Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Skelbimai

NUO RUGSĖJO 1-OSIOS VISIEMS MĖSOS IR PAUKŠTIENOS PREKYBININKAMS PRIVALOMI ELEKTRONINIAI TURGAVIETĖS ŽURNALAI

2021-08-24 Dalintis

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) primena, kad nuo rugsėjo 1-osios apie 50 prekybininkų, prekiaujančių mėsa ir paukštiena bei jų produktais Šiaulių apskrities turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose, turės pildyti Turgavietės e. žurnalą (i.ŽUR). Pratintis dirbti šioje sistemoje prekybininkai galėjo jau nuo liepos – tam buvo skirtas 2 mėnesių pereinamasis laikotarpis.

„Tam, kad smulkiesiems verslininkams būtų kuo paprasčiau pereiti prie e. žurnalo i.ŽUR, aktyviai bendradarbiavome su turgavietėmis, rengėme mokymus bei teikėme konsultacijas tiek susitikimų metu, tiek atvykus į VMI aptarnavimo padalinius, tiek siųsdami aktualią informaciją pageidaujantiems ją gauti, - sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento laikinoji vadovė Gražina Linkuvienė, pažymėdama, kad likus savaitei iki termino mokesčių specialistai dar kartą susisiekė su turgaviečių, kurių Šiaulių apskrityje yra aštuonios, prekybininkais. – Jie tvirtina, kad informaciją gavo ir žino, kad nuo rugsėjo 1-osios reiks pildyti i.ŽUR. Prekybininkai patikino, jei kils klausimų jau realiai pildydami i.ŽUR, kreipsis konkrečiai dar kartą. Esame pasirengę ir toliau teikti pagalbą telefonu ar atvykus į mūsų AVMI padalinį. Dar šią savaitę sutarta susitikti su ūkininkų turgaus, įsikūrusio viename iš didžiųjų Šiaulių prekybos tinklų, prekiautojais. Šiuo metu net keli Kuršėnų turgavietės prekiautojai nelaukdami termino jau ėmėsi elektroninių žurnalų pildymo.“

Pagrindinis Turgavietės e. žurnalo tikslas – užtikrinti parduodamų maisto produktų pajamų apskaitą, produktų atsekamumą. Pasak Šiaulių AVMI atstovės Gražinos Linkuvienės, kuriant i.ŽUR sistemą taip pat buvo siekiama palengvinti apskaitos procesą: „Daug prekybininkų nerimauja, kad į žurnalą teks suvesti daugybę produkcijos skirtingais pavadinimais, bet tai reikėjo daryti ir anksčiau. Reikia pasakyti, kad vedant naują produkciją į žurnalą tai bus daroma tik pirmą kartą. Sistema geba įsiminti produktų pavadinimus, todėl vėliau juos reiks tik pasirinkti iš įsimintų pavadinimų sąrašo“.

Supaprastės ir likučių skaičiavimas, nes dienos gale tai atliks sistema. Taip pat visi turimi užregistruotų pardavimų vietų apskaitos žurnalai bus vienoje vietoje - automatiškai sukurti i.ŽUR sistemoje.

  1. apskaitos žurnalo pildymas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau - VMVT) išduotą leidimą turgavietėje ar viešojoje prekybos vietoje prekiauti mėsa, paukštiena ar jų produktais turintiems prekybininkams e. žurnalai  buvo sukurti automatiškai. Prisijungti prie i.ŽUR galima per išmaniąją mokesčių administravimo sistemą (i.MAS) tuo pačiu būdu kaip ir jungiantis prie kitų VMI informacinių sistemų (pvz., Mano VMI, EDS ir kt.)

Kaip ir popierinį apskaitos žurnalą, taip ir elektroninį, reikės pildyti kiekvieną dieną: prieš pradedant darbą ir darbo metu į Turgavietės e. žurnalą suvesti  duomenis apie naują gautą,  atsivežtą produkciją[1], o dienos gale – apie nurašytą, išvežtą bei parduotą produkciją. Prekybininkai įrašus galės tikslinti – padarius klaidą, ją bus lengva ištaisyti, o Turgavietės e. žurnale duomenys išliks atsekami.

Daugiau informacijos apie i.ŽUR galima rasti čia. VMI internetinėje svetainėje taip pat patalpintos i.ŽUR sistemos naudojimo instrukcijos, kuriose žingsnis po žingsnio pristatomas visas Turgavietės e. žurnalo naudojimo procesas. Pasikonsultuoti su mokesčių specialistais galima telefonu 1882 arba, iš anksto užsiregistravus, atvykti į artimiausią VMI klientų aptarnavimo padalinį.

 

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

[1] Pavadinimas, kiekis ir suma, lydimojo dokumento informacija, kilmės šalis, tiekėjas.

Informacija atnaujinta 2021-08-24 14:14