Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

GINKŪNIEČIAI –PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIME ISLANDIJOJE

2020-03-12 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis

Projektas – tai unikali veikla, turinti konkretų tikslą, bendrą siekį ir norą tobulėti. Tuo galėjo įsitikinti ir Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos pedagogų komanda, kuri vasario 24–28 d. dalyvavo ir gilino žinias tarptautinio „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekto „BUSY BEE“ partnerių susitikime. Mokyklos direktorė D. Jagminienė, mokytojos R. Sidabrienė, R. Gružienė ir R. Aušbikavičienė šį kartą vyko į Islandijos Akranės miesto darželį-mokyklą „Akrasel“. Projekto partnerių komandos iš Islandijos, Švedijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos pristatė savo  patirtį ir veiklas, kurias vykdė savo švietimo įstaigose ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme lapkričio–vasario mėnesiais. Šiuo laikotarpiu ugdytiniai aiškinosi vandens svarbą žmonėms, augalams, gyvūnams, gilino žinias apie aplinkosaugą. Vaikai tyrinėjo vandenį, jo formas, savybes, atliko įvairius eksperimentus, bandymus.  

Vizito metu mokytojai aplankė keturis vaikų darželius-mokyklas: „Akrasel“, „Vallarsel“, „Gardasel“ ir „Teigasel“ . Kiekvienas darželis-mokykla dirba pagal skirtingas ugdymo kryptis: sveikos gyvensenos, aplinkosaugos, matematikos. Visos mokymo įstaigos skiria daug dėmesio ekologijai, aplinkosaugai, taupymui, rūšiavimui. Susipažinome ir pamatėme kompostavimo galimybes, likęs maistas ugdymo įstaigoje yra kompostuojamas ir panaudojamas žemės tręšimui. Vaikai įtraukiami į antrinių žaliavų pakartotinį panaudojimą.

Projekto „BUSY BEE“ susitikimas ne tik sudarė sąlygas mokytis vieniems iš kitų, bet ir suteikė galimybę susipažinti su Islandijos kultūra, kraštovaizdžiu. Diskusijos, pokalbiai, veiklų pristatymai, vizualiai pamatytų ugdymo įstaigų edukacinių aplinkų kūrimas paskatino projekto partnerius gilinti bei turtinti turimas žinias apie STEAM veiklas, aplinkosaugą, ugdymo aplinkos kūrimą, jas pritaikyti savo darbinėje veikloje.

Straipsnį parengė: Raimonda Aušbikavičienė

Informacija atnaujinta 2020-03-12 11:02

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}