Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

GRUZDŽIŲ GIMNAZIJAI – 20 METŲ

2026-04-28 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija dvidešimties metų jubiliejų paminėjo su gausiu būriu svečių ir gražiais prisiminimais apie gimnazijos bendruomenę ir aktyvią veiklą miestelio gyvenime.

Jubiliejinės šventės svečius pasitiko fotonuotraukų ekspozicija, kurią surengė gimnazijos mokytojai ir mokiniai. Iškilmių scenarijaus autorė tikybos mokytoja Gintarė Daniusevičiūtė-Vaitkevičienė ir abiturientas Dovydas Kepša į sceną kvietė gimnazijos šeimininkus ir svečius.

Pranešimą apie gimnazijos dvidešimtmečio kelią susirinkusiems pristatė ilgametis gimnazijos direktorius Juozas Vasiliauskas. Jis priminė susirinkusiems, kad 2006 m. Švietimo ir mokslo ministerija akreditavo Gruzdžių Augustino Griciaus vidurinės mokyklos vidurinio ugdymo programą, o priimant sprendimą Šiaulių rajono savivaldybės taryboje mokykla pasirinko trumpesnį pavadinimą - Gruzdžių gimnazija. 

Gruzdžių gimnazijai – tik 20 metų, o mokykla Gruzdžiuose turi ilgą gyvavimo istoriją: nuo parapinės mokyklos 1805 m. iki valdinės mokyklos - 1865 m. Vėliau – 1912 m. buvo pradėtas statyti dviaukštės mokyklos pastatas. 1944 m. mokyklai suteiktas progimnazijos statusas. 1948m. ji pertvarkyta į vidurinę mokyklą. Daugėjant mokinių 1971 m. pradėtas statyti priestatas, dabar tapęs pagrindine mokyklos dalimi. Iki Gruzdžių gimnazijos įsteigimo mokykla jau buvo išleidusi 55 abiturientų laidas bei įteikusi 1592 atestatus.

Nuo 2006 m., kai buvo išleista I gimnazistų laida, iki 2025 m., kai išleista 20 laida, jau įteikti 547 brandos atestatai. Gimnazijos pradžioje abiturientų laidos buvo gausios: I-IV laidose buvo net ir po 34/35 abiturientus. V-VII laidose  po 40/44 abiturientus. Vėliau keliolika laidų abiturientų skaičius svyravo apie 30. Tik nuo XVI laidos abiturientų žymiai sumažėjo iki vidutiniškai 13 mokinių.

Beje, ir po Nepriklausomybės atkūrimo visą dešimtmetį, nors mokinių buvo apie 350, abiturientų vidurkis siekė tik 13 mokinių.

Šiuo metu gimnazijoje mokosi 268 mokiniai ir 15 ikimokyklinukų gimnazijos Šakynos skyriuje.

Didžiausia šiandienos Gruzdžių gimnazijos problema – sunku surinkti ŠSM ministerijos reikalaujamą 21 mokinį III-IV gimnazijos klasėse. Pasak gimnazijos direktoriaus, rūpestis ir siekis yra baigti senojo pastato renovaciją, kur vyktų ugdymas netradicinėje aplinkoje, galbūt, pasak gimnazijos direktoriaus, veiktų laisvalaikio centras, galbūt atsirastų vietos miestelio bei Gruzdžių švietimo istorijai.

Gimnazija 20 gimtadienį, pasak direktoriaus Juozo Vasiliausko, pasitinka atsinaujinusi: renovuotas naujasis pastatas, gimnazija, dalyvaudama "Tūkstantmečio mokyklos " projekte, įsirengė fizikos, biologijos/chemijos laboratorijas, atnaujino kabinetus pagal universalaus dizaino principus, įrengtas Fab Lab kabinetas, kuriame vykdoma veikla pagal naująsias technologijas, veikia multisensorinis kabinetas, kuriame galima relaksuotis tiek mokiniams, tiek mokytojams.

Direktoriaus Juozo Vasiliausko manymu, aktyviai vystoma projektinė veikla: laimėtas 33 000 Eur Erazmus projektas "Tyrinėtojai 2025", pagal kurį 15 gimnazijos moksleivių ir 2 mokytojai ilgiau nei savaitę vyko susipažinti su Europos šalimis. Įgyvendinant įtraukųjį ugdymą gimnazija dalyvauja projekte "Visos dienos mokyklos paslaugų prieinamumo didinimas", kurio tikslas – užtikrinti didesnį švietimo prieinamumą visos dienos mokyklos paslaugas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams.

Gimnaziją su jubiliejumi sveikino, sėkmės linkėjo Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Sadauskas, Tarybos narys Algis Mačiulis, Seimo nario Eimanto Kirkučio ir europarlamentaro Aurelijaus Verygos patarėja Regina Kvedarienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Raimondas Galkus bei vyriausioji specialistė Rasa Paulauskienė, Gruzdžių ir Šakynos seniūnijų atstovai, kiti svečiai.

Šventinę sveikinimo programą gimnazijai parengė Šiaulių r. Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ ugdytiniai (vadovės Vida Šulnienė, Gintarė Tautkienė), dainavo gimnazijos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Sandros Pakštienės, šoko šokėjai, kuriuos ruošė mokytoja Loreta Jokubaitienė bei pasirodė gimnazijos teatro grupė, vadovaujama mokytojos Gintarės Daniusevičiūtės-Vaitkevičienės.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Zigmo Ripinskio nuotraukos (daugiau nuotraukų - socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Informacija atnaujinta 2026-04-28 13:33

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon