Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Aktualijos

JAUNOMS ŠEIMOMS IKI 36 METŲ AMŽIAUS LENGVATA ĮSIGYJANT PIRMĄ BŪSTĄ AR SKLYPĄ NAMO STATYBAI

 MOKSLEIVIAI SUSIRINKO Į PIRMĄJĮ 2020 METŲ VADOVŲ KLUBĄ


INVESTICIJŲ PROJEKTŲ KOORDINAVIMO KOMITETAS PRITARĖ MOBILIŲ PASLAUGŲ KAIMIŠKOSE RAJONO VIETOVĖSE GYVENANČIAM JAUNIMUI TĘSTINUMUI

PRISTATYTAS JAUNIMUI AKTUALUS PROJEKTAS „JUDAM“

 

 

 
 

 
 
 

„Nepatogus kinas“ kviečia jaunimą tapti žiuri nariais

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba kartu su dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas“ šiemet pirmą kartą į specialią žiuri kviečia prisijungti jaunus žmones ir rengia atvirą jos narių atranką. Konkurse atrinkti penki „Jaunimo balso“ žiuri nariai vertins spalį prasidėsiančio festivalio programos filmus, iš kurių išrinks jiems svarbiausią ir geriausią.

Kandidatai turi atitikti šiuos kriterijus:

•                          Būti 18–25 metų amžiaus;

•                          Priklausyti formaliai ar neformaliai jaunimo organizacijai (bendruomenei);

•                          Mėgti kiną;

•                          Domėtis žmogaus teisių, aplinkosaugos, ekologijos, socialiniais ir politiniais klausimais;

•                          Turėti galimybę žiūrėti filmus: 2019 m. spalio 16–19 d. Vilniuje (jei negyveni Vilniuje), 2019 m. spalio 10–19 d. Vilniuje (jei gyveni Vilniuje) ir aktyviai dalyvauti festivalio renginiuose bei specialiuose susitikimuose su filmų kūrėjais;

•                          Norėti dalintis įgytomis žiniomis ir įspūdžiais su savo bendraamžiais.

Festivalis suteikia:

•                          Akreditaciją, kuri leidžia pamatyti visus filmus 12 Lietuvos miestų nemokamai;

•                          Specialius Jaunimo žiuri nariams skirtus susitikimus su festivalio svečiais, programos sudarytojais ir kitais komandos nariais;

•                          Galimybę prisidėti prie festivalio kūrimo, pareikšti savo nuomonę ir būti išgirstiems.

Dalyvauti Jaunimo žiuri atrankoje galima iki 2019 m. rugsėjo 16 d. užpildžius šią anketą.

„Žinau viską“ naujiena: https://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/nepatogus-kinas-kviecia-tapti-jaunimo-ziuri-nariais-8464

Facebook naujiena: https://www.facebook.com/EurodeskLT/posts/10157478648679297


NAUJA INTERNETO SVETAINĖ JAUNIMUI http://askritiskas.lt/

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), reaguodamas į vyraujančias tendencijas, bei įvertinęs geriausią kitų šalių patirtį, sukūrė interaktyvią interneto svetainę jaunimui nuo keturiolikos metų – www.askritiskas.lt (turi ir mobilią versiją). Interneto svetainės turiniu siekiama tinkamai informuoti jauną žmogų, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Taip pat skatinti būti atviru bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.

Interneto svetainė turi 9 rubrikas, kuriose jaunuoliai gali rasti jiems aktualios informacijos pradedant informaciniais vaizdo klipais, filmų ar serialų rekomendacijomis, baigiant informacija apie galimybes gauti ar suteikti pagalbą draugui.


 KURŠĖNUOSE VYKO TARPTAUTINĖ JAUNIMO DIENA


Karinė sportinė jaunimo stovykla Dengtiltis šiais metais birželio 24-28 d. vyks jau 23 kartą.

