Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ĮTEIKTOS ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTOS KALBININKO VYTAUTO VITKAUSKO IR POETO STASIO ANGLICKIO PREMIJOS

2021-12-20 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Gruodžio 17-ąją įteiktos Šiaul;iųrajono savivaldybės įsteigtos ir teikiamos kalbininko Vytauto Vitkausko ir poeto Stasio Anglickio premijos. Renginys organizuotas nuotoliniu būdu, o šventės būstinė – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija.

Premijas nuotoliniu būdu pristatė ir laimėtojus pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras linkėdamas mokiniams skleisti savo talentus. Šventėje dalyvavo Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Margarita Pavilionienė, Šiaulių rajono savivaldybės  kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Diana Martinaitienė, profesorė, humanitarinių mokslų daktarė Genovaitė Kačiuškienė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys Algis Mačiulis, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos administracija, dalis mokytojų, premijų laureatai, jų tėveliai.

Renginio pradžioje prisimintas profesorius Vytautas Vitkauskas ir poetas Stasys Anglickis. Kalbininką V. Vitkauską, jo darbus pristatė Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientai Ema Stonytė ir Arnoldas Žebrauskas, o poetą ir mokytoją Stasį Anglickį – Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 6 klasės mokinė, muziejininkė Gintarė Žulytė. Visi šventės svečiai, vertinimo komisijos nariai,  šventėje rašę laišką kalbininkui V. Vitkauskui ir poetui S. Anglickiui, džiaugėsi mokinių, dalyvavusių konkursuose, darbais, jų drąsa pateikiant savo kūrinius. Vytauto Vitkausko jaunųjų filologų konkurso dalyviai, pasak vertinimo komisijos pirmininkės Genovaitės Kačiuškienės, atliko tyrimus, rinko duomenis apie mūsų gimtąją kalbą, kūrė apysakas,  rašė esė. Džiugu, kad Vytauto Vitkausko konkurso laureatais paskelbti net trys Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientai – Kostas Čaplinskas, Eglė Ambrožaitė ir Ema Stonytė ir apdovanojimai iš Kuršėnų neiškeliavo.

 Šventėje pasveikinti ir Šiaulių regiono poeto Stasio Anglickio premijos laureatai. Renginyje prisiminta, kaip gimė Stasio Anglickio premijos idėja. Pagarbai prisimintas jau Amžinybėn iškeliavęs mokytojas Stasys Rumbinas, kuris kartu su mūsų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Raimonda Rumbinaite ir buvo šios premijos iniciatoriai, o vėliau šią idėją parėmė ir perėmė Šiaulių rajono savivaldybė. Poeto Stasio Anglickio premijos laureatais 5 - 9 klasių grupėje tapo  Kuršėnų Lauryno Ivinskio devintokės Patricija Norkutė ir Goda Kulikauskaitė bei Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos septintokė Emilija Dubro. 10 - 12 klasių grupėje  konkurso nugalėtojais paskelbti Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientai Arnoldas Žebrauskas, Eglė Ambrožaitė ir gimnazistas Pijus Milašius.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras Vytauto Vitkausko konkurso nugalėtojui Kostui Čaplinskui ir Stasio Anglickio poezijos konkurso nugalėtojui Arnoldui Žebrauskui įteikė sertifikatus.

Renginio svečiams ir dalyviams dainavo gimnazistė Kamilė Milieškaitė, smuiku griežė Kotryna Lučinskytė.(2GC kl.). Šventei baigiantis nuotoliniu būdu visi sukūrėme bendrą kalėdinį atviruką – laišką ir simboliškai palinkėjome artėjančiais Tigro metais išlikti tigriškais – siekti vidinio tobulėjimo, žinių, laiką skirti asmenybės ugdymui ir niekada nesiliauti kurti. Juk didžiausias menas, pasak rašytojo Oskaro Vaildo, išmokyti visus mylėti. O tai padaryti gali tik menas!

Renginį organizavo ir vedė Kuršėnų Lauryno Ivinskio  gimnazijos abiturientai  Ema Stonytė ir Arnoldas Žebrauskas.

Pagal organizatorių informaciją parengė Rita Žadeikytė

Ritos Žadeikytės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2021-12-20 15:12

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}