Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Renginiai

BIRŽELIO 5 D. PILIGRIMINIS ŽYGIS „ŠEIMA-MŪSŲ STIPRYBĖ“

2021-06-05 - 2021-06-05 10:00 - 00:00 Dalintis
Šiaulių rajonas

Ar žinote, kiek kryžių yra Kryžių kalne? Kurios Šiaulių rajono bažnyčios grožiu pasidžiaugė žemaičių vyskupas Motiejus Valančius apysakoje „Palangos Juzė“? Kur Kelmės rajone ir Šiaulių mieste yra šv. Popiežiaus Jono Pauliaus II relikvija? Kur įvyko pirmasis Marijos apsireiškimas Europoje? Visa tai ir daugiau Jūs sužinosite dalyvaudami piligriminiuose žygiuose.

Piligrimystės mėnesį pradėsime birželio 5 d. piligriminiu žygiu „Šeima – mūsų stiprybė“. Popiežius Pranciškus 2021 metus paskelbė Šeimų bei šeimos globėjo šv. Juozapo metais. Ta proga, Šiaulių rajono savivaldybė drauge su Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centru kviečia Šeimos metus simboliškai pažymėti leidžiantis į piligriminį žygį maršrutu Palendriai – Kurtuvėnai.

Žygio metu galėsite geriau pažinti Palendrių Šv. Benedikto vienuolyną, Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią ir joje esančias kriptas. Šias dvi šventoves jungia kelias, nusidriekęs per Kurtuvėnų regioninį parką, tad pasigrožėsite kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu, pasimėgausite gamtos stebuklais ir ramybe.

 Ištvermės įveikiant kelionės iššūkius pareikalaus daugiau nei 30 km piligriminis žygis birželio 12 d. Palendriai – Tytuvėnai. Keliaudami iš vienos šventos vietos į kitą vedami religinių ir dvasinių tikslų kreipsimės į šv. Antaną – žygio globėją, prašydami apsaugos nuo ligų, prarastų daiktų sugrąžinimo ir kt. stebuklų. Telkšantys ežerai, natūralios gamtos plotai, istoriniai objektai, gamtos paminklai prisidės prie vidinių išgyvenimų, padedančių augti ir tobulėti dvasiškai.

Minint šv. Juozapo metus kiekvienas esamas ir būsimas piligrimas kviečiamas birželio 19 d. dalyvauti žygyje Tytuvėnai – Šiluva, sekti šventojo pavyzdžiu, stiprinti tikėjimą, įsipareigoti maldai ir geriems darbams.

Piligrimystės mėnesio kulminacija – birželio 26 d. piligriminis žygis Kryžių kalnas –Šiauliai. Žygis dedikuojamas Šeimų ir šv. Jokūbo metams, šv. apaštalų Petro ir Pauliaus garbei. Tai galimybė aplankyti ne tik unikalią šventą vietą – Kryžių kalną, susipažinti su religiniu paveldu, gamtos objektais, bet ir įsiklausyti į save, atrasti ramybę, tikėjimą ir bendrystę.

Norinčius žygiuoti kviečiame registruotis į kiekvieną piligriminį žygį atskirai.

Registracija į žygį birželio 5 d. Palendriai Kurtuvėnai 

https://forms.gle/e2QCCdZfAxcRLBE6A

Registracija į žygį birželio 12 d. Palendriai  Tytuvėnai

https://forms.gle/h5YgPLoProdvrnz78

Registracija į žygį birželio 19 d. Tytuvėnai Šiluva

https://bit.ly/3bwxKAu

Registracija į žygį birželio 26 d. Kryžių kalnas Šiauliai (VU ŠA Botanikos sodas)

https://form.jotform.com/211323543520038

2020 metų rugsėjo mėn. Kelmės, Raseinių, Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto merų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis skleisti religinio turizmo ir piligrimystės šalyje idėjas, skatinti lankyti religinius bei kultūrinius objektus ir kurti piligrimystės įvaizdį įgauna pagreitį jau šiais metais.

Informacija atnaujinta 2021-06-04 15:08