Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

ŠIAULIŲ RAJONO MOKYKLŲ BENDRYSTĖ TĘSIASI PROJEKTE „ŽYGIS SVEIKATOS LINK“

2024-12-04 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Praeitų metų projektas „Žygis sveikatos link“ sulaukė sėkmės ir didelio susidomėjimo, sustiprino bendradarbiavimą tarp Šiaulių rajono ugdymo įstaigų, todėl  Kuršėnų mokinių sporto klubas „Flamingas“ nusprendė projektą tęsti ir vykdyti šiais metais.

Projekto tikslas – remiantis 3Q sveikatos ugdymo principais skatinti ugdymo įstaigų bendruomenių aktyvumą. Galimybė įsitraukti į projekto veiklas buvo suteikta visoms Šiaulių r. mokyklų bendruomenėms. Į kvietimą atsiliepė ir žygiuose, užsiėmimuose dalyvavo Šiaulių r. Kužių mokykla, Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių progimnazija ir Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija.

Projekto metu buvo vykdomos veiklos, kurios  gerino fizinį aktyvumą, dalyviams padėjo gilinti žinias ir sveikatos ugdymo srityse. Žygių metu stiprino fizinę, socialinę, psichinę (3Q) sveikatą. Maršrutai buvo sudaryti iš skirtingų sveikos gyvensenos stiprinimo stotelių, kuriose vyko įvairios veiklos, buvo skirtos užduotys, susijusios su fizinio aktyvumu, sveikos mitybos skatinimu ir psichikos sveikatos stiprinimu.

Prieš žygius projekto dalyviams buvo organizuotos paskaitos ir patyriminiai užsiėmimai sveikos ir saugios gyvensenos temomis. Juos vedė profesionalūs lektoriai. Dalyviai turėjo šokio –jogos užsiėmimus, kurių metu sužinojo, kaip muzika, šokis ir joga gali padėti stiprinti psichikos sveikatą. Kiti trys užsiėmimai, paskaitos buvo skirti fizinės sveikatos stiprinimui. Jų metu dalyviai mokėsi taisyklingai atlikti fizinius pratimus, sužinojo, kuriuos raumenis kiekvienas pratimas stiprina ir kodėl svarbu juos stiprinti kiekvieną dieną.

Psichologė pravedė patyrimines paskaitas šiomis temomis: „Miego svarba psichinei sveikatai“, ,,Dėmesingas įsisąmoninimas“, „Pozityvioji psichologija – laimės galima išmokti“. Jose dalyviai turėjo galimybę išbandyti įvairias praktikas, padedančias geriau susikaupti pamokų metu, sutelkti dėmesį į svarbius dalykus, išbandė sąmoningumo didinimo pratimus.

Projekto dalyviai pagerino bendravimo įgūdžius, ugdė bendruomeniškumą, kūrybiškumą, empatiją. Žygiuodami kartu, atlikdami užduotis, individualias bei komandines veiklas,  jaunuoliai geriau pažino save ir bendražygius. Jaunuoliai  užmezgė glaudžius tarpusavio ryšius, kurie sustiprins bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų ir suburs visus ateities projektams.

Kuršėnų mokinių sporto klubo „Flamingas“ ir Kuršėnų Daugėlių progimnazijos informacija

Organizatorių nuotraukos

Informacija atnaujinta 2024-12-04 10:12

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon