Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

IŠKILMINGAI ĮTEIKTOS ŠIAULIŲ RAJONO KULTŪROS IR MENO PREMIJOS

2024-12-03 Komentarai (1) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Lapkričio 28 dienos vakare Kuršėnų kultūros centre, suskambus Lietuvos nacionalinės filharmonijos Čiurlionio styginių instrumentų kvarteto atliekamam kūriniui, prasidėjo iškilmingas Šiaulių rajono kultūros ir meno premijų įteikimo vakaras. Šventės metu buvo įteiktos Metų tautodailininko, Metų jaunojo kraštotyrininko, Metų kraštotyrininko ir Stasio Anglickio premijos.

Komisijos įžvalgomis dėl Metų tautodailininko premijos pasidalino Šiaulių rajono savivaldybės metų tautodailininko premijos skyrimo komisijos pirmininkė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė – Aistė Jakelaitytė. Iškilmingai paskelbta, kad Šiaulių rajono metų tautodailininkės premija atiteko Birutei Poškienei. Tautodailininkę pasveikino ir apdovanojimus įteikė Šiaulių rajono meras Česlovas Greičius, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Birutę Poškienę sveikino ir LR Seimo narė Rima Baškienė kartu su padėjėja Ada Grakauskienė.

Dar viena – Stasio Anglickio premija šiais metais teikiama jau 25-tą kartą. Pasveikinti dalyvius ir įteikti padėkas buvo kviečiami Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Rimas Marcinkus. Šiaulių rajono Stasio Anglickio premijos laureate paskelbta Agnetė Slabovaitė. Laureatę pasveikino LR Seimo narys Eimantas Kirkutis.

Kitas svarbus apdovanojimas – Metų jaunojo kraštotyrininko premija. Metų kraštotyrininko premijos skyrimo komisijos posėdžio pirmininkė, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Lietuvos kraštotyros draugijos Šiaulių rajono skyriaus tarybos narė Jovita Lubienė, pasidalino vertinimo komisijos įžvalgomis. Sveikimo žodžius tarė ir Lietuvos kraštotyros draugijos narė Laimutė Varkalienė. Paskelbta, kad Jaunojo kraštotyrininko premijos laureatais tapo Šiaulių r. Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai Mykolas Slavinskas, Emilija Dubro, Luknė Skrodenė, Aironas Sinkevičius. Laureatus scenoje sveikimo Seimo nariai Eimantas Kirkutis ir Rima Baškienė, kuri įteikė simbolines dovanas ir jų mokytojoms.

Metų kraštotyrininko premijos skyrimo komisijos posėdžio pirmininkė Jovita Lubienė pasidalino vertinimo komisijos įžvalgomis ir paskelbė, kad metų kraštotyrininko premija skiriama istorikui Jonui Kiriliauskui. Premiją įteikė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius ir Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Laureatą pasveikino Rima Baškienė ir Lietuvių kalbos draugijos valdybos pirmininkė Genovaitė Kačiuškienė.

Kultūros ir meno premijų įteikimo vakarą vainikavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos styginio Čiurlionio kvarteto koncertas.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija

Zigmo Ripinskio ir Robertos Griciūtės nuotraukos (daugiau nuotraukų - socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Informacija atnaujinta 2024-12-03 11:50

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon