NAUJIENOS
AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINOS NUO KORONAVIRUSO

Artėjant dienai, kai vakcina nuo koronaviruso (COVID-19) taps prieinama Europos Sąjungos (ES), tarp jų – ir Lietuvos gyventojams, vyksta kruopštus pasirengimas ir valstybės, ir Savivaldybės lygmeniu, siekiant užtikrinti tinkamą pasirengimą skiepyti gyventojus koronaviruso (COVID-19) infekcijos vakcina, kai ji pasieks Lietuvą.
Kaip rengiamasi vakcinacijai?
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatomis bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, Šiaulių rajono savivaldybėje, Administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio įsakymu, jau yra paskirta Šiaulių rajono savivaldybės vakcinacijos COVID-19 ligos vakcina koordinatorė – Šiaulių rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja Inga Rimgailienė, kuri koordinuos vakcinacijos COVID-19 ligos vakcina procesą savivaldybėje.
Administracijos direktoriaus įsakymu VšĮ Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras paskirtas vakcinaciją organizuojančia Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje įstaiga, kuri, kartu pasitelkiant VšĮ Kuršėnų ligoninės, VšĮ Šiaulių rajono Gruzdžių ambulatorijos, UAB ,,Medicinos namai“ medicinos darbuotojus, organizuos vakcinaciją ir atliks skiepijimą VšĮ Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro, VšĮ Kuršėnų ligoninės, UAB ,,Kitada“, Aukštelkės socialinės globos namų, VšĮ „Senolių namai“ prioritetinėms grupėms priklausantiems medicinos darbuotojams ir pacientams / gyventojams, VšĮ Šiaulių rajono Gruzdžių ambulatorijos, UAB ,,Medicinos namai“, Šiaulių rajono socialinių įstaigų darbuotojams ir kitų didelės, vidutinės ir mažos rizikos sveikatos sistemos darbuotojams bei asmenims, vyresniems nei 65 m. amžiaus, ir asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis.
Vakcinaciją organizuojanti įstaiga yra įpareigota užtikrinti sklandų prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų paskiepijimą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina.
Prioritetinės asmenų grupės - slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių ASPĮ pacientai ir darbuotojai, stacionarių socialinės globos įstaigų gyventojai, socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai, vyresni nei 65 m. amžiaus asmenys bei asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, taip pat sveikatos sistemos darbuotojai, kuriems kyla rizika turėti sąlytį su koronavirusu sergančiais asmenimis.
Taip pat Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad du šaldikliai, skirti vakcinų, kuriomis bus skiepijami žmonės nuo koronaviruso (COVID-19), laikymui jau pasiekė Lietuvą. Šie du ultra žemos temperatūros (bent -75 laipsnių temperatūros) šaldikliai bus naudojami tik daliai vakcinų, kurioms yra būtina labai žema temperatūra. Kitoms vakcinoms, kurias užteks laikyti 2-8 laipsnių temperatūroje, ESSC turi tam pritaikytas patalpas (šaldymo kamerą), kuriose saugomi vaistiniai preparatai, reikalaujantys tokio temperatūrinio režimo.
Kur ieškoti patikimos informacijos apie vakciną nuo koronaviruso?
Aktuali informacija apie vakcinavimą teikiama Europos skiepijimo informacijos portale. Informacija prieinama visomis ES kalbomis, taip pat ir lietuviškai.
Europos skiepijimo informacijos portalo lankytojai informuojami apie vakcinų kūrimo ir registracijos procesą, apie skiepijimo naudą, vakcinų veiksmingumą ir saugumą. Duomenis portale skelbia kompetentingos ES institucijos: Europos Komisija (EK), Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) ir Europos vaistų agentūra (EMA).
Šios interneto svetainės paskirtis – teikti tikslius ir objektyvius naujausius duomenis apie vakcinas ir skiepijimą. Joje taip pat apžvelgiami ES taikomi mechanizmai, skirti užtikrinti, kad rinkoje esančios vakcinos atitiktų aukščiausius saugumo ir veiksmingumo standartus.
Svetainės lankytojai gali sužinoti daugiau apie patį koronavirusą ir jo pavojų žmogaus sveikatai, taip pat apie kitas ligas ir skirtingų šalių vykdomas skiepijimo programas.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad kol kas ES šalyse nėra registruotų vakcinų nuo COVID-19, tačiau dvi farmacijos kompanijos – „BioNTech & Pfizer“ ir „Moderna“ jau pateikė prašymus vakcinos registracijai.
Jeigu teigiamas vakcinos naudos ir rizikos santykis bus pagrįstas moksliniais įrodymais, EK registruos vakciną iškart visose ES valstybėse per įmanomai trumpiausią laiką.
Pagal SAM Spaudos tarnybos pranešimus informaciją parengė Šiaulių rajono mero padėjėja Rita Žadeikytė
SAM Spaudos tarnybos nuotrauka
Informacija atnaujinta 2020-12-14 16:33
Komentarai
{{msg}}