Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

ŠV. FLORIJONO DIENA IŠKILMINGAI PAMINĖTA DRAUGE SU VISOS LIETUVOS UGNIAGESIAIS

2025-05-02 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Gegužės 2-ąją dieną Šiauliuose  vyko visos Lietuvos ugniagesių šventė - šv. Florijono dienos minėjimas, kuriame dalyvavo vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Renatas Požėla, kitų ministerijų vadovai ir atstovai. Šioje šventėje ugniagesius su profesine švente sveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, vicemeras Mindaugas Sadauskas. Šventėje dalyvavo LR Seimo narys Eimantas Kirkutis, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos kapelionas Gruzdžių klebonas Donatas Klimašauskas, kiti aukšti pareigūnai.

Nuo pat ryto vyko iškilmingas gaisrinių automobilių paradas Šiaulių miesto gatvėmis, vėliau buvo galima galima apžiūrėti gaisrines transporto priemones. Iškilmingos šv. Mišios už šalies ugniagesius gelbėtojus vyko Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Po šv. Mišių – iškilminga pareigūnų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų eisena Šiaulių miesto gatvėmis, vėliau – minėjimas Prisikėlimo aikštėje: iškilminga ugniagesių rikiuotė, sveikinimai, nusipelniusių ugniagesių gelbėtojų pagerbimas, šventėje griežė pučiamųjų orkestras.

Vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič dėkojo ugniagesiams už jų tarnystę ir atsidavimą savo profesijai, taip pat pasidžiaugė, kad būtent ugniagesys gelbėtojas išlieka viena iš labiausiai gerbiamų ir pasitikėjimą keliančių profesijų Lietuvoje.

„Ugniagesybai Lietuvoje – daugiau nei 500 metų, ir tai – neatsiejama mūsų valstybės istorijos dalis. Ugnis – jėga, galinti sunaikinti žmonių likimus, keisti miestų ir kaimų veidus, tačiau mes nuolatos pasiryžę ją įveikti. Kiekvieną dieną, kiekvieną minutę esame pasirengę vykti ten, kur Lietuvai skauda. Nes tai – mūsų pašaukimas!“ – motyvuojantį žodį tarė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Renatas Požėla.

Didelį įspūdį susirinkusiems paliko auto avarijos likvidavimo pratybos ir praktiniai patarimai, kaip elgtis buityje užsiliepsnojus aliejui.

Visą dieną veikė interaktyvios erdvės lankytojams – mažųjų ugniagesių trasa, dūmų konteineris ir prevencinės palapinės, kur buvo galima iš arti susipažinti su gelbėtojų įranga. Tiek mažieji, tiek suaugusieji išsinešė ne tik įspūdžius, bet ir naudingas žinias apie saugų elgesį ekstremaliose situacijose.

Vyko malūnsparnių pasirodymas, daugiaaukščio pastato gaisro gesinimo demonstracija, autoįvykių padarinių likvidavimo demonstracija ir kiti renginiai. Skirti  artimiau susipažinti su ugniagesių gelbėtojų kasdienybe, jų naudojama technika ir įranga bei sužinoti daugiau apie šią kilnią profesiją.

Šiaulių rajono savivaldybės, Šiaulių miesto savivaldybės  informacija ir nuotraukos

Informacija atnaujinta 2025-05-02 15:40

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon