Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KURŠĖNŲ ŠEIMOS NAMUOSE TRADICIŠKAI PAMINĖTA TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA

2020-06-02 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Kuršėnų šeimos namuose, kaip ir kasmet birželio 1-ąją, surengta Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventė. Vaikų namų ugdytiniai surengė meninę programėlę – vaikai šoko, dainavo, vaidino. Vienas iš koncerto akcentų buvo vardo neseniai gimusiai alpakų jauniklei rinkimas, išrinktas Bagiros vardas.

Šventėje dalyvavo Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius ir ypatingai vaikų laukiamas buvęs šių namų auklėtinis, dabar Kėdainiuose gyvenantis verslininkas Kęstutis, kuris jau daug metų Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga aplanko buvusius savo namus ir vaikus vaišina ledais. Kęstutis pasakojo, kad būdamas vaikas labai norėdavo ledų, o dabar įgyvendina savo svajonę – dovanoja ledų čia gyvenantiems vaikams. Po koncerto vaikai ant laužo kepė dešreles, vaišinosi ledais ir arbata.

Kuršėnų šeimos namų Globos centro vedėja Jolanta Mankuvienė kalbėjo, kad Vaikų gynimo diena vis dar yra aktuali, nes vaikus dar daug nuo ko reikia saugoti nuo smurto šeimose, nuo skaudžių patirčių ir vaikams vis dar reikia globos, jie laukia įvaikinimo šeimose, globos. Dar 35 Kuršėnų šeimos namuose gyvenantys vaikai laukia šeimų, šeimų, kurios suteiks pastovumą ir emocinius ryšius. Šiaulių rajone veikiantis Kuršėnų šeimos namų Globos centras suteiks visą reikalingą informaciją ir pagalbą apsisprendžiant dėl globos ar įvaikinimo, organizuoja mokymus būsimiems globėjams ir įtėviams, kurie trunka ne ilgiau trijų mėnesių nuo kreipimosi iki išvadų gavimo, teikia globos koordinatoriaus, psichologo paslaugas tiek globėjams, tiek vaikams, yra galimybė taikyti jojimo, dailės terapijas, biblioterapiją.

„ Manome, kad Globos centro pagalba palengvina globos situaciją, kylant sunkumams, šeimos nėra paliekamos vienos. Abejojantiems dėl globos ar įvaikinimo tikrai padėsime, palydėsime globos pradžioje, būsime kartu per visa globos laikotarpį, todėl labai kviečiame šeimas, pavienius asmenis tapti globėjais ar įtėviais, padėdami mažam žmogučiui augti, žaisti, šypsotis saugioje aplinkoje,“ – mintimis dalinosi Kuršėnų šeimos namų Globos centro vedėja Jolanta Mankuvienė.

Parengė Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Gautas sutikimas viešinti

Informacija atnaujinta 2020-06-02 13:17

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}