NAUJIENOS
ŠIAULIŲ SKAUTŲ TUNTO STOVYKLA „ŠV. JOKŪBO KELIAIS IR TAKELIAIS“
Rugpjūčio 10-15 d. Bazilionuose ir ne tik šurmuliavo Šiaulių skautų tunto stovyklos „Šv. Jokūbo keliais ir takeliais“ dalyviai.
Kadangi skautų šūkis „Dievui, Tėvynei, artimui“, o stovykla skirta Jubiliejiniams metams, veiksmas prasidėjo Bazilionų Šv. Bazilijaus bažnyčioje. Po Šv. Mišių, stovyklautojai įsikūrė čia pat esančiame skautų būkle, ruošėsi atidarymo rikiuotei.
Stovyklos metu buvo puoselėjama piligrimystės idėja, todėl jau antrą dieną, stovyklautojai iškeliavo pėsčiomis aplankyti Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią Kurtuvėnuose. Kurtuvėnuose pasitiko klebonas Marius Dyglys, kuris, ne tik įdomiai pristatė bažnyčią, papasakojo apie Šv. Jokūbo kelią, bet ir parodė jos požemius, globojo mus vos ne visą stovyklą. Kadangi piligrimai keliaudavo arkliais, tai pakeliui buvo aplankytas ir žirgynas.
Trečią stovyklos dieną dalyviai išvyko semtis piligrimystės patirčių į Palendrių vienuolyną, kur išklausė mums labai neįprastas Šv. Mišias, o vėliau savo akiratį plėtė edukacinėje programoje „Kelmės miesto istorija“, kur susipažino su Kelmės dvaro istorija, čia esančiomis katalikų ir reformatų bažnyčiomis, kitu Kelmės miesto kultūros paveldu.
Ketvirtą dieną stovyklautojai toliau keliaudami Šv. Jokūbo keliu, aplankė Šiluvą, Tytuvėnus, juose esančias Jubiliejines bažnyčias, lipo ant Lyduvėnų tilto, nuo kurio grožėjosi nuostabiu vaizdu, apačioje tekančia Dubysa.
Penktą dieną tęsdami piligrimystę, dalyviai aplankė dar vieną Jubiliejinę bažnyčią – Šiaulių Katedrą, kopė į jos bokštą, o po to iškeliavo pėsčiomis į Kryžių kalną, meldėsi kartu su vienuoliais Šv. Mišiose.
Paskutinę stovyklos dieną skautai praleido Bazilionuose, dalyvavo Šv. Mišiose, kur buvo švenčiama Žolinė, šventinami žolynai, bendraujama su vietos bendruomene ir kunigo Mariaus iniciatyva išsiųsti linkėjimai stovyklaujantiems lietuvių skautams JAV.
Stovyklos metu projekto dalyviai fiziškai aktyviai leido laiką su bendraamžiais, turėjo galimybę labiau suvokti būtinybę ne tik saugoti kultūros paveldą, tradicijas, bet ir išmokti tinkamai elgtis sakraliose vietose, patobulino darbo komandoje įgūdžius, tapo empatiškesni, patenkino poreikį keliauti, plėsti akiratį, patirti naujų įspūdžių, galėjo mokytis iš patirties, susimąstyti apie amžinąsias vertybes, pagerinti emocinę sveikatą.
Stovykloje dalyvavo 20 Šiaulių rajono vaikų, dirbo trys vadovai savanoriai.
Projektą finansavo Šiaulių r. savivaldybė.
Projekto vadovė Šiaulių skautų tunto tuntininkės pavaduotoja skautininkė Irma Gorytė
Nuotraukos autorės
Informacija atnaujinta 2025-08-20 08:50


Komentarai
{{msg}}