NAUJIENOS
FORUME DISKUTUOTA APIE MATEMATINIŲ ŽINIŲ PRASMINGUMĄ PRIEŠMOKYKLINIAME UGDYME
Balandžio 15 dieną Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje įvyko respublikinis praktinis-mokslinis forumas „Ankstyvasis matematinio ir informatinio mąstymo ugdymas“ pagal ilgalaikės programos „Patrauklus vaikui priešmokyklinis ugdymas. Nuo teorinių žinių iki praktikos“ III modulį.
Į jį susirinko didelis būrys mokytojų, metodininkų, ekspertų, dirbančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose iš visos Lietuvos.
Sveikinimo žodį tarė prof. Dr. Daiva Malinauskienė, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Edukologijos instituto direktorė.
Vienas iš forumo organizatorių, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Raimondas Galkus, įžanginiame žodyje pažymėjo, jog visi žinome situaciją, valstybinių brandos egzaminų rezultatus, tai Šiaulių rajonas galvoja, kad reikia pradėti matematinį ugdymą nuo darželių ir priešmokyklinio ugdymo.
„Manau, kad priešmokyklinukų matematinis ugdymas yra vienas iš svarbiausių etapų, nes tame amžiaus tarpsnyje yra įdiegiami tie pagrindai, kuriais mokiniai naudosis visą gyvenimą“, – kalbėjo Raimondas Galkus.
Šiaulių r. Kuršėnų vaikų lopšelio-darželio „Žiedelis“ direktorė Violeta Kumžienė pažymėjo, kad dažnai kalbame apie mokyklas, jog vaikams sunku mokytis matematikos, kad prastoki rezultatai, tai, jos manymu, pradžių pradžia mokytis matematikos turi būti ankstyvajame amžiuje, kada vaikai susipažįsta su pasauliu, su aplinka, įvairiais daiktais, su skaičiais – tai tada matematika ir prasideda.
Forume pranešimus „Kodėl mums svarbu mokytis matematikos“ ir „Matematikos supratimui aktualių idėjų taikymas priešmokyklinio ugdymo programos kontekste“ perskaitė Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Žiedelis“ mokytoja ekspertė Jūratė Vileikienė.
Pranešimas „Kaip ugdyti matematinį ir informatinį mąstymą?“, kurį perskaitė Aušra Kazlauskienė, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos profesorė, sudomino daugelį forumo dalyvių.
Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ atstovės – direktorė Neringa Baršauskienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Kristina Simanauskienė perskaitė pranešimą „Matematikos įgūdžių taikymas kasdieniniuose iššūkiuose naudojant „Mąstymo mokyklos“ įrankius.
Forumo dalyviai išklausė Ramutės Gaučaitės, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos docentės, nacionalinių ikimokyklinio ugdymo gairių atnaujinimo lektorės pranešimą „Kaip praktiškai formuoti vaikų pažangą: formuojamo vertinimo pavyzdžiai“.
Savo pranešimą, kaip sekasi matematika, pristatė du lopšelio-darželio „Žiedelio“ auklėtiniai, o meninę programą parodė mažieji dainorėliai ir šokėjėliai.
Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis
Nuotraukos autoriaus (daugiau nuotraukų – socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)
Informacija atnaujinta 2025-04-16 09:59


Komentarai
{{msg}}