Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

ŠIAULIUOSE VYKO ŠIAULIŲ IR TELŠIŲ APSKRIČIŲ SAVIVALDYBIŲ KONTROLIERIŲ BEI VYRIAUSYBĖS ATSTOVO SUSITIKIMAS

2025-10-31 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Spalio 29 dieną, Vyriausybės atstovo Šiaulių ir Telšių apskrityse kvietimu, Šiaulių miesto savivaldybėje susirinko Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybių kontrolieriai bei Vyriausybės atstovo biuro darbuotojai. Susitikimo metu aptarti savivaldybių veiklos priežiūros, finansinės kontrolės ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo klausimai.

Vyriausybės atstovas vykdo savivaldybių veiklos administracinę priežiūrą – prižiūri, ar savivaldybės laikosi Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų ar vykdo Vyriausybės nutarimus, ar tinkamai įgyvendina valstybės deleguotas funkcijas bei priima teisėtus administracinius sprendimus. Tuo tarpu savivaldybių kontrolieriai prižiūri ar teisėtai, efektyviai, ekonomiškai ir rezultatyviai valdomas ir naudojamas savivaldybės turtas ir patikėjimo teise valdomas valstybės turtas, kaip vykdomas savivaldybės biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai.

Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad glaudus ir sistemingas bendradarbiavimas tarp Vyriausybės atstovo institucijos ir Savivaldybių kontrolierių yra būtinas užtikrinant teisėtą, skaidrų ir atsakingą savivaldos institucijų darbą. Toks bendradarbiavimas stiprina viešojo sektoriaus valdymo kokybę ir didina visuomenės pasitikėjimą vietos valdžios institucijomis.

„Tik veikdami išvien – derindami priežiūrą, auditą ir konsultavimą – galime pasiekti, kad savivaldybių veikla būtų ne tik teisėta, bet ir efektyviai prisidedanti prie gyventojų gerovės“, – pažymėjo susitikimo dalyviai.

Organizatorių informacija

Informacija atnaujinta 2025-10-31 12:31

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon