NAUJIENOS
NUSIPELNIUSIŲ LIETUVOS MEDIKŲ APDOVANOJIMAI – DVIEM ŠIAULIŲ RAJONO MEDIKĖMS
2025 m. gegužės 8 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyko tradiciniai, jau 21 kartą Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojami Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai, kuriuose buvo pagerbtos net dvi aukščiausios kvalifikacijos Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro medikės – gydytoja Loreta Kavaliauskaitė ir slaugytoja Janina Žvirzdinienė.
Aukščiausi medikų bendruomenės apdovanojimai – Šiaulių rajono medikėms
Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas suteiktas ir nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklu apdovanota gydytoja Loreta Kavaliauskaitė, dermatovenerologė, puiki profesionalė, ilgametė Šiaulių rajono sveikatos priežiūros įstaigos gydytoja, buvusi Kuršėnų ligoninės direktorė. Jai šis vardas suteiktas už ilgametį, nepriekaištingą ir pasiaukojamą darbą Lietuvos žmonių sveikatos labui.
Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas suteiktas ir nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklas įteiktas Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro Gruzdžių ambulatorijos slaugytojai Janinai Žvirzdinienei.
Garbingiausiame Lietuvos medikų metų renginyje dalyvavo Janina Žvirzdinienė, Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro direktorė Zita Jablonskienė ir Ūkio skyriaus vedėjas Evaldas Ručinskas.
Direktorės Zitos Jablonskienės teigimu, aukštos kvalifikacijos specialistės gydytoja Loreta Kavaliauskaitė ir slaugytoja Janina Žvirzdinienė yra pelniusios didelę pacientų ir kolegų pagarbą. Jų profesionalumas, atsidavimas darbui, nuoširdumas bei rūpestingumas yra tikras įkvėpimas ir pavyzdys visiems, pasirinkusiems nelengvą mediko kelią.
Pagerbtas profesionalumas, ilgametė tarnystė žmonėms
Šiemet Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamas renginys vyko dviejų reikšmingų datų sandūroje: balandžio 27-ąją minima Lietuvos medicinos darbuotojų diena ir gegužės 12-ąją – Tarptautinė slaugytojų diena.
Už nuopelnus sveikatos sistemai ministrė Marija Jakubauskienė garbės ženklais apdovanojo 23 šalies gydytojus, 22 slaugytojas ir 11 sveikatos apsaugos darbuotojų. Dar 23 šalies medikams skirtos Ministro Pirmininko Gintauto Palucko padėkos. Iš viso šiemet pagerbtas 81 nusipelnęs šalies medikas. Garbingam apdovanojimui gauti SAM šiais metais sulaukė apie pustrečio šimto kandidatų paraiškų iš visų Lietuvos regionų.
Nominantai šiems aukščiausiems medikų bendruomenės apdovanojimams atrinkti vertinant ilgametį ir nepriekaištingą darbą, pasiaukojimą ir drąsą, gelbstint žmonių gyvybes, svarbų indėlį, plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, Lietuvos, kaip sveikos valstybės, prestižo didinimą, vardo garsinimą, jaunosios medicinos specialistų kartos ugdymą, aukštos kvalifikacijos sveikatos priežiūros specialistų rengimą. Taip pat už inovatyvių, tvarių vadybos sprendimų diegimą sveikatos priežiūros įstaigose, tarpvalstybinių santykių puoselėjimą ir plėtrą.
Nusipelniusių gydytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų vardai suteikiami nuo 2004 metų, nusipelniusių Lietuvos slaugytojų vardai – nuo 2015-ųjų.
Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė, sveikindama susirinkusius medikus ir sveikatos apsaugos darbuotojus, prašė perduoti kolegoms ir kolektyvams nuoširdžiausius linkėjimus ir padėką už labai reikalingos ir atsakingos profesijos pasirinkimą bei atsidavimą jai.
„Šis renginys skirtas Jums – čia susirinkusiems – geriausiems iš geriausių, kad padėkotume Jums – žmonėms – kurių pašaukimu kasdien tampa sveikatos, gyvybių gelbėjimas, skausmo mažinimas ir vilties suteikimas. Jūsų darbas – ne tik medicinos žinių panaudojimas, bet ir žmogiškumas, kantrybė, žmogaus palaikymas, dažnai sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Nesvarbu, ar tai šeimos gydytojo konsultacija, slaugytojo šypsena, greitosios pagalbos komandos budėjimas naktį, ar sudėtinga chirurginė operacija – kiekvienas iš Jūsų prisidedate prie didelio ir prasmingo darbo. Mediko profesija – tai ne tik išsilavinimas ar pareigybė. Tai pašaukimas, reikalaujantis žinių, tvirtos valios, vidinės stiprybės ir gilaus atjautos jausmo“, – sakė ministrė M. Jakubauskienė.
Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodį perdavęs patarėjas Vaidas Augustinavičius dėkojo medicinos darbuotojams, kad negailėdami nei jėgų, nei laiko jie kasdien rašo sveikatos priežiūros istoriją.
„Tuo metu, kai kelią į sveikatos priežiūros įstaigas skinasi dirbtinis intelektas, telemedicina, genetiniai tyrimai, personalizuotas gydymas, būtent Jūs užtikrinate, kad visos šios inovacijos virstų konkrečia pagalba pacientams. Technologijos – puikus įrankis, tačiau tikrasis medicinos stuburas yra Jūsų žinios, intuicija ir empatija,“ – rašoma Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinime.
Premjeras Gintautas Paluckas 23 šalies medikams įteikė padėkas, o sveikinimo kalboje pabrėžė, kad už sveikatą atsakingi ne tik gydytojai, tačiau būtent jiems neretai tenka didžiausia atsakomybė ir užduotis padėti ištikus bėdai.
„Turbūt kiekvienas, taip pat ir aš, vaikystėje nudžiugdavome, kai skaityta pasaka baigdavosi žodžiais „ir gyveno jie ilgai ir laimingai“. Prabėgus metams suprantame, kad vien to neužtenka, kad sveikata yra būtina ilgo ir laimingo gyvenimo dedamoji. Už sveikatą, žinoma, atsakingi ne tik medikai. Atsakingi esame ir mes patys – savo įpročiais, gyvenimo būdu ir kasdieniais pasirinkimais. Tačiau savo sveikata dažnai rūpinamės paviršutiniškai, medikų patarimų ne visada klausome, galiausiai susiimdami tik ištikus rimtesnėms bėdoms. Už sveikatą esame atsakingi ir mes, politikai, turintys pareigą sutelkti išteklius, užtikrinti kokybiškas darbo sąlygas, modernias gydymo priemones ir technologijas. Bet politikai, kaip žinia, dirba visada ribotų išteklių sąlygomis, o kompromisų paieškose ne visada randami patys efektyviausi sprendimai. Todėl dėkoju Jums, Lietuvos medikams, nes būtent Jums tenka perimti pačią didžiausią atsakomybę, nors ją turėtume nešti mes visi. Ačiū visai medikų bendruomenei, sveikatos specialistams, gydymo įstaigų vadovams ir visiems, kurie rūpinatės žmogaus ir visuomenės sveikata“, – sakė Ministras Pirmininkas.
Šiaulių rajono savivaldybės, Sveikatos apsaugos ministerijos informacija
BNS/E. Ovčarenko; Vyriausybės/L. Penek; Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centro nuotraukos
Informacija atnaujinta 2025-05-16 13:54


Komentarai
{{msg}}