NAUJIENOS
ŠIAULIŲ RAJONO VADOVAI PASVEIKINO SAVANORIŲ RINKTINĘ SU 34-OSIOMIS ĮKŪRIMO METINĖMIS
Birželio 4 d. Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius ir vicemeras Mindaugas Sadauskas dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 34-ųjų įkūrimo metinių minėjime ir Bazinio komendantinių vienetų karių rengimo kurso baigimo ir priesaikos ceremonijoje.
Iškilmingoje ceremonijoje drauge su Šiaulių rajono vadovais dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Karo komendantūrų valdybos vadas plk. Danas Mockūnas, Šiaulių įgulos vadas plk. ltn. Eligijus Rukšnaitis, Lietuvos kariuomenės ordinariato vyresnysis karo kapelionas plk. ltn. Virginijus Veilentas, Šiaulių įgulos karinių ir sukarintų vienetų vadai, komendantinių vienetų karių artimieji ir kiti garbingi svečiai.
Iškilmingos rikiuotės metu Bazinio komendantinių vienetų karių rengimo kursą baigę kariai prisiekė ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdami jėgų ir net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Visų prisiekiančiųjų karių vardu skaityti priesaikos tekstą ir garbė pagerbti dalinio kovinę vėliavą buvo suteikta j. eil. Aurimui Černiauskui, kuris buvo išrinktas geriausiu kursantu. Taikliausia kurso kare tapo j. eil. Laima Vakrinaitė, vyriausias kurso karys j. eil. Albinas Klimas. Iš viso kursą baigė ir prisiekė 70 karių.
Pasak dalyvavusių minėjime, apžvelgiant 34-ius KASP Prisikėlimo rinktinės gyvavimo metus, galima didžiuotis stipria augančios naujos karių savanorių kartos dvasia. Kariai yra gerai motyvuoti, kaupia patirtį, dalyvauja tarptautinėse pratybose ir operacijose, tobulinasi įvairiuose kursuose, yra užsitarnavę visuomenės bei NATO partnerių pasitikėjimą. Prisikėlimo rinktinės kariai yra pasirengę valstybės ginkluotajai gynybai, taikos meto užduotims ir dalyvavimui tarptautinėse operacijose.
Pirmuoju tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) Šiaulių rinktinės vadu 1991 m. buvo paskirtas Rimantas Jurgaitis. Suformuotoms kuopoms Šiaulių mieste vadovavo Antanas Kliunka ir Gintaras Balakas, Šiaulių rajone – Juozas Griguola, Kelmėje – Andrėjus Ralovėcas (pirmasis vadas R. Jurgaitis), Telšiuose – Petras Milkintas. Vėliau susikūrė kuopos Akmenėje (vadas Stasys Krištopaitis), Radviliškyje (Vilmantas Verpetinskas), Joniškyje (Identas Adomaitis), Pakruojyje (Vytautas Jukna), Šiaulių mieste – 3-ioji kuopa (vadas Kastytis Satkauskas), Akmenėje – 2-oji (Albertas Sadauskas), Telšiuose – 2-oji (Alvydas Jokšas).
Rinktinės karius 34-ojo gimtadienio proga pasveikino Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadė mjr. Lina Jieznienė: „Minėdami rinktinės įkūrimo metines, stovime ant tvirto 34-erių metų pamato. Vos atkūrus Nepriklausomybę į šią savanorių rinktinę susibūrė žmonės, kurie nelaukė nurodymų, o pirmieji išdrįso stoti į Tėvynės gynėjų gretas. Šiandien, minint 34-ąsias rinktinės įkūrimo metines, pažvelkime ne tik atgal, bet ir į ten, kur esame dabar. Į misiją, kuri tęsiasi, į pareigą, kuri nesibaigia. Mes dar turime ką nuveikti. Ačiū už jūsų pasiryžimą, už jūsų ištikimybę, už jūsų tylų, bet nepajudinamą pasiaukojimą. Tegul Prisikėlimo dvasia visada gyvena jūsų širdyse!“
Šventinės rikiuotės metu kariams buvo įteikti aukštesni kariniai laipsniai, padėkos ir apdovanojimai.
Prisikėlimo rinktinėje viena komendantinių vienetų karių laida keičia kitą. Birželio 5 d. į mokymus atvyko nauja pilietiškai nusiteikusių, būsimųjų komendantinių vienetų karių grupė. Iš viso – 75 asmenys. 10 dienų trunkančio kurso metu jie įgis arba atnaujins individualius karinius įgūdžius, susipažins su Lietuvos kariuomenės ginkluote, statutais, taktika ir topografija.
Komendantiniams vienetams karo metu yra numatytos šios funkcijos: svarbių objektų ir infrastruktūros apsauga, kontrolės postų įrengimas bei evakuacijos procesų užtikrinimas ir kt.
Parengta pagal KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės informaciją
Šiaulių rajono savivaldybės, vrš. Vaidoto Česlovo Vasilkevičiaus ir Prisikėlimo rinktinės nuotraukos
Informacija atnaujinta 2025-06-05 13:44


Komentarai
{{msg}}