NAUJIENOS
VALSTYBINĖ LIETUVIŲ KALBOS KOMISIJA (VLKK) JAU DEŠIMTĄ KARTĄ ĮTEIKĖ APDOVANOJIMUS UŽ LIETUVIŲ KALBOS PUOSELĖJIMĄ
Dešimtieji Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimai „Sraigė“ už lietuvių kalbos puoselėjimą 2024 m. vasario 27 dieną Lietuvos Mokslų akademijos rūmuose įteikti Gamtos tyrimų centro mokslininkui dr. Valerijui Rašomavičiui, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus pirmininkei Vidai Ragauskienei, lituanistinės mokyklos Barselonoje steigėjai ir vadovei Solveigai Stankevičiūtei, Kauno technologijos universiteto leidyklos „Technologija“ redaktorei Eglei Dumskytei.
Apdovanojimai skiriami už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo ir kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą.
Vida Ragauskienė – Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus pirmininkė, bibliotekininkė, kraštotyrininkė, Kuršėnų krašto kultūrinių iniciatyvų skatintoja ir puoselėtoja. Vida Ragauskienė, dirbdama Kuršėnų bibliotekoje, nuolat palaikė ryšius su kalbininku Vytautu Vitkausku (1935–2012). Ji buvo viena iš Lietuvių kalbos draugijos ir Lietuvių kalbos instituto išleistos knygos „Atsiminimai apie Vytautą Vitkauską“ (2015) iniciatorių, daug prisidėjo prie medžiagos knygai rinkimo, knygos sutiktuvių Vilniuje ir Kuršėnuose, informacijos apie šį leidinį sklaidos. Vidos Ragauskienės vadovaujamas Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius telkia įvairių kartų ir įvairių profesijų žmones. Vida Ragauskienė daug metų Šiaulių rajone ir Kuršėnų mieste rengia dviračių žygius po vietoves, kuriose gyveno ir dirbo įžymūs žmonės, puoselėję lietuvių kalbą ir kultūrą. Vidos Ragauskienės rengiamos kalbos viktorinos skatina gerbti, saugoti ir puoselėti lietuvių kalbą ir kultūrą. Ji yra ne tik sumani Lietuvių kalbos draugijos veiklos organizatorė, bet ir aktyvi šios veiklos populiarintoja. Jos publikacijų, renginių apžvalgų ir straipsnių galima rasti žurnale „Gimtoji kalba“, Kuršėnų ir Šiaulių rajono internetinėje žiniasklaidoje. Vida Ragauskienė 2018 metais apdovanota auksiniu ženkleliu „Atkurtai Lietuvai – 100“, 2020 metais jai buvo paskirta Šiaulių rajono Metų kultūros darbuotojo premija.
Šventėje dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės atstovai, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus nariai.
Šiaulių rajono savivaldybės informacija
Nuotraukos organizatorių
Informacija atnaujinta 2024-03-04 10:48


Komentarai
{{msg}}