Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

ŠVENTINĖ LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA – PATRIOTIŠKAI, JAUNATVIŠKAI IR LINKSMAI

2024-03-12 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Kovo 11 dieną minima ypatinga Lietuvos istorijos data – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.  Kuršėnuose šia proga atidaryta Kuršėnų meno mokyklos moksleivių dailės darbų paroda, vyko šventinis koncertas.

Tradiciškai ši šventinė diena prasidėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos trisdešimt ketvirtosioms metinėms pažymėti minėjimu prie Vyčio paminklo. Buvo sugiedotas Lietuvos valstybės himnas, susirinkusius su švente pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eimantas Kirkutis, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė Ada Grakauskienė. Prie paminklo buvo padėtos gėlės, šventinę programą paruošė Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro jaunimas. Susirinkusius sveikino ir kitų Kuršėnų ugdymo įstaigų mokiniai.

Šv. Mišias už Lietuvą ir jos žmones aukojo monsinjoras  Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Vytautas Kadys.

Vėliau šventė persikėlė į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą, kur parodų salėje vyko Kuršėnų meno mokyklos dailės programos mokinių kūrybos darbų parodos „Gimtadienis“ atidarymas. Daina apie Lietuvą parodos atidarymą pradėjo Kuršėnų meno mokyklos mokinė Akvilė Liaudanskaitė (mokytoja Hana Mockienė). Gausius parodos lankytojus pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eimantas Kirkutis, o parodos dailės kūrinių autoriams jis, meras Česlovas Greičius ir Kultūros centro direktorė Gertrūda Gulbinaitė įteikė tulpių žiedų.

Parodos kuratorius Zenonas Gestautas paskelbė, jog parodos atidarymas sutampa su Kuršėnų meno mokyklos Dailės skyriaus dvidešimtmečiu. Ta proga trims dailės mokytojoms – Daliai Jokubauskienei, Indirai Zebčiukienei ir  Ritai Kuodienei buvo įteiktos Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus Ramūno Snarskio padėkos ir atminimo statulėlės. Apie Dailės skyrių mintimis pasidalino Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Vaitekūnienė.

Šventinę nuotaiką kėlė Kuršėnų meno mokyklos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Egidijaus Jankausko.

Kovo 11-osios šventės kulminacija tapo Kuršėnų miesto ugdymo įstaigų auklėtinių ir mokinių koncertas „Gražioj širdy visi mes gimę“. Visus su švente pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius.

Žiūrovai šiltai sutiko neseniai iš ekspedicijos Afrikoje grįžusį kuršėniškį Vidmantą Pikelį, kuris su kolegomis Vasario 16-ąją iškėlė  trispalvę dabar Gambijai priklausiančioje Šv. Džeimso saloje. Jis atsakė į pateiktus klausimus, o Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis įteikė dovanėlę su Lietuvos simbolika.

Perpildytoje kultūros centro didžiosios salės scenoje dainas, šokius, eiles dovanojo Kuršėnų miesto ugdymo įstaigų vaikai ir mokiniai.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus, Robertos Griciūtės nuotraukos (daugiau nuotraukų - socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Informacija atnaujinta 2024-03-12 11:12

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon