Pradžia
gestu kalba lengvai suprantama kalba
Pradžia

SKELBIMAI

KVIETIMAS DALYVAUTI SAVIVALDYBĖS GEROJO VALDYMO ĮVERTINIMO APKLAUSOSE

2020-10-14 Dalintis

Šiaulių rajono savivaldybė įsitraukė į projektą “Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje”.

Projektas bus vykdomas laikotarpiu nuo 2020-09-15 iki 2020-11-03.

Europos  Taryba patvirtintino 12 gerojo valdymo principų:

  1. Dalyvavimo, atstovavimo, sąžiningo rinkimų organizavimo.
  2. Reagavimo.
  3. Veiksmingumo ir efektyvumo.
  4. Atvirumo ir skaidrumo.
  5. Teisėtumo.
  6. Etiško elgesio.
  7. Kompetencijos ir gebėjimų.
  8. Inovacijų ir atvirumo pokyčiams.
  9. Patvarumo ir ilgalaikės orientacijos.
  10. Stabilaus finansų valdymo.
  11. Žmogaus teisių, kultūrinės įvairovės ir socialinės sanglaudos.
  12. Atskaitomybės.

Dvylika principų, apimančių inovacijas ir gerą valdymą, įvertinimas leidžia nustatyti savivaldybes, kurios yra arčiausiai visų (ar daugumos) šių principų įgyvendinimo, todėl gali gauti „ELoGE“ – Europos ženklą už nepriekaištingą valdymą.

Projektu siekiama, kad savivaldybė:

  • išanalizuotų principus ir jų turinį;
  • įvertintų įrodymus, pagrindžiančius atitinkamo principo įgyvendinimą;
  • įsivertintų savivaldybės pasiektą lygį pagal kiekvieną principą;
  • nurodytų įrodymus, pagrindžiančius savo pačių įsivertinimą.

Savivaldybės vertinimo matrica padės savivaldybei įsivertinti stipriąsias ir silpnąsias puses, atkreips dėmesį į problemas ir paskatins imtis tobulėjimo veiksmų.

Šiaulių rajono savivaldybė organizuoja gyventojų nuomonių apklausą apie savivaldybės politiką, sprendimų priėmimą bei jos teikiamas viešąsias paslaugas. Norėtume sužinoti Jūsų nuomonę ar patirtį  apie savivaldybės veiklą. Dalyvavimas šioje apklausoje yra savanoriškas, o visa jūsų pateikta informacija bus anonimiška, nebus įmanoma nustatyti individualių atsakymų.

Šiaulių rajono Gyventojų apklausa pradedama nuo rugsėjo 20 d., baigiama spalio 20 d.;

Apklausos anketą galite užpildyti, paspaudę šią nuorodą www.manoapklausa.lt/apklausa/1213346488/.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų bei Tarybos narių apklausa pradedama rugsėjo 20 d. ir baigiama spalio 20 d. www.manoapklausa.lt/apklausa/1213763348/.

Klausimynas pildomas nuo rugsėjo 16 d iki lapkričio 3 d.
Pildo administracijos darbuotojai: Regina Rupšienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja; Jurgita Mickūnė, teisės ir personalo skyriaus vedėja; Loreta Matolienė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė; Rosita Katkuvienė, ekonomikos skyriaus vyriausioji specialistė.

Kviečiame Šiaulių rajono gyventojus, administracijos darbuotojus ir Tarybos narius aktyviai įsitraukti į anketų pildymą.

Kviečiame seniūnus, seniūnaičius platinti šią informaciją tiek seniūnijų tinklalapiuose, tiek socialiniuose tinkluose ar kitais efektyviais piliečių įtraukimo būdais.

Informaciją parengė Regina Rupšienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja

 

                               

                             

 

 

Projektas „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“

Informacija atnaujinta 2020-10-15 11:57

sign language icon easy-to-read language icon