Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

VASARIO 16-OJI ŠIAULIŲ RAJONO ŽMONES SUBŪRĖ DAUGELIUI SVARBIŲ PROGŲ (dar papildyta akimirkomis iš šventės!)

2020-02-18 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos

Vasario 16-ąją Šiaulių rajono savivaldybė rajono gyventojus ir svečius pakvietė drauge švęsti Vasario 16-ąją Kuršėnuose – paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 102-ąsias metines, dalyvauti Šiaulių rajono garbės piliečio regalijų įteikimo ceremonijoje. Šventėje pristatyta renovuota Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro koncertų salė. Taip pat šventės dalyviai pakviesti į Šiaulių rajono tautodailininkų parodą, skirtą Tautodailės metams. Šventę vainikavo įspūdingas Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ koncertas.

Pirmiausia šventės dalyviai pakviesti iškelti Lietuvos valstybės vėliavos istorinėje Kuršėnų vietoje – prie Vyčio paminklo, kuris liudija 1918 metų vasario 16-ąją. Kuršėnų kūrybos namai, kiti aktyvūs piliečiai į susirinkusiųjų atlapus segė trispalves juosteles, liudijančias pagarbą ir meilę savo valstybei. Šiaulių rajono savivaldybės pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Anatolijaus Gaidamakos, pasveikino visus orkestro muzika.

Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, pasveikindama susirinkusius su švente, pasidžiaugė kiekvienu žmogumi, kuriam brangi Tėvynė, valstybė ir jos žmonės. Kvietė dirbti Lietuvos labui.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras gausiai susirinkusiems šventės dalyviams kalbėjo apie tai, kad Lietuvos istorijos kūrėjais buvo Lietuvos valstybę atkūrę mūsų seneliai ir proseneliai. Valstybės kūrėjais buvo ir visi tie, kurie prieš 30 metų Lietuvai iškovojo nepriklausomybę. „Lietuvos istorija kuriama ir šiandien. Būkime bendruomeniški, patriotiški ir atsakingi“, – kvietė meras Antanas Bezaras.

Susirinkusius pasveikino ir Šiaulių rajono Tarybos narys Jonas Novogreckis, jis palinkėjo išrinktai valdžiai dirbti atsakingai.

Nuo Vyčio paminklo eisena per Kuršėnų miesto centrą pajudėjo link Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Eiseną vedė raiteliai: Jonas Novogreckis ir Ligita Mockienė.

Šv. Mišias už Lietuvą ir jos žmones ŠV. Jono Krikštytojo bažnyčioje aukojo ilgametis šios bažnyčios kunigas Julijonas Miškinis, buvęs šios bažnyčios klebonas, sugebėjęs daug prisidėti prie didžiulio darbo – Kuršėnų bažnyčios bokšto atstatymo.

Vėliau šventės dalyviai rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą, kur parodų salėje atidaryta Šiaulių rajono tautodailininkų kūrybos paroda, skirta Tautodailės metams. Parodoje savo kūrinius eksponuoja 65 autoriai, iš kurių – 52 suaugusieji ir 13 mokinių. Parodoje savo kūrinius pristato 16 keramikų, 20 tekstilininkų, 4 medžio drožėjai, 1 pynėjas iš vytelių, 3 tapytojai, 1 metalo apdirbėjas, 2 karpinių meistrės. Iš viso parodoje eksponuojami 255 kūriniai. Šią išskirtinę ir solidžią parodą organizavo Šiaulių rajono savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė ir tradicinių amatų veiklų organizatorė Ilona Motuzienė.

Visiems meistrams – mažiems ir dideliems – buvo įteiktos padėkos, kurias teikė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė su padėjėjomis Birute Baniene, Ada Grakauskeinė ir Judita Šakočiuviene, Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė.

Šiaulių rajono žmonių keturias kadencijas į Seimą išrinkta Rima Baškienė, mero pavaduotojas Česlovas Greičius dėkojo tautodailininkams už puoselėjamas tautos kūrybines tradicijas ir meilę etninei kultūrai, menui.

Menotyrininkė Michalina Adomavičienė pasidžiaugė išaugusiomis Šiaulių rajono tautodailininkų kūrybinėmis galiomis, amato, tradicijų išmanymu. Šiaulių rajono garbės pilietis, menotyrininkas Vytenis Rimkus pasidžiaugė kūrėjų talentu ir profesionalumu.

Pasibaigus parodai buvo atvertos durys į renovuotą pagrindinę Šiaulių rajono koncertų salę, kurioje ne tik naujas interjeras ir baldai, bet ir moderni aparatūra, apšvietimas, scenos įranga. Visos salės naujovės – šviesų, garso, vaizdo galimybės ir buvo pademonstruotos žiūrovams. Šventinį renginį vedusi aktorė Gintarė Daniusevičiūtė – Vaitkevičienė į sceną šventiškai atidaryti salės pakvietė Seimo Pirmininko pirmąją pavaduotoją Rimą Baškienę, Šiaulių rajono merą Antaną Bezarą, Kultūros centro direktorė Jovitą Lubienę.

Į sceną iškilmingai buvo įnešta kėdė. Pasidabinusi tautiniais rūbais garbioji Šiaulių rajono šviesuolė Eugenija Dragūnienė, politinė kalinė, profesionali konditerė, įkūrusi Kuršėnuose ilgus metus veikusį ir garsinusį Kuršėnus Konditerijos cechą ir sukūrusi ypatingą Šiaulių rajoną reprezentuojantį skanėstą „Kuršėnų vyniotinį“, į sceną aidint susirinkusiųjų ovacijoms į sceną buvo atlydėta Šiaulių rajono mero Antano Bezaro -  jie abu tremtiniai, daugybę metų pažįstantys ir gerbiantys vienas kitą.

Eugenijos Dragūnienės žavesys, iškalba, puiki atmintis, humoro jausmas ir širdies gerumas žavėjo jos sutiktus per gyvenimą žmones ir į Šiaulių garbės piliečio inauguraciją susirinkusią publiką.

Po iškilmingos Šiaulių rajono garbės piliečio inauguracijos ceremonijos, sceną užvaldė Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir jo charizmatiškasis, profesionalusis vadovas Remigijus Adomaitis. Choro atliekami kūriniai, choristų disciplina, pagarba vadovui ir dieviškai gražus dainavimas nepaliko abejingų.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras choro vadovui Remigijui Adomaičiui ir choristams nuoširdžiai padėkojo už nuostabų koncertą Šiaulių rajono žmonėms, padovanojusį „gūsį laisvės vėjo, meilės ir pasididžiavimo savo valstybe ir už tai, kad choro dainininkų balsai klausytojų širdis ir mintis pakylėjo iki dangaus". Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras palinkėjo chorui ypatingos sėkmės pasitinkant choro 30-metį, kuris sukanka šiemet.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Ritos Žadeikytės, Zigmo Ripinskio nuotraukos

Apie fotografavimą ir publikavimą informuota renginių metu

Informacija atnaujinta 2020-02-18 11:44

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}