Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

ŠIAULIŲ RAJONO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO MOKSLO METŲ BAIGIMO ŠVENTĖ KURŠĖNUOSE

2026-06-01 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

Š. m. gegužės 29 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko iškilminga Šiaulių r. Trečiojo amžiaus universiteto (toliau – Šiaulių r. TAU) mokslo metų baigimo šventė, subūrusi universiteto bendruomenę, svečius, partnerius ir bičiulius. Renginys tapo prasmingu visų metų veiklų apibendrinimu, pasiekimų įvertinimu ir bendrystės švente.

Šventę menine kompozicija „Mes vis dar miname“ pradėjo Šiaulių r. TAU dramos studija, vadovaujama Albinos Budreckienės. Simboliškai į sceną dviračiu buvo atgabenti obuoliai ir važtaraštis, kuris renginio metu buvo pildomas visų fakultetų, studijų ir svečių „parašais“, žyminčiais dar vienų sėkmingų mokslo metų pabaigą.

Renginio metu savo veiklas ir pasiekimus pristatė įvairios universiteto studijos, fakultetai bei Gruzdžių filialas. Dainavimo studija, vadovaujama Rasmos Veličkienės, dovanojo dainą „Mano žemė Lietuva“, o dailės studijos dekanė Emilija Šimkienė rektorei Albinai Budreckienei, Šiaulių r. tarnybos (toliau – Tarnybos) direktorei Rasai Piežienei ir metodininkei Editai Giržadienei įteikė simbolines dovanas – veltus obuolius. Gruzdžių filialo veiklą pristatė vadovė Nijolė Bagdonavičienė, o filialo šokėjai atliko šokį „Mamma Mia“, vadovaujami Julijos Gribėnės.

Didelė garbė šventėje buvo sulaukti garbių svečių. Universiteto bendruomenę pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Rima Baškienė, Lietuvos Respublikos Seimo nario Eimanto Kirkučio patarėja Regina Kvedarienė, Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Sadauskas, Šiaulių rajono savivaldybės mero Česlovo Greičiaus patarėja Rita Žadeikytė bei Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys Algis Mačiulis. Svečiai pasidžiaugė aktyvia Šiaulių r. TAU veikla, bendruomeniškumu, nuolatiniu siekiu mokytis ir tobulėti, dėkojo universiteto vadovams bei studentams už prasmingas iniciatyvas ir svarų indėlį į rajono visuomeninį bei kultūrinį gyvenimą. Sveikinimų metu buvo įteiktos dovanos Šiaulių r. TAU rektorei Albinai Budreckienei, Gruzdžių filialo vadovei Nijolei Bagdonavičienei ir visai TAU bendruomenei.

Ypatingo įvertinimo sulaukė menų fakulteto dainavimo studijos vadovė Rasma Veličkienė. Lietuvos Respublikos Seimo nario Eimanto Kirkučio patarėja Regina Kvedarienė jai įteikė padėką už aktyvią ir kryptingą veiklą, idėjų sklaidą, bendravimą ir bendradarbiavimą organizuojant Šiaulių r. TAU studentų veiklas.

Šventinėje programoje veiklos rezultatais pasidžiaugė sporto fakulteto, žmogaus ir socialinės aplinkos fakulteto bei šokio studijos atstovai. Žiūrovus džiugino Šiaulių r. TAU šokių grupės „Ritmena“ atliekamas šokis „Tango“, kurį parengė vadovė Gitana Ramanauskaitė.

Renginyje dalyvavo ir svečiai iš Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto. Pokalbio su rektore Anita Avdaljan metu buvo pasidalyta universitetų veiklos patirtimis, o vėliau Mažeikių TAU kapela „Akordas“, vadovaujama Pauliaus Erlickio, surengė nuotaikingą koncertą.

Viena svarbiausių šventės dalių buvo studijų programą baigusių Šiaulių r. TAU studentų pagerbimo ir ženklelių įteikimo ceremonija. Į sceną pakviesta Tarnybos direktorė Rasa Piežienė perskaitė studentų, kuriems buvo skirti ženkleliai, sąrašą. Apdovanojimus įteikė Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Sadauskas, o Šiaulių r. TAU rektorė Albina Budreckienė ženkleliais apdovanotiems studentams įteikė mokslo ir žinių simbolį – pažinimo obuolį. Šiais metais ženkleliai įteikti aštuoniems Kuršėnų ir trims Gruzdžių filialo studentams.

Šventės metu taip pat buvo pagerbti universiteto partneriai. Tarnybos direktorė Rasa Piežienė įteikė padėkas Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijai, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrui, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui ir Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešajai bibliotekai už bendradarbiavimą, pagalbą ir paramą organizuojant Šiaulių r. TAU veiklas. Padėkas atsiėmė šių įstaigų atstovai, o negalėjusioms dalyvauti įstaigoms jos bus perduotos vėliau.

Tradicinės šventės dalies „Angelų laikas“ metu buvo pagerbti du universiteto studentai, šiais metais atšventę garbingą 80 metų jubiliejų. Jubiliatams įteikti angelai sargai, o susirinkusieji juos pasveikino nuoširdžiais linkėjimais ir daina „Ilgiausių metų“.

Pasibaigus koncertinei programai, gerovės ir tvarumo fakulteto dekanė Vitalija Orlienė bei anglų kalbos fakulteto atstovė Alma Braždžionienė pakvietė visus šventės dalyvius į tradicinę kavos valandėlę prie gardaus torto.

Mokslo metų baigimo šventė tapo gražia bendrystės ir dėkingumo akimirka, dar kartą patvirtinusia, kad mokymasis, kūryba ir aktyvus gyvenimas neturi amžiaus ribų. Šiaulių r. TAU bendruomenė užbaigė dar vienus prasmingus mokslo metus kupina naujų idėjų, draugystės ir ryžto susitikti naujais mokslo metais.

Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Edita Giržadienė

Ritos Žadeikytės nuotraukos (daugiau nuotraukų - socialinio tinklo Facebook  Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Informacija atnaujinta 2026-06-01 11:42

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon