Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

ŠIAULIŲ R. KURŠĖNŲ STASIO ANGLICKIO PROGIMNAZIJOJE ATIDARYTAS NAUJAS MODERNUS BENDRADARBYSTĖ/MOKYMO CENTRAS

2026-03-05 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

2026 m. kovo 5 d. Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijoje atidarytas  Bendradarbystė/Mokymo centras – naujas pastatas seniausioje Kuršėnų mokykloje.

Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, progimnazijos direktorė Auksė Rasilavičienė ir projekto vadovas – savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Savickas.

Atidarymo šventėje dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Sadauskas, savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Simona Iljičiovienė, projektų konsultantė Simona Striogienė, Kuršėnų miesto seniūnas Raimondas Bernotas, Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnybos vadovė Vaida Markauskienė, šios tarnybos specialistai, savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistai, kuravę šį projektą, – Judita Šertvytienė, Viktorijas Lipskienė, Margarita Pavilionienė, rajono mokyklų vadovai ir pedagogai.

Su šiuo svarbiu švietimo srities įvykiu visus pasveikino svečiai – Lietuvos Respublikos Seimo nariai Eimantas Kirkutis ir Rima Baškienė su savo patarėja, rajono tarybos nare Ada Grakauskiene. Šventėje dalyvavo rangovų įmonės atstovai.

Dviejų aukštų Bendradarbystės/Mokymo centro patalpos skiriamos į dvi erdves: pirmame aukšte įrengta multifunkcinė mokymosi erdvė su biblioteka ir skaitykla dalinama stikline siena, kuri, esant poreikiui, atveriama ir naudojama renginiams, konferencijoms; antrame aukšte įrengta moderni STEAM laboratorija. Naujoms įsigyti baldai, programinės įrangos, mokymo priemonės.

Centro erdvės naudojamos formaliojo ir neformaliojo ugdymo veikloms. Sukurtos integruotuos STEAM praktinės veiklos, kurios susieja gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką. Siejant veiklas su realiu pasauliu, pokyčiais ir progresu, mokiniai ugdosi bendradarbiavimo, kritinio mąstymo, problemų sprendimo gebėjimus.  Daugiafunkcėje kultūrinėje S-TEA-M erdvėje vyksta įvairios veiklos, kurių metu mokiniai tobulina kultūrines ir kūrybiškumo kompetencijas.

Per tinklaveiką šio centro veiklose dalyvauja Kuršėnų lopšelių darželių ugdytiniai, Drąsučių skyriaus mokiniai, Daugėlių progimnazijos ir Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai. Vyksta konferencijos, kvalifikacijos tobulinimo renginiai.

Šiaulių rajono savivaldybės administracija dar 2024 metais pasirašė jungtinę veiklos sutartį su Europos socialinio fondo agentūra įgyvendinti projektą „Tūkstantmečio mokyklos II“. Projekto įgyvendinime dalyvauja penkios Šiaulių rajono mokyklos, tarp kurių – Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija, kurioje projekto veiklos pradėtos įgyvendinti 2024 m. kovo mėnesį.

Atidarymo metu vyko švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ renginys „Gerosios savivaldybių praktikos: kaip atpažinti ir įgyvendinti IV“, kuriame pranešimus skaitė TŪM programos specialistai, Šiaulių rajono ir kitų rajonų švietimo lyderiai.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Šiaulių rajono savivaldybės mero patarėjos Ritos Žadeikytės, Kultūros skyriaus specialisto Zigmo Ripinskio nuotraukos (daugiau nuotraukų – socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Informacija atnaujinta 2026-03-06 13:37

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon