SKELBIMAI
RADIACINĖS SAUGOS CENTRAS GALIMIEMS IŠŠŪKIAMS RUOŠIA GREITOSIOS MEDICINOS PAGALBOS STOTIES DARBUOTOJUS
2022 m. rugpjūčio 30 d. Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) organizavo seminarą „Medicinos pagalbos teikimas nukentėjusiems asmenims branduolinės ar radiologinės avarijos atveju“, kurį išklausė apie 200 VšĮ Greitosios medicinos pagalbos (toliau – GMP) stoties darbuotojų. Negalėjusiems seminare tiesiogiai dalyvauti GMP darbuotojams bus išsiųstas seminaro vaizdo įrašas.
Seminaro metu pristatyti pranešimai apie:
- teisinį reglamentavimą;
- branduolinių ar radiologinių avarijų rizikos vertinimą ir valdymą;
- GMP komandos veiksmus branduolinės ar radiologinės avarijos atveju;
- skubiosios medicinos pagalbos radioaktyviosiomis medžiagomis užterštiems nukentėjusiems asmenims teikimo taktiką ir metodus;
- darbuotojų asmenines apsaugos priemones ir dozimetrinę kontrolę bei kt.
Tikimės, kad pristatyti pranešimai GMP stoties darbuotojams bus naudingi rengiantis teikti medicinos pagalbą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju.
Primename, kad RSC, siekdamas, kad GMP darbuotojai būtų apsaugoti nuo žalingojo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio ir tinkamai pasirengtų teikti būtinąją medicinos pagalbą nukentėjusiems asmenims branduolinės ar radiologinės avarijos atveju, parengė ir išleido leidinį GMP įstaigų darbuotojams „Greitosios medicinos pagalbos įstaigų veiklos organizavimas teikiant būtinąją medicinos pagalbą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju”.
Šis leidinys parengtas pagal Tarptautinės atominės energijos agentūros ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas.
Informacija atnaujinta 2022-09-01 13:32

