Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KNYGŲ LEIDĖJAI PAGERBTI KURŠĖNUOSE

2020-03-04 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono knygos bičiuliai jau šeštąjį kartą rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą susitikti su naujai išleistomis knygomis. Buvo pristatomi Šiaulių rajono savivaldybės 2019 metais finansuoti leidiniai.

Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė pažymėjo, jog dabartinis laikmetis įpatingas.

"Gyvename Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimmečio dienomis, o taip pat Lietuvių kalbos dienose, kurios vyksta visą mėnesį - nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios," akcentavo Jovita Lubienė ir pridūrė, jog smagu dar ir tai, kad susirinkta Tarptautinės rašytojų dienos proga.

Susirinkusius Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro ir savo vardu pasveikino mero pavaduotojas Česlovas Greičius. Jis kalbėjo, jog Savivaldybė skiria ir skirs lėšų naujiems leidiniams, kurie yra svarbūs Šiaulių kraštui.

Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėdėja Ada Grakauskienė perdavė Seimo narės sveikinimus ir linkėjimus leidinių autoriams ir pridūrė, jog Rima Baškienė buvo iniciatorė knygų leidėjams paremti iš Savivaldybės lėšų.

Vakaro metu buvo pristatyti šie leidiniai:

periodinis istorijos ir kultūros žurnalas "Padubysio kronikos", Leontinos ir Petro Valskių leidinys "Kazimiera Kymantaitė - tai mes, mūsų tautos likimas", Vytauto Kirkučio "Rūko ženklinimas", Jono Kiriliausko "1919-ieji Kuršėnų krašte (arba kieno šiandien bus valdžia)", ŠRSVB leidinys Antano Budzinsko "Vienatvė - draugė mano", Jono Nekrašiaus "Šiaulietiška spauda XVI-XXI a. Leidybos platinimo ir saugojimo įstaigos", Šiaulių rajono literatų asociacijos knyga "Mes - vieversiai virš gimtos žemės" bei Algimanto Jono Bartašiaus natų rinkinys "Saulėtekis".

Vakaro metu koncertavo liaudiškos muzikos kapela "Salduva", vaikų teatro studijos "Ikaras" mažieji aktoriukai ir suaugusiųjų teatras "Mozaika".

Reniginį apibendrino į svečius atvykusi Lietuvos Nacionalinio Kultūros centro atstovė Irena Maciulevičienė. Ji buvo sužavėta, kad Savivaldybė skiria tokį didelį dėmesį knygų leidybai, o tai yra sektinas geras pavyzdys kitoms sasvivaldybėms.

Vakaro pabaigoje buvo pagerbti visi leidinių autoriai.

Zigmas Ripinskis

Nuotr. autoriaus

* Gautas leidimas viešinti

Informacija atnaujinta 2020-03-05 08:19

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}