Birželio 25 d. 19 val. stovykla atvira visiems norintiems aplankyti savo vaikus, ar šiaip pabūti kartu. Kviesime paklausyti Naisių vasaros teatro, paragauti kareiviškos košės, o norintys galės pasilikti ir "folkšokių" vakarėlyje.

 
PROJEKTAS „ATRASK SAVE“- GALIMYBĖ SAVANORIAUTI IR ĮGYTI KOMPETENCIJŲ

Projekte „Atrask save“ Regina Mačiulytė dalyvauja savo iniciatyva. Dalyve ji tapo užpildžiusi Jaunimo garantijų iniciatyvos internetinėje svetainėje esančią anketą.

Dar šiemet Regina tapo diplomuota specialistė – gavo ekologijos magistro laipsnį. Į projektą dalyvė atėjo turėdama konkretų tikslą – savanoriauti. Bendradarbiaujant su mentore ir pasirašiusi sutartį, mergina jau kitą dieną pradėjo darbuotis Šiaulių universiteto botanikos sode.

Botanikos sodas merginai žinomas, kadangi čia ji keletą kartų savanoriavo prieš dalyvavimą projekte. Be to, Reginai patinka čia ateiti ir kaip botanikos sodo lankytojai, todėl nestebina, kad sodo darbuotojai giria Reginos entuziazmą. Projekto dalyvei paskiriami didelės atsakomybės reikalaujantys darbai – naujų etikečių darymas, pagalba organizuojant renginius bei edukacinius užsiėmimus, lankytojų konsultavimas, pagalba sodo darbuotojams. Taip pat Regina padeda sodo darbuotojams, kurie turi užsiėmimų su studentais, atvykusiais iš Taivano. Dalyvė džiaugiasi galimybe tobulinti savo žinias apie augalus – šių žinių jai gali prireikti ateityje. Merginai nėra svetimas ir „ūkiškas“ darbas, kai pačiai tenka į žemę kišti rankas.

Kadangi Regina mėgsta fotografuoti, savanoriavimo metu ji fotografavo botanikos sodo augalus. Šis hobis įgavo materialų pavidalą – augalų nuotraukų bazę. Kita idėja, kurią mergina šiuo metu vysto – knygų skirtukų su augalais gamyba. Regina turi didelę knygų skirtukų kolekciją, todėl jai gimė idėja, kad būtų galima pagaminti tokius suvenyrus ir sodo lankytojams. Ši idėja dar tik pradedama įgyvendinti, tačiau mergina su mielu noru imsis šio darbo.

Regina gali daug pasakoti apie savanoriavimo naudą jaunam žmogui, ji žino, kad įgytos kompetencijos ateityje padės lengviau susirasti darbą, o darymas tai, kas patinka, leidžia jaustis laimingai ir naudingai.

Jei nori išbandyti save kokioje nors veikloje ir tu, kreipkis, mielai padėsim.

Kontaktai: Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras, JGI koordinatorė Erika Jonaitienė, tel. nr. 8633 31376


JAUNIMO CENTRAS KVIEČIA ATEITI 


Šių metų birželio mėnesį, Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras į savo komandą priėmė naują komandos narę – projekto „Atrask save“ koordinatorę, jaunimo darbuotoją Eriką Jonaitienę. Projektas „Atrask save“ skirtas 15-29 metų jaunuoliams, kurie niekur nesimoko, nedirba ir yra (ne)registruoti darbo biržoje. Projektą įgyvendina Lietuvos darbo birža kartu su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Jaunuoliai, neįpareigojančių susitikimų metu, konsultuojami darbo, mokslų, būsto įsigijimo ir kitais aktualiais klausimais. Teikiama informacija bei pagalba savęs pažinimo ir motyvavimo srityse. Projekto teikiamos paslaugos individualizuojamos bei pritraukiamos prie jaunuolio esamos situacijos, taip užtikrinama maksimali teikiamų paslaugų kokybė. Esant poreikiui, dalyvavimo projekte laikotarpiu, dalyvis yra draudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu projekto lėšomis. Susitikimai vyksta jaunuoliui tinkamu laiku bei vietoje.

  Šiuo metu projekte dalyvavo 53 projekto dalyviai, iš kurių 10 integravosi į darbo rinką, 2 į švietimo sistemą. Didėja jaunuolių susidomėjimas galimybe savanoriauti ir už tai gauti kompensaciją maitinimosi, kelionės ir priemonių įsigijimo išlaidoms bei papildomą „bonusą“ stojant į aukštąsias mokyklas.

Projektas „Atrask save“ nerenovuoja namų ir netiesia kelių. Tai projektas, kuris keičia žmonių gyvenimus. Iškilus klausimams bei dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis: 

Vietos JGI projekto „Atrask save“ koordinatorė Šiaulių rajone Erika Jonaitienė

Tel. +37063331376

El. p. jgi.siauliuraj@gmail.com

Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras, Sodo g. 4, Kuršėnai.


PROJEKTAS „ATRASK SAVE“ – TRUMPAI IR AIŠKIAI


IR VĖL TAS JAUNIMAS..?


 TAI „KAS ČIA RAJONE?“


Profesionalus atviras darbas su jaunimu Europoje: jaunų žmonių ir studentų požiūris


Skelbiamas kūrybinis konkursas „Aš – geriausias“. Jaunuoliai (15–29 m.) kviečiami kurti video siužetus su kūrybišku originaliu savęs pristatymu darbdaviui. Konkurso prizinis fondas sudaro 2000 eurų. Konkurso nugalėtojas laimės 1400 eurų vertės kelionę į pasirinktą šalį.

Konkurso taisykles galima rasti interneto svetainėje: www.jaunimogarantijos.lt/konkursas


JAUNIMO PROBLEMŲ SPRENDIMO ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE 2016–2018 M. PRIEMONIŲ PLANAS


Į bažnyčią einantis – ne visada šventas, gatvėmis besišlaistantis – ne visada valkata

Norėtųsi dar kartelį priminti, kas esu. Aš – Vilgailė. Jau 1 – eri metai, kaip dirbu su projektu „Atrask save“. Esu Vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė ir dirbu Atvirame jaunimo centre. Šis projektas yra nacionalinio lygmens ir yra vykdomas visoje Lietuvoje, bei visiškai finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Projekto tikslas – sumažinti 15 -29 m. niekur nedirbančių, nesimokančių, neregistruotų darbo biržoje jaunuolių skaičių. Už šio uždavinio vykdymą atsako Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), o pagrindiniai vykdytojai yra Lietuvos darbo birža (LDB) ir Jaunimo reikalų departamentas (JRD). Pastarosios institucijos, įgyvendindamos jaunimo garantijų iniciatyvą, vykdo pirminės intervencijos projektą „Atrask save“ (LDB ir JRD kaip partneriai) ir antrinės intervencijos projektą „Naujas startas“ (tik LDB). Bendra šių projektų vertė: 68 mln. eurų („Atrask save“ - 33.798.580,00 „Naujas startas“ -35 375 386 mln). Siekiama, kaip įmanoma daugiau jaunuolių grąžinti į švietimo sistemą, integruoti į darbo rinką ir padidinti atstovaujamos savivaldybės rodiklį bei gerinti visos valstybės situaciją, mažinti emigraciją, nusikalstamumą ir ugdyti jaunuolių sąmoningumą. 2014 m. Eurostat duomenimis Šiaulių rajone yra 8675 jaunų žmonių 14-29 m. Iš jų 1128 niekur nedirbančių, nesimokančių ir neregistruotų darbo biržoje jaunuolių. 305 iš jų nedirba, 823 yra neaktyvūs. Atstovaudama Šiaulių rajoną, šiuo metu į projekto veiklas esu įtraukusi 18 niekur nedirbančių, nesimokančių ir neregistruotų darbo biržoje jaunuolių, 3 iš jų -įsidarbino, 3 – grįžo į švietimo sistemą ir pradėjo arba tęsė mokymąsi. Potencialių projekto dalyvių, kurie galimai bus įtraukti į projekto veiklas – 35.

Pradėjusi dirbti šį darbą, labai ilgai stengiausi atrasti šio projekto reikalingumą ir prasmę: tai pilotinis projektas, tokio darbuotojo prieš tai dar niekada nebuvo, tikslinė grupė su įvairiais poreikiais, o aš, tokiame dideliame Šiaulių rajono teritorijos plote viena: turiu atrasti jaunuolius ir pradėti su jais dirbti. Viską reikėjo susikurti nuo pradžių, pradėti ir sužinoti kaip dirbti ir ar tikrai tai yra reikalinga. Atėjau su gražia idėja padėti žmonėms, kuriems reikia pagalbos, trūksta įgūdžių ar suvokimo, kad gali būti kitaip. Šio darbo kelyje susidūriau su tokia daugybe neigiamų reakcijų: į projektą, jaunus žmones, netikėjimą tuo, kas vyksta. Ne vieną kartą supratau, kad mūsų formaliojoje švietimo sistemoje yra daug spragų, nusistovėjusių stereotipų ir ribojančių įsitikinimų, kurie griauna jaunų žmonių gyvenimus. Labai dažnai girdėdavau frazes: „jis niekada nieko nepasieks“, „jo nemėgsta visas kaimas - jis vagis“, „jis visada geria ir tu gali stengtis, nieko gero vis tiek iš jo nebus“. Man tikrai buvo liūdna ir pikta klausytis. Žinot, iškilo klausimas, ar mes patys esame tokie tobuli ir niekada nedarome klaidų? Koks matas pamatuoja dorumo ar „tinkamumo“ tarpti visuomenėje laipsnį? Jaunimas – labai jautri grupė, kuri orientuojasi į mus, suaugusiuosius. Ir būtent tai, kaip elgiasi jaunimas yra mūsų, suaugusiųjų žmonių, veiklos, žodžių, nusistatymų atspindys. Jaunimas nenusileido iš dangaus. Tai visuomenei reikėtų keisti požiūrį į jauną žmogų. Nejaugi jūs, niekada nebuvote jauni? Nejaugi tikrai visas jaunimas toks blogas ir niekada nieko nepasieks?

Savo praktikoje sutikau daug įvairių žmonių: nuo institucijų darbuotojų iki jaunuolių, kurie keičia savo gyvenamąją vietą. Žinot, turiu menką pastebėjimą: tie, kurie atrodo niekada nieko nepasieks ir neverta dėti į juos pastangas, turi didesnį potencialą veikti ir daryti kažką kitaip, negu darė prieš tai. Jie nori būti pastebėti, jie nori kažkam rūpėti ir būti reikalingi. Dar nesutikau tokio jaunuolio, kuris vertintų save kaip „gerą“, „motyvuotą“, „pilnavertišką asmenybę“ ir kurių savivertė būtų adekvati. Gal išties, nuo pat mažens per daug susikoncentruojame į išorinius dalykus, sakydami vaikams: „tu geras“, „tu blogas“, „tu gražus“, „tu bjaurus“. Visi šie apibūdinimai – išorinis vertinimas. Mes niekada negalėsime suprasti kas slypi vaiko, jaunuolio viduje, jei nuolat stengsimės jį įvertinti. Kartais tiesiog užtenka priimti žmogų tokį, koks jis yra. Ir pokyčiai neregėtai pradeda vykti. Stebuklai virsta tikrove. Ne visada tai, ką matome yra teisinga. Ne visada šventas tas, kuris eina į bažnyčią, ne visada valkata tas, kuris šlaistosi gatvėmis...

Kuo nuoširdžiausiai,

Vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Vilgailė Šiušaitė

Visada atsakysiu į jums rūpimus klausimus ir esu atvira bet kokiems pokalbiams:

Tel. +37063331376

El.paštas: jgik.vilgaile@gmail.com

Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras, Sodo g. 4, Kuršėnai.

