NAUJIENOS
NAISIŲ BENDRUOMENĖS NARIAI KELIONĖSE PAŽINO DZŪKIJOS BEI MAŽOSIOS LIETUVOS KRAŠTUS, JŲ SKONIUS
Rugsėjo 14–15 d. Naisių bendruomenė keliavo per visą Lietuvą, kad aplankytų Dzūkiją ir susipažintų su šiame krašte aktyviai veikiančiomis bendruomenėmis ir šio krašto autentiškais papročiais. Įdomios pažintys, išskirtiniai amatai ir užsiėmimai – tai, ką pamatė ir patyrė smalsūs keliautojai ir kartu įgyvendino projeką „Per patirtį – į sėkmę“, kurio veikloms finansavimą iš valstybės biudžeto skyrė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Pagrindinis projekto tikslas – kaimo bendruomenės narių užimtumo, kūrybiškumo ir saviraiškos skatinimas, dalyvaujant patyriminėse veiklose bei dalinantis gerąja patirtimi su kitomis kaimo bendruomenėmis, siekiama per geruosius pavyzdžius ir patirtį skatinti bendruomenės narius labiau įsitraukti į bendruomenės vykdomas veiklas, pasiūlyti naujų idėjų. Ankstų šeštadienio rytą pradėję kelionę, bendruomenės nariai aplankė Viečiūnų bendruomenę, kur jų laukė edukacinė programa „Dzūkiška GRIEKYNĖ“. Čia atvykėliai pateko į lietuvišką šventę su dzūkiškų patiekalų degustacija bei pramogavo su šokėjais ir muzikantais. Sekmadienis prasidėjo apsilankymu „Malūno kalvėje“ – unikalioje vietoje, kurioje eksponuojamos Lietuvos ir užsienio kalvių metalo skulptūros, senieji kalvystės ir buities – taikomojo metalo įrankiai bei įrenginiai, įvairūs ūkio padargai. Čia bendruomenės nariai sužinojo Lietuvos kalvystės ir metalo gavybos istoriją, susipažino su metalo dirbinių ekspozicija, stebėjo šio amato demonstravimą. Vėliau ekskursantai svečiavosi Leipalingio dvare, kur sužinojo Lietuvos didikų Sapiegų giminei priklausiusio dvaro istoriją, susipažino su senoviškomis pramogomis, turtingu dvaro muziejumi ir dalyvavo dvaro Ponios pamokose, kur mokėsi šokių žingsnelių.
O projekto šio įgyvendinimo tęsinys - lapkričio mėnesį. Apie penkiasdešimt bendruomenės narių išsiruošė ir aplankė Mociškių palivarką, įsikūrusį šalia Jūros upės. Sodybos vietoje kadaise stovėjo sena prieškariu statyta stambaus ūkininko sodyba, o dabar čia sukasi vietoje nenustygstantys, energingi ir kūrybingi šeimininkai, kurių dėka ši lankytina vieta siūlo atvykėliams net kelias Mažosios Lietuvos regionui būdingų patiekalų degustacijas, kelias edukacijas ir dirbtuves, susijusias su bičių teikiamomis gėrybėmis.Naisių bendruomenės nariai dalyvavo dvejose edukacinėse programose: „Valdininko pietūs“ ir „Bičių produktai grožiui ir sveikatai“ bei išklausė gido pasakojimų. Sodyboje ekskursantai skanavo kadaise valdininko šeimoje valgytus pietus – šnicelio, o desertui – kucheno ir kafijos. Vėliau susirinkusieji susipažino su bičių gyvenimu. Net 100 bičių avilių turinčiame ūkyje pristatyta bitininkystės istorija, medus, bičių produktai ir jų poveikis žmogaus organizmui – tai neįkainojama gyvenimiška pamoka apie maistingus ir vaistingus bičių produktus. Nuo medaus degustacijų, bičių „kramtomos gumos” ragavimo, natūralaus vaško žvakių iki lūpų balzamo gamybos. Ne tik jaudinančios emocijos, bet ir unikalūs produktai, sukurti pačių rankomis Mažojoje Lietuvoje.

Asociacijos ‚Naisių bendruomenė“ informacija
Informacija atnaujinta 2024-12-09 11:55


Komentarai
{{msg}}