Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

NAUJIENOS

TARYBOS NARIAI DOMĖJOSI ŽVYRKELIŲ BŪKLE RAJONE

2025-11-19 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
NAUJIENOS

2025 metų Šiaulių rajono savivaldybės biudžete paskyrus daugiau lėšų žvyruotų kelių ir gatvių priežiūrai, savivaldybės seniūnijose vyko intensyvūs kelių tvarkymo darbai.

Didesnis dėmesys skiriamas kelkraščiams, griovių palei žvyrkelius atstatymo darbams, nes juos atlikus ant kelio dangos neužsilaiko vanduo, kelias nusidrenuoja, todėl ne taip greitai išsimuša duobės – kelio būklė ilgesnį laiką išlieka geresnės kokybės.

Prieš artėjančią žiemą Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Ūkio ir plėtros komiteto ir Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto nariai surengė išvyką į Kairių, Ginkūnų, Meškuičių ir Gruzdžių seniūnijas pasižiūrėti, kaip seniūnijos pasiruošusios žiemai, kaip tvarkomi žvyrkeliai.

„Kiek pravažiavome – viskas tvarkoje, daug kelių nugreideriuotų, grioviai užpjauti, tvarkingai padaryta. Tai rodo, kad mūsų savivaldybės Turto valdymo skyriaus specialistai sugeba susitvarkyti”, – kalbėjo Antanas Bezaras,  Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininkas. Anot jo, jei keliai nugreideruoti, seniūnai turėtų nebijoti įspėti tuos ūkininkus neužarti kelio kelkraščių, atkreipti dėmesį į griovius, neužpilti jų.

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Ūkio ir plėtros komiteto pirmininkė Ilona Baristienė pastebėjo, jog savivaldybė gražiai tvarko savo kelius, bet kur ūkininkai neprižiūri, užaria kelkraščius, reikia įspėti ūkininkus.

„Kiek matau, ūkininkai stengiasi tuos kelius neužarti, nes jiems patiems reikia tais keliais važiuoti“, – savo pastebėjimus išsakė Ilona Baristienė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Ūkio ir plėtros komiteto pirmininkė.

Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto narys Vaclovas Motiejūnas pripažino, jog daugelis žvyrkelių sutvarkyta, bet yra dar prastesnių kelių.

„Savivaldybės specialistų ir čia susirinkusių tarybos narių nuomonės sutampa dėl to, kaip reikia tvarkyti kelius, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Tikrai neradome kažkokių pažeidimų, ūkininkų suartų kelkraščių. Yra vienas kitas kelias, kur vyksta statybos darbai, bet tai nėra masiniai dalykai. Tiek savivaldybė daro savo darbus, tiek ir ūkininkai stengiasi tai įvertinti“, – kalbėjo Vaclovas Motiejūnas, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto narys.

Tarybos nariai apžiūrėjo Kairių, Ginkūnų, Meškuičių, Gruzdžių seniūnijų kelius, įvertino, kaip seniūnijos naudoja skirtas lėšas ir kokia kelių būklė.

„Seniūnai tikrai atsižvelgia į mūsų pasiūlymus, pastebėjimus ir, manau, kad tas lėšas naudoja tikslingai, nes žvyrkelių būklė gerėja“, – apibendrindamas kalbėjo Audrius Zaturskas, Šiaulių rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos autoriaus

Informacija atnaujinta 2025-11-19 18:33

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
sign language icon easy-to-read language icon