Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Skelbimai

PERNAI ATLIKTAS BŪSTO AR AUTOMOBILIO REMONTAS? UŽ TAI DAR GALITE SUSIGRĄŽINTI DALĮ SUMOKĖTŲ MOKESČIŲ

2020-04-29 Dalintis

2020 m. balandžio 29 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, jog gyventojai vis dar gali susigrąžinti iki 400 eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), jei praėjusiais metais jie naudojosi būsto, automobilio remonto arba nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugomis. Tai jie gali padaryti deklaravę pajamas naujojo gyventojų pajamų deklaravimo vedlio pagalba.

„Dar prieš prasidedant pajamų deklaravimui Šiaulių apskrities gyventojai pateikė 826 pranešimus apie išlaidas (PRC912 forma) siekdami susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio. Deklaravus pajamas šiems gyventojams sugrįš daugiau nei 71 tūkst. eurų, o tie, kurie pranešimų nepateikė, dar gali tai padaryti deklaruodami pajamas“, - primena Šiaulių AVMI viršininkė Auksė Tutkutė.

Šiaulių AVMI atkreipia dėmesį, kad norint susigrąžinti iki 400 eurų sumokėto GPM už atliktą būsto remontą, suteiktas automobilio remonto ar nepilnamečių priežiūros paslaugas tik kvito neužteks – gyventojai VMI turi pateikti skenuotą ar fotografuotą sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo - pardavimo kvitą (FR0508 forma) su paslaugos gavėjo asmens duomenimis. Taip pat GPM lengvata negalioja už įsigytas ir remonte naudotas medžiagas ar detales.

Šiaulių AVMI duomenimis, daugiausiai, beveik 76 proc., pranešimų pateikė Šiaulių apskrities gyventojai, siekiantys susigrąžinti beveik 22,5 tūkst. eurų GPM už automobilio remonto darbus.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.   

Kaip pasinaudoti GPM lengvatomis?

 

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

Informacija atnaujinta 2020-04-29 13:16