Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

SKELBIMAI

DĖL PASĖLIŲ DEKLARAVIMO LAIKOTARPIO 2020 M.

2020-04-06 Dalintis

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA

Atsižvelgiant į neeilinę situaciją dėl visą pasaulį paralyžavusio viruso ŽŪM taip pat priversta ieškoti neeilinių sprendimų ir žemės ūkio srityje, kurie padėtų ir toliau efektyviai vykdyti įprastas, tačiau būtinas įprastas funkcijas.

Siekiant, kad ūkininkus, kurių veiklos tęstinumas ypatingai svarbus šiuos sunkiu laikotarpiu, pasiektų tiesioginės išmokos būtina kaip ir kasmet tęsti pasėlių ir kitų žemės ūkio augalų deklaravimą.

Įvertinus visas aplinkybes (viruso rizika, didžioji dalis pareiškėjų naudojasi seniūnijų ir savivaldybių paslaugomis pateikiant paraiškas, garbus pareiškėjų vidutinis amžius ir kt.) numatome šiuos pasėlių deklaravimo pokyčius ir rekomenduojame imtis šių papildomų veiksmų siekiant sumažinti visas įmanomas rizikas:

DĖL PASĖLIŲ DEKLARAVIMO LAIKOTARPIO 2020 M.

  • Nuo balandžio 20 d., pradedamas tik nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas. Žemės ūkio veiklos subjektai, prisijungę prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (toliau - PPIS) per e-valdžios vartus galės pateikti paraiškas. Seniūnijų ir savivaldybių darbuotojai galės ruoštis išankstines/nuotolines paraiškas (paraiškų pildymas, laukų įbraižymas ir pan.);
  • Nuo gegužės 4 d. pradedamas įprastas deklaravimas su fiziniais apsilankymais (buvo planuota nuo balandžio 20 d.);
  • Pabaiga nukeliama į birželio 22 d. (buvo planuota birželio 7 d.);
  • Paraiškos su vėlavimais priimamos birželio 23 d. – liepos 17 d.

REKOMENDACIJOS IR PASIŪLYMAI SENIŪNIJOMS IR SAVIVALDYBĖMS

Skatinimas deklaruoti iš namų – deklaravimas iš namų\nuotoliniu būdu yra viena iš patogiausių ir lengviausių priemonių pateikti paraišką. Taip pat svarbu informuoti pareiškėjus, kad deklaruojant iš namų (prisijungus per elektroninius valdžios vartus) mažesnė tikimybė patekti į patikras. Taip pat tie, kurie prisijungę per elektroninius valdžios vartus pateiks ir į Valdų registrą įkels valdymo dokumentus nebus prašomi pakartotinai juos pateikti NMA.

Išankstinis/nuotolinis paraiškų paruošimas – seniūnijų ir savivaldybių darbuotojai, gali dalį darbų atlikti iš anksto nekontaktuojant su pareiškėjais. Remiantis praėjusių metų duomenimis (dažnai keičiasi tik kultūros) kurti paraiškas, tvarkyti laukų geometriją (ypač tų laukų, kurie patenka į 2019 ortofotografinės nuotraukos teritoriją), paskambinus pareiškėjui susitikslinti kultūras, paraginti suregistruoti visus plotų valdymo dokumentus Valdų registre. Kadangi deklaravimas vyksta web aplikacijoje, tai seniūnijos darbuotojas atlikus veiksmą, jį išsaugojus, o pareiškėjui namuose prisijungus prie savo paraiškos ir atsinaujinus naršyklę, pareiškėjas "online" režimu gali matyti atliekamus veiksmus. Svarbu, kad vienu metu veiksmus atliktų tik vienas prisijungęs asmuo.

Pareiškėjų grafiko sudarymas – sudaryti pareiškėjų apsilankymo grafiką, reguliuoti apsilankančiųjų srautą. Garbaus amžiaus ir kitiems rizikos grupėje esantiems pareiškėjams skirti prioritetą ir priimti tuomet kada yra mažiausia rizika. Tarp apsilankymų daryti pertraukas skirtas patalpų vėdinimui.

Pasėlių deklaravimui skirtų patalpų parengimas – pagal galimybes parengti patalpas taip, kad jos būtų kuo arčiau išėjimo ir nesikirstų su kitų ateinančių interesantų srautais.

Darbas telefonu – visus klausimus, dėl kurių nebūtinas fizinis apsilankymas, spręsti telefonu.

Pasinaudoti gerąją prekybos vietų praktika ir įrengti plastmasines/stiklines pertvaras, kurios sudarytų barjerą tarp pareiškėjo ir darbuotojo.

Vengti artimo kontakto – vengti sėdėjimo susiglaudus prie vieno monitoriaus. Pagal galimybes 2 metrų atstumu įrengti papildomą monitorių pareiškėjams, kad šie galėtų per atstumą matyti ką su jų paraiška daro seniūnijos ar savivaldybės darbuotojas.

Naudoti dezinfekcines ir kitas apsaugos priemones – dėvėti medicinines kaukes, dezinfekuoti rašymo priemones ir paviršius.

INFORMACIJA APIE MOKYMUS

Naujai priimtiems sen. ir sav. darbuotojams darbo su Paraiškų priėmimo informacine sistema mokymai jau pravesti. Nuo balandžio 6 d. sen. ir sav. darbuotojams bus sudaryta galimybė jungtis prie PPIS mokomosios aplinkos ir pradėti mokytis. Nuo balandžio 13 d. nuotolinių mokymų platformoje bus patalpinti video filmukai, kuriuose bus pateikiama informacija apie PPIS funkcionalumą. Prie nuotolinių mokymų platformos galės jungtis ir žemės ūkio veiklos subjektai ir seniūnijų ir savivaldybių darbuotojai. Nuotolinių mokymų platforma bus prieinama iki liepos 2 d.

Atsižvelgiant į sunkiai prognozuojamą viruso plitimo perspektyvą bei galimas kovos su juo priemones neatmetame galimybės, kad pasėlių deklaravimo data ir tvarka dar gali keistis.

Mums rūpi jūsų sveikata! Būkite budrūs ir vieningi.

Informacija atnaujinta 2020-04-06 10:37

sign language icon easy-to-read language icon