NAUJIENOS
KAIRIŲ BENDRUOMENĖS IŠVYKA Į RADVILIŠKIO RAJONĄ
2025 m. Šiaulių rajono savivaldybėje paskelbti „Liaudies dainos metais“. Tuo tikslu paskutinįjį rugpjūčio sekmadienį pagal projektą „Krašto pažinimas per liaudies dainą ir skonį“, kurį finansavo Šiaulių rajono savivaldybės administracija, bendruomenės nariai ir miestelio gyventojai susipažino su kaimyninio Radviliškio rajono kultūriniais, gastronominiais objektais.
Išvykos metu aplankėme Kleboniškių kaimo buities muziejų, susipažinome su vieta, kurioje atkurta ypatinga XIX–XX a. pradžios kaimo atmosfera. Dalyvavome edukacinėse programose „Lino kelias“ ir „Žolynų galia“ .
Nuvykome į „Molinė saulėgrąžą“. Sodyboje auginamas didžiulis įvairiarūšių saulėgrąžų laukas. Šeimininkai pakvietė visus pasigrožėti gamtos grožiu, fotografuotis tarp saulėgrąžų, aplankyti keramikinių ąsočių ir kitų senovinių rakandų kolekciją, įsigyti rankų darbo suvenyrų. Ragavome naminę chalvą, stebėjome griliažinės chalvos gamybą, skanavome chalvos ledais ...mmm! Kaip sako šeimininkė Elžbieta: „Švęskime gyvenimą apsupti geltonžiedžių saulėgrąžų“.
Daug malonių netikėtumų mūsų laukė Skėmių traktieriuje. Šeimininkė Morta savo pasakojimais sugrąžino mus į XIX amžių, paporino įvairias įstorijas ir nutikimus, pakvietė prie gausiai valgiais nukrautų stalų. Skanavome mėsos šmotą su troškintais kopūstais ir meškinio česnako padažu, mėgavomės naminiu meduoliu ir mėtų arbata. Pamatėme ir patys sudalyvavome nuotaikingame liaudiškame vaidinime „Neskubėk šok ant ugnies, bo nusvilsi“ pagal kunigo Matulio pjesę. Lietuviškas liaudies dainas ir traktieriaus himną traukėme, šokome katu su šeimininkais, grojant akordeonui.
Patyrę daug gerų emocijų bendrystėje, pasigrožėję gamta, patyrę krašto istorijos ir paveldo pažinimą, skrandžius pamaloninę įvairiais gardumynais, vakare grįžome namo. Džiaugėmės turiningai atsisveikinę su vasara.
Bendruomenės pirmininkė Audronė Bagvilienė
Nuotraukos autorės
Informacija atnaujinta 2025-09-05 08:24


Komentarai
{{msg}}