Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

Partnerių susitikimas Turkijoje: imigracijos problemos ir jų sprendimo būdai, ypatingi UNESCO kultūros paveldo objektai

2020-02-13 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Naujienos

Vasario 2-8 d. Šiaulių r. Bubių mokyklos pedagogų komanda – projekto koordinatorė mokykloje anglų kalbos mokytoja Ausma Šereivienė, matematikos mokytoja Natalja Kozlova ir muzikos mokytoja bei bibliotekininkė Sonata Abromavičienė vyko į jau penktąjį programos Erasmus+ KA2 projekto partnerių susitikimą Denizlio mieste (Denizli) Turkijoje.  Mokykla nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio vykdo tarptautinį projektą “Vaivorykštės vaikai” (Rainbow Children), kurio pagrindinė idėja ir tikslas – kuo geriau susipažinti su migracijos problemomis partnerių šalyse, mažinti imigrantų vaikų atskirtį mokyklose bei bendruomenėse, susipažinti su UNESCO kultūros paveldo objektais.

Pedagogų komandos iš Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Italijos ir Graikijos buvo šiltai ir draugiškai sutiktos mokyklos bendruomenės. Mokyklos direktorius  Dincer Fidan, mokytojai Feray Ozaslan ir  Mehmet Irmak pristatė savo mokyklą, supažindino su edukacinėmis erdvėmis, ugdymo proceso ypatumais ir prioritetais, atsakė į visus svečių klausimus. Pedagogai turėjo galimybę stebėti atviras anglų kalbos pamokas, bendrauti su mokytojais, mokiniais. Didelį įspūdį visiems paliko moksleivių suvaidinta drama apie pabėgėlių likimus, išgyvenimus.

Projekto partneriai dalyvavo susitikime su Pamukkalės regiono švietimo departamento vadovu, kuris pateikė informacijos apie moksleivių imigrantų skaičius mokyklose, jų integraciją į visuomenę, ugdymo ypatybes. Jis nurodė, jog dedamos visos įmanomos pastangos, kad ir vaikai, ir suaugę jų šalyje jaustųsi visapusiškai saugūs. Tai, jog imigracijos politika veiksminga, o atvykusieji jaučiasi gerai, patvirtino ir susitikimas su imigrantais mokykloje bei suaugusiųjų švietimo centre.

Partnerių susirinkimų metu buvo aptarti projekto sklaidos įrankiai, numatyta tolimesnė veikla.

Susitikimo Turkijoje savaitės metu dalyviai aplankė šiuos ypatingo grožio UNESCO kultūros paveldo objektus: Šventosios Mergelės Marijos namą (Maryemana), Efesą – vieną iš dvylikos svarbiausių miestų antikinės Graikijos laikais, Čirinšą – istorinį miestelį kalnuose, Izmiro provincijoje, Hierapolį ir Pamukalę – antikos laikų mineralinių vandenų kurortus, garsėjusius tekstilės gaminiais, Laodikiją – senovės miestą, kurio bažnyčia - viena iš septynių, paminėtų Biblijoje.

Viso susitikimo metu dalyviai gilino anglų kalbos žinias, daug sužinojo apie Turkijos kultūrą, tradicijas, dalijosi patirtimi. Visi buvo sužavėti šalies grožiu, o labiausiai – žmonių šiltumu ir betarpišku bendravimu.

Visos projekto veiklos finansuojamos „Erasmus+“ projekto lėšomis. Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią  Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 Projekto koordinatorė Ausma Šereivienė

Leidimas viešinti nuotraukas gautas.

Informacija atnaujinta 2020-02-13 14:15

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}