NAUJIENOS
ĮGYVENDINTAS KURŠĖNŲ DAUGĖLIŲ PROGIMNAZIJOS TARPTAUTINIS NORDPLUS PROJEKTAS „Health is wealth“
Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių progimnazija 2024–2025 m. m. įgyvendino Tarptautinį Nordplus mokinių mobilumo projektą „Health is wealth“ („Sveikata yra turtas“). Pagrindiniai projekto tikslai – bendros Šiaurės–Baltijos šalių švietimo erdvės kūrimas, inovatyvių procesų sklaida švietime, Šiaurės šalių kalbų sklaida, bendro supratimo apie Šiaurės–Baltijos šalių kalbas ir kultūrą didinimas. Projekto mobilumo metu dalyviai gerino fizinį aktyvumą ir stiprino sveikos gyvensenos įpročius.
Gegužės 5–9 dienomis įvyko paskutinis mobilumo vizitas, kurio metu į Latviją atvyko mūsų ir Farerų salų mokyklų mokiniai bei mokytojai. Trečiojo vizito metu projekto dalyviams veiklos buvo organizuotos Lubanos vidurinėje mokykloje.
Pirmąją vizito dieną visiems projekto dalyviams buvo organizuotos sportinės veiklos lauke: šaudymas iš lanko, disko golfas, įvairūs orientaciniai žaidimai. Po žaidynių vyko piknikas lauke (kepėme dešreles ant laužo, draugiškai bendravome ir t. t.). Įspūdžių buvo pilna diena, džiaugėmės vėl visi susitikę kartu.
Antrąją dieną vykome į Valmieros miestą, kur aktyviai praleidome laiką „Sajūtu“ nuotykių parke. Išbandėme ekstremalią laipiojimo trasą medžiuose, leidomės net keturis kartus lynu per Aiviekstės upę. Vėliau plaukimo įgūdžius gerinome Valmieros baseine. Juk sveikata yra mūsų visų turtas! Patirtis ir bendrystė buvo nepamirštama.
Gegužės 7 d. veiklos vyko Lubanos vidurinėje mokykloje. Mokinių komandos pristatė savo mokyklos sveikos gyvensenos įpročius, dalyvavo viktorinoje apie sveikatą ir kūrė projekto plakatus. Visi dalyviai, susiskirstę į komandas, dalyvavo dviračių žygyje, kurio metu aplankė Lubanos lankytinas vietas: turizmo informacijos bei amatų centrą, Lubanos evangelikų, liuteronų bažnyčią. Kartu praleistas laikas suteikė projekto dalyviams daug emocijų ir patirčių.
Gegužės 8 d. rytas prasidėjo dramos teatro užsiėmimu apie žalingus įpročius, jaunuoliai sužinojo apie jų prevenciją bei apie sveikos gyvensenos ugdymą. Po to vyko fizinio aktyvumo treniruotė su sporto trenere. Vakare visi linksminosi bendroje projekto vakaronėje kartu su tėvais, kurie apgyvendino mokinius savo namuose. Lubanos vidurinės mokyklos direktorė įteikė dalyviams pažymėjimus, pasidžiaugė bendryste ir puikiai įgyvendintu projektu.
Šis projektas mums padėjo suvokti, koks svarbus skirtingų kultūrų pažinimas ir bendrystė, o taip pat pagilino žinias apie žalingų įpročių neigiamą poveikį fizinei ir emocinei sveikatai bei socialiniam gyvenimui. Ir pedagogams toks bendradarbiavimas buvo labai naudingas – tik keičiantis gerąja patirtimi plėtojamas naujų švietimo, ugdymo idėjų, metodų ir darbo būdų pažinimas.
Tikimės ir ateityje rašyti ir įgyvendinti tarptautinius projektus.
Projekto koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sandra Petkuvienė.
Už projekto veiklų įgyvendinimą atsakingos: psichologė Inga Ramanauskienė, bibliotekininkė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja Jūratė Bartkevičienė.
Informacija atnaujinta 2025-05-16 11:47


Komentarai
{{msg}}