NAUJIENOS
MEŠKUIČIŲ MOKYKLOS MOKINIŲ MOBILUMAS LENKIJOJE: ŽINGSNIS TVARUMO LINK

Šiaulių r. Meškuičių mokykla pradėjo vykdyti „Erasmus+“ projekto Nr. 2025-1-LT01-KA122-SCH-000324556 „Žaliosios idėjos mokykloje – tvarumo link!“ veiklas. Projekto tikslas – skatinti mokinius domėtis aplinkosauga, tvarumu ir atsakingu vartojimu, ugdyti kūrybiškumą bei tarpkultūrinius gebėjimus.
Pirmasis šio projekto mobilumas – Lenkijos Radom mieste, Jono Pauliaus II vardo mokykloje. Šios mokyklos bendruomenė šiltai priėmė aštuonis Meškuičių mokyklos mokinius ir du lydinčius mokytojus. Dalyviai pristatė savo mokyklas, šalis, miestus, švietimo sistemas, kalbėjosi ekologinėmis ir tvarumo temomis, dalyvavo diskusijose apie bendrą kultūrą ir istoriją. Mokiniams tai buvo puiki proga tobulinti bendravimo, kultūrines, socialines ir emocines kompetencijas, stiprinti kalbinius įgūdžius ir dalyvauti tarptautiniame bendradarbiavime.
Pirmąją dieną vyko įvadiniai užsiėmimai apie tvarumo principus ir ekologines problemas Lenkijoje bei Lietuvoje. Dalyviai, naudodami programą Canva, kūrė plakatus ekologinėmis temomis, diskutavo apie darnaus vystymosi galimybes ir dalijosi idėjomis, kaip kiekvienas gali prisidėti prie aplinkos apsaugos ir tvaraus gyvenimo.
Jono Pauliaus II vardo mokykloje per chemijos pamoką projekto dalyviai tyrė taršos lygius. Kūrybinėse dirbtuvėse „Kažkas iš nieko“ gamino rankines iš senų marškinėlių. Mokiniai dalyvavo anglų kalbos, istorijos, matematikos, IT ir geografijos pamokose, kur užduotis atliko naudodami interaktyvias programėles Wordwall, Kahoot ir kt. Kūno kultūros pamokos metu dėmesys buvo skiriamas emocinei gerovei, dėmesingumo praktikai ir fiziniam aktyvumui lauke.
Apsilankę vandens valymo įmonėje Radom miete mokiniai stebėjo nuotekų valymo etapus. Šios įmonės laboratorijoje susipažino su vandens filtravimo procesu. Gamtamokslinės pamokos tęsėsi Dobiešyno girininkijoje. Čia mokiniai išgirdo apie miško ekosistemas ir jų svarbą aplinkai. Dalyviai taip pat lankėsi Borkių užtvankoje ir Zalew Borki ežero apylinkėse. Už mokyklos ribų įgytos ne tik gamtamokslinės žinios, gamtoje išbandytos kvėpavimo, streso valdymo praktikos tobulino mokinių emocines ir sveikos gyvensenos kompetencijas.
Projekto mobilumo pabaigoje dalyviai pristatė savo patirtis, reflektavo apie įgytas žinias ir dalijosi idėjomis apie tvarumo skatinimą mokykloje.
Projekto dalyviai turėjo nuostabią galimybę lankytis Varšuvos žaliuosiuose parkuose, Koperniko mokslo centre eksperimentuoti, išbandyti, susipažinti su mus supančiais reiškiniais, Radom ir Varšuvos miestų senamiesčiuose grožėtis kultūros bei gamtos objektais.
Šis „Erasmus+“ projektas suteikė mokiniams galimybę plėsti akiratį, tobulinti užsienio kalbos žinias, mokytis bendradarbiavimo, aplinkosaugos atsakomybės bei skaitmeninių kompetencijų, o svarbiausia – įkvėpė ieškoti tvarių sprendimų tiek mokykloje, tiek kasdienėje gyvenimo praktikoje.
Mokinių mobilumas finansuojamas Europos sąjungos Erasmus+ projekto lėšomis. Šiam mobilumui buvo pasirinktas tvarus keliavimo būdas – žaliasis keliavimas (Sustainable means of transport (green travel)). Mokiniai į Lenkiją keliavo autobusu, o grįžo – traukiniu. Su šalimi susipažino keliaudami maršrutiniais autobusais. Toks keliavimo būdas daro minimalų neigiamą poveikį aplinkai, prisideda prie socialinės atsakomybės skatinimo ir palaiko vietos ekonomikas.
Šiaulių r. Meškuičių mokyklos informacija ir nuotraukos
Informacija atnaujinta 2025-11-07 13:16


Komentarai
{{msg}}