NAUJIENOS
ŪKIO IR PLĖTROS KOMITETE – APIE ĮVEIKTĄ SNIEGO STICHIJĄ
Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Ūkio ir plėtros komitetui, vadovaujamam pirmininkės Ilonos Baristienės, buvo pristatyta situacija, kaip seniūnijos susitvarkė su gausiai iškritusiu sniegu, kokia situacija, vietinės, regioninės ir valstybinės reikšmės keliuose, gatvėse, pėsčiųjų takuose.
Komiteto nariai informuoti, kad, nors sniego iškrito labai gausiai, visose seniūnijose situacija suvaldyta, ištikusi galinga stichija labai sutelkė vietos žmones, o tikru išsigelbėjimu tapo turimi seniūnijų traktoriai su reikalingais padargais.
Situaciją seniūnijose pristatęs didžiausios Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Ričardas Šiumberevičius teigė, kad daug kur dirbo seniūnijų turima technika – be jos taip greitai nuvalyti pagrindinių kelių nebūtų pavykę, taip pat pasidžiaugta, kad geranoriškai valyti kelius padėjo vietos ūkininkai, įmonės, kurios turi reikalingą techniką. Situaciją šiek tiek sunkino ne tik snygis, bet ir pustymas, kai kuriuos kelius teko valyti ne po vieną kartą.
Ričardas Šiumberevičius akcentavo, kad privaloma dirbti paisant tokių prioritetų – po snygio per 48 valandas pirmiausia nuvalomos pagrindinės gatvės, keliai ir šaligatviai, o po to šalutinės.
Kuršėnų miesto seniūnas Raimondas Bernotas teigė, kad su tokiu kiekiu iškritusio sniego kiekiu Kuršėnų mieste taip pat pavyko gana greitai susitvarkyti.
Posėdyje diskutuota apie galimą potvynį – apie tai, kad svarbiausia stebėti, jog ledai neužkimštų vandenviečių vandens nutekėjimo įrenginių, o tai, o kad pėsčiųjų takas palei Ventą gali būti vietomis apsemtas, – natūralus procesas, kuris projektuotojų buvo numatytas įrengiant šį gyventojų pamėgtą taką.
Šiaulių rajono savivaldybės informacija
Informacija atnaujinta 2026-02-05 13:55


Komentarai
{{msg}}