Facebook.com esantis puslapis, kuriame yra platesnė informacija apie projektą: Projektas Atrask save Šiaulių rajonas


 

Kuriasi Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė 

Baigiantis vasarai ir artėjant rudeniui Šiaulių r.lopšelio-darželio Buratinas auklėtinių tėvai susirinko bendrai diskusijai dėl Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenės kūrimo, jos veiklos pobūdžio, bendradarbiavimo apžvalgos.

Į susirinkimą pasikvietė šią idėją aktyvius jaunus tėvus raginusią įgyvendinti Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorę Simoną Dambrauskienę. Simona Dambrauskienė apie aktyviai veikiantį tėvų klubą Buratino lopšelyje-darželyje išgirdo iš jame dirbančių auklėtojų. Susirinkime teigė, kad norėtųsi, kad klubas vienytų ne tik darželio tėvus, bet jungtų bendraminčius (rajono jaunus tėvus) į vieną būrį, ugdytų jaunų tėvų įgūdžius, įtrauktų juos į bendrą veiklą.

Jauniems tėvams papasakojo apie galimybę teikti projektus Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų konkursui, taip pat informavo ir apie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbiamus konkursus ir kt. finansavimo šaltinius.

Jauni tėvai turi idėjų ir minčių, mato organizacijos viziją, bendradarbiavimo taškus su kitomis organizacijomis.

Linkime šiai aktyvistų grupei įsiregistruoti bendruomenę ir pradėti veikti.


Jaunimo socialinę atskirtį kaimo vietovėse išspręsti gali mobilūs jaunimo darbuotojai

Padėti išspręsti nuo miestų nutolusiose vietovėse gyvenančio jaunimo problemas gali į kaimus ir miestelius periodiškai vykstantys jaunimo darbuotojai. Tokį būdą, padėti regionų jaunimui, siūlo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) atstovai. Savo siūlymus JRD grindžia ir tarptautine patirtimi.    Plačiau...

 

 

 

 

KVIETIMAS į tarpkultūrinius mokymus!

Kviečiame 17-25 metų amžiaus jaunuolius išvykti į Rumuniją pagal projektą, kurio tema :) labai aktuali šiandieninei visuomenei ir Europai – tolerancija, pabėgėliai, rasizmas ir kultūriniai skirtumai. Puiki proga išmokti kažko naujo, susipažinti su naujais žmonėmis iš septynių šalių, ir, galbūt, nuostabiai praleisti laiką.
 
Kaip ir minėjome, jeigu esi 17-25 metų, sugebi kalbėti anglų kalba, nori pabėgti nuo savo kasdienybės, nedvejok!
 
Projekto data - rugpjūčio 26-rugsėjo 4 d.
 
Apsispręsti gali iki liepos 18 dienos. Nuoroda į anketą ---> https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc6JfhOUe2W0Nik4q…/viewform

Kvietimas      

PROJEKTAS „ATRASK SAVE“ -ĮSIBĖGĖJA

 


Informacija apie jaunimo garantijas  

Jaunimo garantijos

Kas tai?

„Jaunimo garantijos“ – tai naujas kovos su jaunimo nedarbu būdas, kuriuo užtikrinama, kad visi jaunesni kaip 25 metų gyventojai – nesvarbu, ar jie užsiregistravę užimtumo tarnybose, ar ne – gautų kokybišką konkretų pasiūlymą per 4 mėnesius nuo mokyklos baigimo arba darbo netekimo.

Tai turėtų būti kokybiškas darbo, gamybinės praktikos, stažuotės arba tolesnio mokymosi pasiūlymas, pritaikytas prie individualių poreikių ir padėties.

Daugiau skaitykite: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1079&langId=lt
Jaunimo reikalų koordinatorė
Simona Dambrauskienė
(8 41)  42 15 52

 


Informacija atnaujinta 2020-01-20 15:01