė vertė kai kuriais atvejais auga du kartus, todėl tokį turtą valdančios įmones gali patirti sąnaudų šoką ir tai gali daryti neigiama poveikį verslo aplinkai.
Įvertinus geopolitinę situaciją, kuri įtakoja verslo situaciją, ekonomines prognozes, ir buvo priimtas šis darbo grupės sprendimas.
„Šiaulių rajonas – draugiškas vietos verslui, suprantame, kad šiuo metu svarbiausia – stabilumas ir pasitikėjimas tarp savivaldos ir verslo, todėl pasirinkome subalansuotą sprendimą, kuris leis išlaikyti konkurencingumą, darbo vietas, investicijas rajone“, – sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius.
Šis siūlymas bus teikiamas artimiausiam Tarybos posėdžiui tikintis, kad Šiaulių rajono savivaldybės taryba palaikys šį sprendimą, kuris atspindi savivaldos siekį dirbti atvirai, dialogo su verslo bendruomene pagrindu. Norisi pabrėžti kad šis sprendimas vienas iš kompleksinių žingsnių stiprinant vietos ekonomikos atsparumą ir užtikrinant, kad rajonas išliktų patrauklia vieta gyventi, dirbti, kurti verslą.
Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir archyvo nuotraukos
Informacija atnaujinta 2025-11-04 10:21


Komentarai
{{msg}}