NAUJIENOS
NUVILNIJO KUŽIŲ MIESTELIO ŠVENTĖ ,,TRADICINES ŠILINES PASITINKANT 2025”
![]()
VO ,,Kužių bendruomenė" įgyvendina Asociacijos ,,Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" teritorijos 2023 - 2029 metų vietos plėtros strategijos Nr.20VS-PV-23- 1-01814- PR001 priemonę "Gyventojų bendruomeniškumo ir vietos tradicijų puoselėjimas" (kodas SIAU-LEADER-20WG-09-06) Kužių miestelio šventę ,,Tradicines Šilines pasitinkant 2025".
Pasiruošimas šventiniams renginiams prasidėjo rugsėjo 2 d., kai Kužių biblioteka bei edukatorė Regina Krikštanavičiene pakvietė į edukacinį užsiėmimą ,,Pasigamink vėjo malūnėlį - Kužių miestelio šventės atributiką".
Šventinė diena tradiciškai prasidėjo paplūdimio tinkliniu (3x3). Varžėsi komandos iš Šiaulių, Kelmės ir Pakruojo rajonų. Nugalėtojams įteiktos taurės, medaliai, prizai. Dėkojame Gediminui Prialgauskui už pagalbą varžybų metu.
Tradiciškai Kužiuose Šilinių atlaidai švenčiami pirmąjį rugsėjo sekmadienį. Kužių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje varpo dužiai paskelbė apie Šilinių atlaidų pradžią. Kužių parapijos klebonas Tomas Reinys aukojo Šv. Mišias, vyko eucharistinė procesija.
Kužių seniūnijos bendruomenių nariai, skambant Linos Kasparienės eilėms, aukojo atnašas, simbolizuojančias viltį, gerumą pasiaukojimą ir šilumą.
Po Šv. Mišių vyko puikus Valstybinio Vilniaus kvarteto koncertas. Skambėjo J. Naujalio, F. Latėno, A. Dvoržako ir kitų autorių kūriniai.
Šventinė iškilminga eisena miestelio gatvėmis patraukė į lauko estradą. Koncertinė programa prasidėjo šokių kolektyvų ,,Saulė” ir “Daisy” (vad. Irena Dunauskienė) pasirodymu.
Visus pradžiugino ir nustebino Lukšių bendruomenės atstovų Sigito ir Vilhelmo vokalinis duetas. Kaip ir kasmet vyko akcija ,,Visa Lietuva šoka”.
Šventės dalyvius sveikino LR Seimo narys Eimantas Kirkutis, jo patarėja Regina Kvedarienė, Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Sadauskas, Savivaldybės tarybos nariai – Deimantė Radžvilė, Algis Mačiulis, Asociacijos ,,Šiaulių rajono VVG” pirmininkas Povilas Zaveckas.
Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė pasidžiaugė ir padėkojo Kužių seniūnijos bendruomenei ir įstaigų atstovams už nuveiktus darbus. Šventę vedė kužiškė Gintarė Daniusevičiūtė-Vaitkevičienė. Tradiciškai Kužių seniūnijos bendruomenės savo kiemeliuose vaišino šventės dalyvius įvairiais patiekalais, mažieji šventės dalyviai galėjo džiaugtis putų šou, batutais, smiginiu.
Lauko estrados scenoje koncertavo Irena Starošaitė, grupės: ,,Dvyniai” ir ,,Hipokritai”. Šventė baigėsi lazerių šou.
Drauge, susitelkusi Kužių miestelio bendruomenė, seniūnija , bažnyčia, kultūros centras, mokykla ir biblioteka sukūrė gražią ir jsimintiną Šilinių šventę.
ŠRSKC Gilaičių filialo informacija
Nuotraukos Zigmo Ripinskio (daugiau nuotraukų - socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)
Informacija atnaujinta 2025-09-10 11:35


Komentarai
{{msg}}