Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

GIMNAZISTAI MINĖJO ,,BANGŲ MŪŠOS“ TREMTIES 75-METĮ

2024-03-25 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, po šeštadienio šv. Mišių, aukotų bažnyčios klebono monsinjoro Vytauto Kadžio už mirusius,  tremtinius, prisimintas ir skaudus Lietuvos istorijos įvykis – ,,Bangų mūšos“ tremties 75-metis.

Įsijautę į  Baltojo ir Juodojo metraštininkų vaidmenis, tautos istoriją ir tremtį renginio dalyviams padėjo priminti Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai. Jie mintimis kartu su Kuršėnų skyriaus tremtiniais bei jų  pirmininke  Irena Butvidiene, žmonėmis, susirinkusiais į bažnyčią, per istorijos faktus ir tremtinių atsiminimus nuėjo nelengvą šią tautos istorijos atkarpą. Visi, gausiai susirinkę į bažnyčią, TYLOS minute pagerbė jau Amžinybėn iškeliavusius tremtinius. Renginyje dalyvavo ir kalbėjo KLIG istorijos mokytoja Violeta Laurutienė, tremtinė Ada Grakauskienė. Buvusi Kuršėnų skyriaus tremtinių pirmininkė Marija Šadlauskienė savo bendrakeleiviams  įteikė padėkos raštus, atkeliavusius iš Vilniaus.

Lietuvių tautos ištverme, gyvybingumu renginyje džiaugėsi Baltasis metraštininkas - KLIG abiturientas Donatas Šiurkus, kurio lūpos vis kartojo - ,,Rašyk, kad Lietuvą mes mylim". Skambantis renginio leitmotyvas graudino žmones. 

Juodojo metraštininko vaidmuo buvo patikėtas KLIG IGC klasės mokiniui Mangirdui Liaubai. Jo plunksna užrašė ir padėjo priminti  liūdnus šalies faktus  - okupaciją, tremtį. Šie mūsų  tautos istorijos momentai, pasak Juodojo metraštininko,  privertė  tautą ir liūdėti, ir iškęsti Sibiro šaltį, ir patirti didžiules kančias, ir vėl pagaliau pajusti laisvę.

Buvusių tremtinių – Danutės Baubinienės,  Liudo Cirtauto,  Onos Gečaitės-Grakauskienės prisiminimus skaitė KLIG abiturientė Kotryna Lučinskaitė bei IGC klasės mokinė Ugnė Matutytė.

Renginyje dalyvavo ir dainavo ,,KLIG studija", kurios vadovė  mokytoja  Ramutė Majauskienė.

Dainavo ir Kuršėnų tremtinių choras ,,Tremties varpai". Choro idėja gimė Amžinybėn iškeliavusiai Šiaulių r. Garbės pilietei tremtinei Eugenijai Dragūnienei.  Choro vadovė Jovita Bražukienė. Bažnyčioje akomponavo koncertmeisterė Danutė Streckienė.

KLIG mokytoja Raimonda Rumbinaitė

KLIG nuotraukos

Informacija atnaujinta 2024-03-25 11:17

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon